bugün

iPhone iMessage özelliğinde kritik bir zafiyet keşfedildi. Kripto para cüzdanı Trust Wallet, söz konusu zafiyetin Apple tarafından güncelleme geliştirilerek kapatılana kadar; bu özelliğin kapatılmasını tavsiye etti.
kim ne derse desin sürekli görüştüğüm kişiler iphone alırlarsa şayet whatsapp'ı ömrümün sonuna dek görmek istemiyorum. imessage bir devrimdir.
Ne sikime yaradığı merak konusudur.

Babama bi telefon almıştım. Telefonu açarken kendi apple kimliğimi kabul etmedi, bi arkadaşımınkini girdim. Sonra telefonu kurunca ondan çıkış yapıp iclouddan falan çıkıp kendi kimliğimi girip verdim telefonu ama gün içinde arkadaşımdan telefon geldi attığım mesajlar babanın rehberindekilere gidiyor diye. Babana gelenleri ben de görüyorum falan dedi. Sikeyim böyle işi dedim sonunda.

Apple store ve icloud işleri çok sıkıntı. Biri apple kimliğimizi bilse tüm fotolarımızı görecek mi şimdi? Enteresan işler. Kate upton'a sormak lazım.
Bbm vardı bir ara bitti. Bu da biter. "Bizim için" değil "herkes için" düşünülmediği sürece operatörler ve markalar , uzun vadede iş yapamayacaklar bu tip uygulamalarla.
Apple'nin ücretsiz mesaj servisi. Daha kullanmak yeni nasip oldu. Müthiş bir şeymiş. internet üzerinden apple kullanıcılarına ücretsiz mesaj, fotoğraf ve sanırım ses kaydı gönderilen bir servistir. Ve herkeste apple olsa whatsappı kullandırtmayacak olan da özelliktir. Müthiş buldum.
Pek kullanilmayandir. Cevrem fakir abi napayim iphone'u olan yok ki pis fakirlerin. Saka lan dalga gecmem ben oyle var tek tuk arkadas ama yine whatsapp'dan konusuyoruz. Sogudum bu iphone'dan, gececegim sony xperia z serisine.
hali hazırda devletin içeriklere ulaşamadığı bir çeşit bbm gibi aynı markalı cihazlar arasında iletişim kurmaya yarayan uygulamadır.
Resim ve videolari whatsapp programindan daha kaliteli alip veren uygulamadir.

Ayrica mac bilgisayariniz varsa mesaj atmak icin ha bire telefona bakmak zorunda da degilsiniz. Whatsapp ile resim kalitesi ayarlansa ve bilgisayardan da paylasimli mesaj yollansa yuzune bakilmaz ama su durumda cok kaliteli oldugu asikar.

Edit: oha bildirim merkezinde gelen fotografi da gosteriyor. Yemisim whatsapi
whatsapp ın varlığında yüzüne bile bakılmayan uygulamadır. sms devri resmen bitmiştir.
internete bağlanma özelliği olan tüm apple cihazlarının, diğer apple cihazlarına ücretsiz mesaj göndermesini sağlayan uygulamadır. ipod, iphone, ipad ve mac cihazları üzerinden gönderilir.
nimet. whatsapp ile imessage olsun dünyayı bile dize getirebilirim.
çok zekice düşünülmüş bir apple mesaj sevisi. internet varken imessage üzerinden, yokken de sms olarak gönderiyor otomatik bir şekilde. whatsapp\'dan da daha hızlı ve güvenilir.

fakirker için peşin edit; sadece apple ürünlerinde geçerli olan bir uygulama.
apple'in mobil cihazlarının hemen hepsinde kullanılabilen ,muhabbetin dibine vurabileceğiniz harika bir iletişim şeklidir.
steve dayı , toprağın bol olsun.
apple'in sağlam atılımlarından birisi.mesaj almaya ve atmaya ruh kazandırmış bir hizmet.
helal ossun sana apple...
ipod touch 3. nesil ve sonrası kullanıcıların yararlanabildiği uygulama. wifi noktalarında ücretsiz anlık ileti gönderebilmenize olanak sağlar.
ios5 vers. yüklü olan apple cihaz sahipleri arasında 3g veya wifi ile bedava mesajlaşabilcekler bunu etkinleştirmek için ayarlardan mesaj bölümüne giriş imessage'ı etkinleştirmeleri gerekir etkinleştirme ücreti 75 kuruştur.bunu yaptıktan sonra mesajlara girip imessage kullanan bir kişiyi rehberden secip mesaj göndermeniz yeterlidir.karşınızdakı kişininde imessage aktif olması gerekir yoksa sms olarak gönderir..
ios5'le beraber tanıtılan bir nevi iphone bbm'i.. kesinlikle böyle bir uygulamaya ihtiyaç vardı.

bence çok iyi, çok da güzel olmuş.
--spoiler--
aynen blackberry telefonlarda (blackberry messenger) olduğu gibi ios kullanan cihazlar arasında da ücretsiz mesaj gönderme hizmeti imessage ile hayata geçiyor. ayrıca bu hizmet ses ve video desteğine de sahip. hatta kontak listenindeki birinin bilgilerini bile istediğiniz arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. elbette bu haber viber ve whatsup gibi üçüncü parti yazılım üreticilerini biraz üzecek. çünkü onlar da benzer hizmetleri sunuyorlardı. ama bu yazılımların ortadan kalkacağını söylemek güç. çünkü bu tarz yazılımlar birden fazla işletim sistemine entegre. bu sayede farklı işletim sistemlerine sahip telefonlar arasında ücretsiz iletişim kurulabiliyor. ama imessage ve bbm yazılımları ise sadece aynı işletim sistemine sahip telefonlarda çalışıyor.
--spoiler--

kaynak : http://www.ozgurcetin.com.tr/?p=996
ios5 ile iphone/ipad lere gelecek olan mesajlaşma servisi. normal mesaj application'ı altında çalışıyor; karşı tarafın imessage destekleyip desteklemediğini anladıktan sonra, eğer destekliyorsa imessage'dan mesaj atıyor. tabi ki ücretsiz. whatsapp'in pabucu dama atılır yakında.
ios kullanicilari icin mesajlasma ozelligi.