bugün

yağmulu bir günde sevgililer gününde başıma gelmiş bir olaydı.
korkutur.
görsel
abartılcak bir olay değildir.
(bkz: bokunu çıkarmayın)
Erkek yazarların hiç yaşayamayacağı anlar.
kız:anne hemen gel, pedin var mıydı? (diye içeriye bağırır) *
baba: oha daha çok küçük ama.
(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
"ben büyümüş mü oluyorum şimdi?" diye sordurtur.
bir kore filminde adet gören kıza annesi sağlam bir tokat atıyordu.
'oha ben genç kız oldum' tepkisi.
kadınlıkla ilk tanışmadır.
bu ortadoğu toplumlarında yani bizim gibi ataerkillerde "ayıp" sayılır, islam bize bunun ayıp olmadığını öğretti ama kalın kafalara girmedi. sonunda bir anne çıktı regl kutlaması yaptı bunun "ayıp" değil "gurur" verici bir durum olduğunu göstermek için.
Türkiye' nin ve tüm ortadoğunun bu annelere ihtiyacı var, helal olsun ellerinden öpülesi anaya.
azdır, birkaç damla...
orta okul veya lisede sınıftan günlük en az iki kez izin alarak çıkan kızın durumu.
babam dahi öğrenmişti. hatta pedimi o almıştı. sonra birde bana bakarak gülmesi var ben karın ağrıları çekerken.
(bkz: yine duşa soktun kardeş)
ürkütücü ve sancılı bir tanışma.
anavatan da ilk isyan çıkmasıdır, ve sonraki aylarda kan gövdeyi götürür.

(bkz: anavatan kan ağlıyor)
kızılların çayıra ilk inişleridir.
haddinden geç bir zamanda olduysa evde kutlama yapılır. evet kızımız normalmiş çok şükür denilip ailecek sevinçle karşılanır. baba duygulanır, kızım büyüdü triplerine girer. * *
normal bir vakitte olduysa sadece anneye söylenir bi kaç arkadaşa.

vaktinden erken olduysa yedi mahalleye duyurulup, arkadaşlarına hava atar bu kız. triplere girer. gerizekalı sanki bir sen oluyorsun töbe yarabbim.
(bkz: her genç kızın başına gelebilir)
kesinlikle son regl den daha iyi olan şey.
Eğer aile tarafından bu konularda konuşulmuş ise bir sıkıntı yaratmayan durumdur,ama hiç konuşulmamış bilgi verilmemişse kalpten bile öldürebilir. ufacık kız fakat aklına birşey yapmadığı halde bakirelik bile gelebilir.
Ay resmen adet .s.
(bkz: regl olmuş gidiyorsun)
büyük bir travma olsa gerek. kadın gibi hissetmek mi dersin, kanadığına göre yanlış bişey mi var dersin. dersin diyorum da sadece tahmin edebiliyorum. kadınlık zor arkadaş.