bugün

iltifat et bana
çocuklar gibi sevindir
yarısı benimse bu günahın
yarısı da senindir

zaman zaman acılardan
bir yol geçer acıtmadan
sen aslolan sevgimizden bahset

terketmiyor biliyorsun seni de beni de
tutulduğumuz bu sevda kömür renginde
esmiyorsun kaç zamandır sevdam göğüme
bulutları ezberledim

terketmiyor biliyorsun seni de beni de
tutulduğumuz bu sevda kömür renginde
söyletmiyor serbelam son sevim dilime
o diyorum esti diyor geçti diyor

ilk onur mete söylemiştir sonra yaşar günaçgün ikiside güzel söylemiştir *
kiyida kosede kalmis olaganustu guzellikte sarkidir. hani bi' sarkiyi kimse bilmedigi icin sahiplenirsiniz, size soylenmis gibi dinlersiniz.. hatta bencilce gizlersiniz, iste oyledir.. dinlendikce vurur, vurdukca dinlenir.. icine hapseden bi' sarkidir. yasar da cok iyi seslendirmis olsa da * onur mete'den dinlemek ayri bir keyiftir.
nerde duysam durup, dalıp, vurulup kalacağım, bırakmama rağmen belki bir sigara yakacağım, hiç unutmadığımı yine hatırlayacağım, eski güzel günleri düşünüp belki de ağlayacağım, giden koskoca bir geçmişten kalan ve senin ağzından dökülen tüm sessizliklerin en sözlü yerinde çalan şarkı. şarkımız. ben unutmadım sen de unutma.
"terk etmiyor biliyorsun seni de beni de tutulduğumuz bu sevda kömür renginde."
"terk etmiyor biliyorsun seni de beni de tutulduğumuz bu sevda kömür renginde."
bölümüyle bile klip çekilmeyi hakeden yaşar şarkısı. ha bi de vokaller çok iyi iş çıkarmıştır..
yarısı benimse bu günahın yarısı da senindir.
ne güzel söylemiş, ne güzel sözler bunlar diyor insan dinlerken. tutulduğun sevdan kömür rengindeyse gerçekten, işte o zaman gerçekten çok anlamlı gelir sözleri. dinlerken içinden bir şeyler akar, durduramazsın. ağlamak istersin, ağlayamazsın. için acır ne kadar doğru, ne kadar da beni anlatıyor dersin. ama sadece haykıra haykıra söylemekten başka birşey gelmez elinden.
iki versiyonu da mükemmel olsa da, onur mete ninki sanki bir adım öndedir. daha da parçalar adamı !
harika ötesi bir parçadır. onur mete ve yaşar harika yorumlamıştır. ulan en baba yıllarımız bu notalarla geçti.
görsel