bugün

ahmet şık'ın fettullah gülen'in cemaatteki örgütlenmesini anlatacağı kitabın adı.
tabi gözaltına alınmasaydı.
(bkz: bordo türbanlılar)
daha taslak aşamasındayken yazarı gözaltına alınan; yazarıyla anlaşan yayınevine baskın düzenlenen kitaptır.

artık nasıl bir göt korkusuysa recep tayyip erdoğan-fethullah gülen koalisyonundaki...
biz bu ülkeyi sıçarak elde ettik diye la gazetta della sportta demeçleri vardır.
daha basılmadan yayınevine baskın düzenlenen kitap. faşizmimiz mübarek olsun. bu olanlar 12 eylülde bile olmadı bilmeyen varsa bilsin.
kitapla ilgili notlar ve taslak bile hayli göz korkutmuşa benziyor. Zira "kitabı basma ihtimali" olduğu gerekçesiyle bir yayınevine sabaha karşı baskın düzenlendi ve yayınevindeki hemen her şeye el kondu.

O el koyduğunuz şeyleri çok okumayın bence, bakın Başbakanımız zamanında ne buyurmuştu:
"benim zamanımda nice arkadaşım vardı, çok okurlardı, kütüphaneleri vardı. hep 10 alırlardı. şimdi sefilleri oynuyorlar..."
aman diyeyim sayın görevliler, sonra sefilleri oynarsınız falan neme lazım. Okuduk, suç unsuru var deyin, 1-2 yıl sonra "sehven yazdık canııım" der geçersiniz...
nedense "Fahrenheit 451" distopyasını hatırlatan kitap.

ayrıca içeriği merak edilendir.
yayınlanmadan yokedilmeye çalışılan kitaptır. bildiğim kadarıyla bu ülkenin karanlık tarihinde bile bir ilk bu.
demek ki anlatacağı bi şeyler olacak olan kitaptır. aksi türlü olsa bir hakaret davası açardın yazara olup biterdi.
adını anarken bile tedirgin oluyorum, burayı da basmasalar bari. şifreli konuşalım.
daha basılmadan imha edilen kitaptır.

(bkz: ileri demokrasi)
radikal gazetesinde imamın ordusu * tarafından taslağı aranan basılmadan basılmış kitaptır. ayrıca bu kitabın yayınlanması mahkeme kararınca yasaklanmış.

bazı şeyler işlerine geldiğinde ne çabuk işliyor.
ama açıklanamayan deliller, tutuklanan yazarlar, toplatılan kitaplar ..

dokunan herkesi içine çeken bir kara delik oluşmakta. işin tehlikeli yanı ise bunun adına adalet denilmekte.

hayır bende korkuyorum bu kitabı basmadan basanlara tepki veriyorum diye benimde evim aranmasın yani. gerçi aransın bişey yok evde.
ne kuzeykore ne sovyet rusya yaşasın en diktatör türkiye.
"efendim ileri demokraside gelinen son noktadır. ileri demokrasinin bir sonraki aşamasında yazarların beynine yerleştirilen bir çip sayesinde kafasında planlandığı kitap daha düşünce halindeyken sansüre uğrayıp yazar kendi kendini ergenekondan tutuklayıp silivri cezaevine gönderecektir". diye düşünmeme sebep olan kitaptır.
içeriğinde feto'nun cinsel hayatından bahseden kitap. o yüzden akp hükümeti tutuşmuş ve hemen apar topar kitabı kimse okumasın diye toplatmıştır.
henüz varlığı ispatlanmamış terör örgütünün etkin konumda bulunan(!) üyesine gönderildiği söylenen kitap. hukuki dayanağını bilemiyorum da insanların elinde bulunan nüshaları istiyorlar ve bunları elde tutmak suç diyorlar. bu nasıl oluyor arkadaş. basmamışım, çoğaltmamışım, satmamışım, dağıtmamışım vermem deseler buna demek bir hukuki yaptırım uygulayabilecekler.

bir de çocuklara günlük tutmayı öğütlüyorlar. hadi oradan.
pompalanan müridleri rahatsız eden kitap.
daha terör örgütü olduğu bile ispatlanmamış hatta bu tabiri kullanmanın yasal olmadığını bilmeyen cahillerin örgütesel döküman sandığı kitap. henüz basılmamış bir kitabın örgütsel döküman şeklinde yorumlanıp toplatılmaya çalışılması açık şekilde faşizmdir ve ben bu çırpınmaya kısaca "yusuf yusuf" diyorum ama siz ne dersiniz bilmem. bazı şakirt ve liboşların demokrasi diyeceğine eminim orası ayrı. pardon ileri demokrasi!!!
taslağı bile aranan kitap. nasıl bir kitapsa kopyasını bulundurmak dahi suç ilan edilmiştir.
imamın ordusunun iş başında olduğunu bir kez daha ispat eden basılamamış kitaptır.
faşist iktidarın ve işbirlikçi polislerin korktuğu kitaptır.
cemaatçilerin basılmasını yasaklayarak medenileştiklerini gösteren kitaptır. Halbuki önceden niye böyle kitap çıkardın lan deyip doğrudan öldürüyorlardı

(bkz: köstebek)
bu cemaat birde demokrasi diye ciyaklar . ona buna postal yalayıcısı der. bu mu lan demokratlık.
kopyasını bulundurmak terör örgütüne yardım ve yataklık ile suçlanmak ve gözaltına alınarak yıllarca tutuklu kalmanıza neden olacaktır.

evet, imamın savcısı zekeriya öz bunu da yaptı.

(bkz: islamofaşizm)

soru ekleme: hani faşist bendim? çıkmamış bir kitap için iki kere yayınevi basmak, yazarı gözaltına alıp tutuklamak, gazete basıp arama yapmak... hıhı! türkçüler faşist, akp-amerikan muhipleri-fethullah gülen demokrasi aşığı falan filan!

dayanamıyorum sözlük. yazmadan duramıyorum. lan, hitler almanyası'nda da olmadı bunlar 12 eylül cuntası'nda da. tüm bunlardan sonra hâlâ akp'ye oy verecek olan varsa kanlımdır. ileri demokrasinize kafam girsin!
bu kadar baskı sonucu artık yayınevleri tarafından basılamayacağı aşikar. umarım 'birileri' tarafından internete yüklenir. o zaman milyonlarca kişiye ulaşmasını nasıl engelleyecekler, çok merak ediyorum.