bugün

O dönemler ege'nin de Akdeniz olarak isimdendirildiğini bilmeyen yazar söylemi.

Atıyorsanız da mantıklı atın.
Az bir mal olmayan bile o dönemki kullanım anlamında ege ve akdenizin her ikisinin de aynı şekilde isimlendirildiğini bilir sadece küçükken cemaat yurtlarında götünden sokulan beynine kadar ulaşmışların dışında.
allah affetsin çok az sırıttım. küçükken de düşünmüştüm bunu da.
o komutan değil ensar vakfı hani kuran kursuna yollanan çocuklara tecavüz ettikleri.
(bkz: kifayetsiz muhteris)

Dunning-Kruger sendromudan muzdarip kişilerin düşüncesi.
Egede gördüğün deniz de Akdenizdir dingil.
Arkadaşlar aslında elbette ki teknik olarak ege denizi de akdenizdir,

Ancak egedenizi mitolojik efsanelere dayanan adı yüzyıllar boyunca egean dır aegeostur, egedir yani.

Ancak türk anadolu tarihinde ege adı yoktur, piri reis de katip çelebi de adalar denizi, adalar arası diye bahseder ege denizinden.

Bizde ege diye anılması çok yenidir.

Yani çok normal komutandır.

Oh, ben de Kemalist değilim çok şükür,
bu gibi ucuz polemiklere bel bağlamadığımdan, basiret sahibi olup sapla samanı karıştırmadığımdan anlamışsınızdır zaten.
Altını çizmeme gerek olmadığını da biliyorum ama basireti bağlanmış kemalist camia için haşiye geçmek vatandaşlık görevimiz.
hain padişahın sevr'i imzalayıp gavura hediye ettiği kıyı şeridimizi komple geri almıştır.
ege diye bir denizin sadece bölgesel isimli olmasından kaynaklanır.
türkiye ve yunanistan hariç ege diye bir deniz yoktur diğerleri için.
Zamanında ruslar'ın sıcak denizlere inme politikasını da akdeniz sanan yazar beyanıdır ama bilmez ki önceliğin karadeniz olduğunu...
din çekip bonzai etkisi yaşamış komutan olabilir.
O zaman ege diye bir deniz yoktu. Ne mal adamlarsınız siz.
düşmanın bunu haber alıp götün götün egeye kaçacağını hesaplamış ve ona göre hareket etmiştir.

savaş stratejisi işte, akıl oyunları, biytuful maynd.
akdenizi örnek verirken 4000 km kuzeye rotayı şaşırmamıştır. (bkz: white sea)

en azından ucundan yakalamıştır.
jossef cohen diil miydi o...hani yerine geçen...

bi de şey var - eskiden egeye akdeniz derlerdi, ege akdenizin bi uzantısı ya. ondan öyle demiştir yossef cohen..
Ege denizi'ni akdeniz olarak bilmeyen mal beyanı.
Ooo birileri yine anneciğine sövdürmek istiyor.
Ekşideki başlığı burada açan cahil beyanı. Bunlar akdenize (bkz: White sea) diyenler değil miydi yahu?
strateji bilmek gerektirir bunu yapabilmek için. ha bir de vizyon ve karizma gerektirir.
cahil yobazlar. ciddi ciddi eğiteceğinizi sanıp, bu ahmaklara entry yazmayın.
ilk hedefi akdeniz deyip, akdeniz'e gönderen komutandır.

bakınız kıymetli müminler italya-sicilya ve sardunya arasında kalan bölgeye tiren denizi adı verilir. lakin bu ad bölgesel olup bu denizin kesin bir coğrafi sınırları olmadığı için akdeniz olarak kabul edilir.
görsel

keza yunanistan'ın batısı ile italya yarımadasının güney doğusu arasında kalan boşluğa da iyon denizi denir. ama bunun da sınırları keskin ve net olmadığı için akdeniz olarak kabul edilir.
görsel

işte ege denizi de bunlar gibi sınırları belli olmayan bir ara denizdir.
yani dünyada, hele o tarihlerde ege denizi olarak bilinmez. orası akdenizdir.
Ege bizim halkın münasip yerinden uydurması, akdenizin sadece bir parçası.
ahh troll olmak için gerizekalı olan kişi beyanatı.
o dönemde ege denizi diye bir deniz yoktu.
tamamı akdeniz diye adlandırılıyordu.
bunun beynini alın sökün ve siyanüre batırın.
yoksa bunun nesillerini düşünmek istemiyorum.
Yazik ulan. Hadi tamam derste uyudun kaldin. Abi ne bileyim hic bi gormedin eski haritalari. Ege denizinin adi akdenizdi. Yemin ederim bu kadar cahillikle nasil nefes alabiliyosunuz? Karbondioksit falan verip oksijen aliyosunuz nasil basariyosunuz lan?
Egeli cemal.