bugün

işin ilk günü verilen defter kalem çikolata usb bellek vb içeren hoşgeldin kutusunun saftirikçe eve götürülmek üzere kucağa alınması ve bunu müdürün görüp sırıtarak "kutuyu nereye götürüyorsun littles? onları burada kullan diye verdiler." demesi sonucu bütün iş arkadaşlarının ve bendenizin krize girmesi.
ilk iş günümde sabah kalktım her yer bembeyaz! yatsam mı ki tatil oluyomu burdada *
Eziklenmenin yaşanacağı gündür.
bu gün saat 5de başlayacam. ameliyat dikişlerim fırlamaz yerinden umarım. zaten elime geçen ilk parayla aldıracak dikişleri.
benim için yarındır ve hayatımdaki ilk çalışma günüm olarak da önemli bir yeri vardır bakalım neler olacak bazen hiç kafama takmıyorum bazen de alttan alttan bir heyecan bastırıyor.
Benim için yarındır. Heyecanlıyım meraklıyım. Yarın ola hayrola.
Çalışma hayatının ne kadar bokum bir şey olduğunu anladığım gündür.
Heyecanlıdır ama sonra geçer alışıp gidersiniz.
Merak konum... Çok var. Yani vardır herhalde ama merak ediyorum işte .
An itibariyle içinde bulunduğum durumdur. Sabah kalmanın zorluğunu unutmuşum.bugün gidip istifamı vereceğim.
Allah işsiz olan ve iş arayan herkese nasip etsin dedirten gün.
iğrençtir daima.
Bir benim mi aşırı iyi geçmiş acaba. Ne kadar da Pollyanna bir insanım. Canım kendim.
Edit: bugün itibariyle olumlu olduğunu söylemeliyim.
heyecanlı ve mutlu gün.
19 ay sonra bugün tekrar yaşadığım. yine tanıdık var diye rahatım yine çok güzel geçecek..
Dün başıma gelen şey. Kurum değişikliğiyle Türkiye'nin en stratejik kurumlarından birisine dün başladım. Tabi ilk olarak Personel müdürünün yanına götürüldüm ve personel müdürüyle sohbet ederken bir anda adamın telefonu çaldı ve ben geliyorum sen otur deyip gitti.

Otururken bir anda adamın kapısı açıldı ve kısa boylu çelimsiz birisi personel müdürü nerede diye bana sordu. Bende bilmiyorum kapıdan çıktı gitti dedim. Daha sonra adam odaya girdi ve tam karşıma oturdu. Bacak bacak üstünde telefonda bir şeyler karıştırırken personelin birisi içeriye girer girmez. Efendim hoşgeldiniz deyince kafamda şimşekler çaktı. Bu yetkili birisi olmalıydı. Hemen ayağa kalktım. Daha sonra personel müdürü geldi ve adama şöyle buyurmazmısınız efendim diye önünde eğilip bükülünce anladım ki bu çok yetkili bir abiydi. Tabi bana hemen kapadok bey sizinle daha sonra görüşelim deyip gönderdi. Akşama kadar oturdum.

Akşam olduğunda teftiş kurulu başkanlığına görevlendirilmiştim. Beni başkanla tanıştırmaya götürdüler ve makamda oturan kişi benim personel müdürü odasında bilmiyorum şuradan çıktı gitti dediğim kişiydi.

Yani kısacası ilk gün böyle bir şey. Kimseyi tanımıyorsun. Herkes sanki orada doğmuş ve sen orada bir sığıntısın gibi olur.
genelde karışık duygulara yol açan bir gün. lakin yeni bir başlangıç olmasından ötürü olumlu duygular daha ağır bassa gerektir genelde.
Şu an itibariyle içinde bulunduğum gündür. Herkesin ilk kez insan görmüş gibi acayip acayip bakması, incelenmesi için sana verilen kataloğu akşama kadar yüz sefer baştan okuman ve iş verseler de yapsam diye içinden geçirmen. Zormuş bunu anladım.
Bu gün başıma gelen olay. Yeni insanlarla tanıştım ve gerçekten çok iyi insanlar. Allah razı olsun.

En heyecanlı gündür.
training day.
yarına tekabül eden gündür. kafede garson olarak işe alındım. ne bok yiyeceğimi de bilmiyorum. çay falan taşıyamam ki ben. zangır zangır titrer dökerim hepsini yerlere masalara aq. korkuyorum sözlük. annemi istiyorum. çocukluğumu istiyorum. zenngin olmak istiyorum. sar beni sinene hiç bırakma sözlük. dünya zalim, dünya acımasız..
Sağım yabancı solum yabancı kendim hiç tanıdık değil.
her şeyin ilki güzeldir önermesini çürüten gün. isterseniz dünyanın en kolay en sevilen işi olsun ilk günün o pis laneti var bence. umarım herkes işinde başarılı olur sever.
Danismaya herzaman uyuz olunur . Gerginlik birine catma hevesi toplu tasimada baslar . Zaten is kamudaysa yok suna git yok odasi zilyonuncu sırada . Ögrencilikte surunmeyi bir şeref bilirim .
Daha sonraki günler hatırlanıp yaptıklarınıza ulan ne salakmışım diye güldüğünüz gündür. Evet.
heyecan verici bir gündür.