bugün

''Erkektir yapar'' diyen Babalar.
''Ben yaşamadım kızım yaşasın'' diyen Analar.
''inadına soyunun'' diyen kadınlar.
Çıplaklığını medeniyet olarak gören maymun iştahlı erkekler.
Kadın'ı meta haline getiren kemalist zihniyet.
Taciz ve tecavüzü çeken dizi senaristleri.
Para için televizyon ve gazetelerinde her türlü namussuzluğu sergileyen medya patronları.
Kadının çıplak bedenini reklam olarak kullanan aşağılık ve adi reklamcılar.
''Kısasta hayat vardır'' ifadesindeki derinliği anlamayan geri zekalı laikler.
Toplumun manevi değerlerine karşı çıkıp ''irtica hortladı'' diyen batı kafalılar.
90 yıldır toplumun değerlerini beşeri ve boş bir anayasa ile güya korumaya çalışan rejim soytarıları.
ve bunlara hala isyan etmeyen müslümanlar.
utanın!!
Bu kadar güzel başlığa ancak böyle boktan entry girilir. Herşeyi götten anlamalar . Inşallah senin kızınada tecavüz ederlerde sanada namusuz derler diyecegim nerdeyse nede olsa sizin zihniyetinize göre pencereden bir gram dışarı bakmak isteyen kadına tecavüz müstehaktır.iyice saklamamız lazım herşeyi sizin zihniyetinizden eskisi gibi yani aslında haklısın.
Bazılarının duymak istemedikleri gerçekler söylendiğinde karşı tarafı susturmak amaçlı olarak kullandığı bir söz.
muazzam bir zeka belirtisi olan efso cümle.
Bu benim sözümdü lann..
(bkz: taş yok mu taş)
Taş yerinde ağardır.
(bkz: amat)
turkiye'de uygulansa bir tek tasin bile yer degistirmeyecegi durumdur.
https://www.youtube.com/watch?v=vC89Fm-RfDQ
isa mesih in sözüdür.
Yuce tanrının efsane sözü.
Pek azımızın anlayabildiği düstur.

Peygamberlerden çok şey öğrenmemiz gerekiyor.
isa mabede girince, yazıcılar ve Ferisiler (Kudüslü Yahudiler) kendisine zina suçu işlemiş bir kadın getirdiler. Aralarında dediler: "Eğer onu kurtarırsa, bu Musa'nın kanununa aykırıdır ve böylece onu suçlarız; eğer mahkûm ederse, bu kendi inancına aykırıdır, çünkü o merhameti tebliğ etmektedir. Bu şekilde isa'ya varıp, dediler: "Muallim, bu kadını zina ederken bulduk. Musa, böylesinin recm edilmesini emretmişti; buna sen ne dersin?"
Bunun üzerine isa eğilip, parmağıyla yerde bir ayna yaptı ve içinde herkes kendi kötülüklerini gördü.
Cevap için sıkıştırırlarken, isa doğrulup parmağıyla aynayı gösterdi ve dedi: "Aranızda günahsız olan ona ilk taşı atsın."
Ve yeniden eğilip, aynayı çizdi.
Bunu gören insanlar, en yaşlısından başlayarak bir bir çıktılar, çünkü kirli işlerini görünce utanıyorlardı.
isa yeniden doğrulup, kadından başka kimseyi göremeyince dedi: "Kadın, seni ayıplayanlar nerede?"
Kadın ağlıyarak cevap verdi, "Rab, gittiler; eğer beni bağışlarsan, Allah sağ ve diridir ki, bir daha günah işlemeyeceğim."
O zaman isa dedi: "Allah'ı tesbih ederim! Huzurla yoluna git ve bir daha günah işleme, çünkü Allah beni seni mahkûm etmek için göndermedi." Barnabas
incil’de anlAtılan şekliyle vuku bulmuş olabilir lakin zahirde çok derin bir laftır ve ince ince düşünmeyi gerektirir.
Gerçekler, son derece acı ve dramatik ve hayat son derece gerçektir...
Ben atmam o zaman sağolun.
yahudi ve müslümanlar kadın taşlarken hristiyanların neden taşlamadığının cevabı budur. bugün yahduiler artık taşlamıyor ama onların kitaplarında recm vardır, hristyanlar eski ahitte bunu kabul ettiği halde neden taşlamıyor acaba?
çünkü isa ya zina yapan kadın geliyor normalde enterasandır isa yahudi olduğu halde onu şeriatına göre taşlamayıp ilk taşı günahsız olanınız atsın diyor. sonra kalabalık dağılıyor.
burada çok önemli bir olay vardır aslında. eğer isa orada eline taş alıp kadına atsaydı koca hristiyan dünyası bugün de müslümanlar gibi ( belki de onlar da yahudiler gibi bunu kaldıracaktı belli de olmaz şimdi) kadın taşlayacaktı.
tabi erkek de taşlıyorlar recm sadece kadına mahsus değil ama olay kadın üzerine geçiyor. hikayenin kahramanı kadın.
(bkz: aha kafası yarıldı)
akpli vekillere soylenseydi olay aninda soyleyenin uzerine kaya firlatilmasina sebep olacak cumle.
isa elinde asası küdüs sokaklarında gezerken bir grubun ortalarında aldığı bir kadını taşladıklarını görür. hemen kadına kendini siper eder isa. ve öfkeli kalabalığa şöyle sorar;

- ey küdüs halkı neden bu kadını taşlıyorsunuz?

grubun içinden biri kadının fahişelik yaptığını söyler.

bu cevap karşısında isa gruba şöyle seslenir;

- ey küdüs halkı kim günahsız olduğunu düşünüyorsa ilk taşı bana o atsın!

tabi isanın bu çıkışı karşısında herkes hatasını anlar. başlar öne eğililir. bi süre sessizlik olur.

tam grup dağılacakken isa'nın başına bir taş gelir.

isa can acısıyla " ah" dedikten sonra taşın geldiği yöne doğru bakar ve taşı atan kişiyi tespit eder.

- anne sen miydin?

Meryem günahsızdır ya. o bakımdan.
Tasin tanesi 6 euro. Hayatimda boyle sacmalik gormedim deyince insanlarin inanclariyla dalga gecen terbiyesiz ben oluyorum.
Bugünün iyilik maskeleriyle gizlenmiş kötü mü kötü ruhlarına ince ve anlamlı bir mesaj gönderen değerli söz. Tabi herkesin haklı olduğu egoist bir dünyada çok az akla gelir.