bugün

aşık olmayın.
rahat olun, kendiniz olun, kasıntı olmayın. kızlar genelde göstermelik ve saçma hareketlerden hoşlanır. otururken sandalyesini çekmek gibi. ama tavsiyem bu buluşma sizinle ve kendisi gibi olmayı seven, doğal bir kızla olsun. kendisine yapmacık kibarlıklar yapılmasından hoşlananlarla değil.
sakın ola anket yapmayın.
ha bir de unutmadan "saçların boya mı?" , "gözlerin lens mi?" sakın ha sakın ya sakın diyorum bak!!!
ilk buluşmada öpmemezlik yapmayın.
-gözünüzde güneş gözlüğü ve kafanız karşıdakinden uzak şekilde konuşmayın. berbat bir his. ayrıca komik oluyorsunuz.
-karşı tarafla ilgilenmek zorunda değilsiniz ama nezaketen ilgi gösteriyor ambiansı yaratın. neticede ilk buluşma, illa sevgili olunacak diye bir şey yok. ama saygınızı kaybetmeyin.
(bkz: ilk buluşma için tercih edilebilecek yerler)

ayrıca karşıdan karşıya geçerken sağa sola da bakınız
Şayet buluşulan kişi bayansa ; temiz olun, çekingen durmayın, göz teması kurun , dikkatlice dinleyin, yetenekleriniz başarılarınız varsa gözüne giricem diye patır patır söylemeyin.Şiparişini öğrenin ve garsona siz iletin(basit ama önemlidir) arabayla alıyorsanız kapısını kesinlikle siz açın(+1 puanda burdan gelir), eleştirel bir yapınız varsa sakın ha sakın ölçüsü kaçırmayın, sizin havanızın yanında ezilmesin,.incelikten kırılmayın ama sert görünücem diyede kasmayın, en önemlisi samimi olun.Dikkate almak lazım, alınırsa ikinci buluşma için söz alabilirsiniz.
direk ekiz yatak olayına girilmemeli.
(bkz: ekiz yatak)
(bkz: saldıray abi)
kendinizden baskasi olmayin..
'ee daha daha napıyosun' gibi sorular sormak yok
bir de sürekli saate bakmak yok.
hesabı ortaklaşa ya da kız tarafına değil, siz ödeyin. hatta kız ödemek istese bile ödettirmeyin.
-seni seviyorum demeyin.
-geğirmeyin,osurmayın.
-çok fazla iltifat etmeyin.
-siyaset , takım gibi muhabbetlere girmeyin.
gereğinden fazla samimiyet, yavşak davranışlar(sululuk), saçma sapan şakalar.
-sevmek kelimesini kesinlikle kullanmayın. huyu olur, kendisi olur sevmeyin ilk başta kesinlikle.
-öpüşme, koklaşma başlatıcı eylemlerden uzak durun.
-çok fazla ciddi olmayın, ama çok fazla da yılışık olmayın.
-"ben" ile sürekli cümlelere başlamayın. "ben şunu yaparım, ben bunu yaparım, ben şunu çok severim" gibi şeyler...
-etrafınızdaki güzel kızlara bakmamaya çalışın. karşınızdaki bunu anladığında sorun çıkarabilir.
(bkz: evlenme teklif etmek).*
-olduğun gibi görünmemek
-çok konuşup kafa ütülemek
-aşırı rahat veya aşırı gergin olmak.
eger kizsaniz gozlerinizi kisip "you are so damn hot" demeyin mesela. ne ole! adami yataga atmaya calisyomus gibi tavirlar; "ben aslinda cok iyi sevisirim klasik turk kizlarina benzemem" "biraz da ingilizcem var" tribi.
sevişmeyin efendim. tabi paralı birliktelik değilse.
kızın yanında osurmayın. osuruğu sıradanlaştırmaya daha çok var.
Ivır zıvır konuşmayın karşınızdakinin başını ağrıtmayın.
herhangi bi konu hakkındaki düşüncede yalan söylemek. yapılmamalıdır. ilerde sorun çıkarır .
hiç işe yaramayan tavsiyelerdir efendim. yazılanlara baktım öyle de yapsam olmaz diyorum böyle yapsam da olmaz. en iyisi mi doğaçlama çalışılmalı sanırım. kendinden çok bahsetmemek öyle havadan sudan konuşmak gibi geldi bana.

birde çok stresli lan bu ilk buluşma. kafamda bir sürü senaryo kurdum ama bence hiç kasmayalım buna da öyle bırakın gitsin ne olursa olsun.
asla şu saatte biter deyip başka bir arkadaşınıza söz vermeyin. daha ilk buluşmadan çok konuşmayız herhalde erken biter şu saatte buluşalım dersin sonra beklediğinden uzun sürer ve arkadaşını bekletmek zorunda kalırsın kızlada ilk buluşman olduğun için bir türlü hadi kalkalım diyemezsin. buluşmadan sonrasını kesinlikle boş bırakın.
masum saf kızlara tavsiye : elletmeyin. * *