bugün

buluşmaya gelmeden evvel ufak çapta bi kültür yüklemesi yapmış olabilir.
yeterince tanıdığınızda ilk buluşmada ismail yk'dan bahseden kızdan bir farkı kalmayacak olan kız.
öyle bir durum da benim de ona dostoyevski'den bahsediceğim kızdır.
+merhaba ben ayla. troçki, tolstoy bilmiyorsan hiç konuşmayalım.
-la biri solcu diğeri anarşist, sen onu siktir et sevgilin var mı?
- Tolstoy, bütün hemcinslerinin ızdırabını Anna Karanina'da "korkunç" bir açıklıkla dile getirdiği için şaşkına çeviriyor okuru. okumuştun di mi Anna Karanina'yı?
+ ...
- okumalısın yaaa. bayılcaksın.
+ bi dakka bi dakka sen ne dedin az önce anan bi şey dedin anlamadım? ne dedin tam?
- anna..
+ şşşş. orda dur işte. işte orda dur. ağzını bozma valla burdan bi godum mu depiği alnının çatına!
- ay noluyo be! deli mi ne...
Ayranın yok içmeye, atla gidersin çeşmeye
Bu ne perhiz, what is this
Aman ismail, can touch this...
zamanla bundan vazgeçecektir ve acı gerçeği öğrenecektir. akıllı, kültürlü ve duyarlı insan çok azdır, var olanların içindeki güzelliğe odaklanmaktan başka bazen çıkar yol yoktur. ancak belli yaşanmışlık ve entellektüel birikim seviyesinin üstündeki abazan olmayan erkeklerle bu konuları konuşursa mutlu olabilme şansı vardır.

önemli not: troçki değildir aslı, çeviri hatasından türkçe'ye öyle geçmiştir. aslı trotski dir.
lise ve üniversite sırasında ondan bundan duyduğu yarım yamalak şeyleri son hız tüketiyor olabilir. dikkat edilesidir.
(bkz: ucuz etin yahnisi)
ikinci buluşmasında seksten bahsedecek olan kızdır. tecrübeyle sabit değildir.
hem siyasete hem edebiyata ilgi duyan kızdır.

bunun kavgasıda değişik olur; seni bolşevik sandım dı meğer menşevik çıktın, ühü. gibi
türkiye şartlarında bulursam öpüp başıma koyacağım kızdır. valla bak.*
- tolstoy un kaç tane kitabını okudun?
+ sızıntı ile 3..
- hasss..
rusya ve çek cumhuriyetinde vb ülkelerde bol miktarda bulunabilecek kızdır. ayrıca erkek modeli de çokca vardır. yani hem kültürlü hem güzel olabilen kız türüdür. bizde de vardır muhakkak. değil mi?
kuramsal olarak olması muhtemel ancak realitede neslinin tükendiği düşünülen buna mukabil bulunması halinde hemen kanatlar altında korumaya alınması gereken pek sevgili kız kişisidir.
bir de bunların üzerine marx'ın diyalektiğinden bahsetmeye başlarsa tadından yenmeyecek kızdır.hemen evlenilesidir.
kendi haline bırakılmalıdır. seviştikten sonra düzelir.
zor kadındır.
keşke erkek versiyonu da olsa denilen kızdır.
Entelektüel seviyesi yüksek olan bir kız olmakla beraber tam da aradığım bir kız tipidir..
en son kitabını lisede okumuş olabilir. tolstoy ne lan?
karşısında stalinden ya da mao dan bahseden bir erkek olmadı kadın varsa bi sandalye çekip bol bol eğlenilebilir. sıkıldığızda ise ortaya maletasta,bakunin,kropotkin hatta neçayev atarsanız işler çok daha şenlikli olur.
eşim ile ilk buluşmada girdiğimiz diyologlar buna benzerdir.
gerçi biz türk - osmanlı tarihlerini konuştuk ama eşim bir ara tolstoy dan söz etti, onun kitaplarının ağırlığından vs vs.

e bende zamanında rampalı çarşı da az kitap alıp satmadım biraz bilgim vardı ve okumuşluğum da vardı. sohbeti yavan bırakmadım.

ve böylece okuyan bir sevgilim olmuş oldu.

okuyan, araştıran ve merak eden erkekler için böyle bilgili kızlar amasya elması gibidir.
akıllara mfö'nün şarkısını getiren kızdır.

'luther diyor kız, machiavelli?
şampiyon biziz diyor ali, attığımız gollerden belli.'

(bkz: ali desidero)
her zaman paylaşımcı olur ekmeği yenir bir tiptir.
(bkz: iyi topçudur troçki)