bugün

ilkokul kitaplarini saymazsak ömer seyfettin in hikayeleridir. Ortaokula giderken evin kitapliginda bulmustum. Dort cildi vardi. Hepsini de okumustum. Kitap sevgim bundan sonra baslamisti.
Nadan, kütük, vire, teke tek, bomba, kasagi, bahar ve kelebekler, balkon, perili ev, basini vermeyen sehit, pembe incili kaftan, ferman, yalniz efe... Aklimda kalmalarinin yani sira en cok begendigim hikayelerdir.
zevkine alıp da okuduğum ilk kitap, 7 yaşındayım böyle gazete aldım yanında da cep boy oliver twist kitabı verdiler hala o kitabı saklıyorum. (bkz: 10 yıl önce ben)
agri dagi efsanesi. yasar kemal denince hala aklima kapiya kiz kacirmak icin atiyla gelen yagiz delikanli figuru gelir aklima.
yaz tatiliydi adı sanirim. gercekten hayatimda zevk alarak okudugum nadir kitaplardandir. suan nerde bilmesemde 8 9 kere okumanin yarattigi hafizayla ismini cok net hatirlamasamda icerigini cok iyi hatirliyorum.
pıtırcık futbolcu.

7-8 kere okumuştum sapık gibi.
aristo metefizikle başladım okuma hayatıma.
karlar kraliçesi.
kitap denilecek kadar büyüklükte ve tamamen bitirdiğim ilk kitabım oliver twist. bitirdikten sonra öyle büyük zevk alıp mutlu olmuştum ki hala hatırlıyorum. o günden beridir okuyorum efendim durduramıyorum.
dijital kale.
vedat türkali- bir gün tek başına.

ilginçtir ki hayatım kitabın kahramanı gibi gidiyor. sonum benzemesin.
Komünist manifesto.

Sonra neyin ne bok olduğunu anladım zaten.

Para olmadan sosyalizm doğmaz.

Acı gerçeği anlamamı sağladı.
Altın Balık.
Ansiklopedi kitabıdır ; (bkz: Temel Britannica)
uyuyan güzel. ablama okuttura okuttura ezberlemiş ve okumayı sökmüş numarası yapmıştım. *

not: turuncu kapaklı, büyükçe ve ipinceydi. kapağın iç tarafında tükenmez kalemle yapılmış karalamalar vardı. yaprakları parlak ve kaygandı. annem kime verdiyse çıksın ortaya! çok özledim... *
yalnız çiçek gibi bişeydi.
Ferrari sini satan bilge, evet ismi dikkatimi çekti ve okumaya başladım o gün bugün dür, okumayı bırakamadım.
(bkz: 1984)

eğer bu kitapsa ,bu kitaba kadar okuduklarım neydi?
(bkz: sol ayağım)*
gerçekten çok etkileyici bir kitaptı.
Saturn. Evet ilk okudugum kitap saturn gezegenini anlatiyordu.
eskicinin köpeği - kemalettin tuğcu. bizim kemalettin tuğcularımız vardı.
Pinokyoydu sanırım. Karlı bir yılbaşı günü evde okuyum aynı gün bitirmiştim hayal meyal hatırlıyorum.
Karga ile tilki.
Alice harikalar diyarında...
Bir ayı ile oğlunun yaşadığı olayı anlatan bir kitaptı sanırım. Adını anımsamıyorum..
5 yaşındaydım ve ayşegül tatilde kitabını okumuştum. Hüzünlendim ılık bir topum.
güncel Önemli Başlıklar