bugün

necmettin erbakan'ın söylediği iddia edilen cümle.
Sonradan,
imam hatipler kapatılamaz ile seri devam etmistir.
(bkz: necmettin erbakan)'ın bir mitingde söylediği anlamsız ifadedir.

neyse ki halk bizim arka bahçemiz demedi, yoksa halkı kapatmak için çalışmalar başlayabilirdi.
(bkz: #11691540)
imam hatip lojmanında oturan, bir insanın söylemidir.
(bkz: eski mhp)
arkada veya önde imam hatipler bizim bahçemizdir. bu kurak topraklarda çiçek yetiştirdiğimiz bahçedir. ancak gelin görün ki, zamanında bunların önünü kapadılar, engel ve sınırlamalar getirdiler, yağmurunu, güneşini kesmeye çalıştılar, şimdi de içine niteliksiz insanları doldurarak, diğer liseleri bozdukları gibi imam hatipleri de bozuyorlar, yani güneşe, suya boğuyorlar.
işte böyle, bizim bahçemiz tarih boyunca bu otçullar tarafından saldırılara maruz kaldı.
refah partisinin kapatılmasının ardından 5 artı3 yasasının çıkması sürecinde, başbakan mesut yılmazın açıklamasıdır, necmettin erbakanın ifadesi değildir.
Zamanında bu lafları eden sözde demokrat bünyelerin şimdi imam hatip açarken karşı çıkanlara imam hatipleri neden istemiyorsunuz, yoksa din düşmanı mısınız, dinini bilen nesil yetiştirilmesine neden karşısınız demesi tam bir mallık örneği. Heleki imam hatiplerin artık tamamen akp gençlik kollarına hizmetli yetiştirdiğinin bilinmesine rağmen.

Üstelik aynı adamlar tek parti döneminin köy enstitüleri için de bunlar gomünist yetiştiriyor, ülke gençliğini kendi ideolojileri doğrultusunda şekillendiriyorlar diye veryansın edenlerdi. Başkaları kendi ideolojisi doğrultusunda gençlik yetiştirirken veryansın ederler ama gel gelelim kendileri kendi ideolojilerine dayalı gençlik yetiştirirken karşı çıkılmasından hazzetmezler. Ne ala böyle demokrasi! Üstelik aynı inönü cehapesi yeri gelince faşist, ama yeri gelince de gomünist olur. Hiç değilse bir dönemi kötülerken bile tutarlı olmalı insan.

Ayrıca beni bilenler zaten bilir. Akp döneminin baskılarını ve yanlışlarını kötülemem, tek parti dönemine ve inönü chpsine sahip çıktığım anlamına gelmemeli. Bir siyasal iktidarın falanca eğitim kurumunu ideolojisi doğrultusunda şekillendirmesini asla doğru bulmuyorum. ideolojik ve salt belli disiplinlere odaklı eğitim dünyanın her ülkesi için felakettir. Kaliteli ve tarafsız Eğitim ancak sorgulama, mantık ve bilimin esas alınmasıyla gerçekleştirilir. Eğer siz bugün kendi ideolojiniz doğrultusunda eğitim kurumu açarsanız yarın başkası gelir o da kendi ideolojisi doğrultusunda kurum açar. Yapılan yanlış üzerine yanlıştır.
Öğrencileri de otlayan koyun ve ineklerimiz...
Bu söz çok önemlidir.
Ülkeyi yöneten kişi her ne kadar "milli görüş gömleğimizi çıkardık" demişse de açılan imam hatip sayısına bakarak yalan söylediği ortadadır.
Her mahallede kendi teşkilatını güçlendiren bir akp var. Ve bu teşkilatlanma için devletin (milli eğitim bakanlığı, gençlik ve spor bakanlığı vs.) imkanlarını kullanıyor.
Bu söz laikliğe ve demokratik cumhuriyete bir tehdit kardeşim.

Pekeke (e ile hem de) bizim arka bahçemiz lafını söyleyen barış çocuğu serbest kalmalı. Hem zaten ypg terör örgütü değil (!)