bugün

Benim bu taraf. Belki karşı taraf da kendini öyle görüyordur bilemeyiz.
ayrıca sonunda, ilişkiyi bitiren taraf olmaktır.

karşı taraf, sizin toleranslarınıza, fedakarlıklarınıza öyle alışır, öyle kendinden ve sizden emin olur ki, yaptıklarının farkına varmaz.

gün olur, hesap döner.
açık ve net konuşuyorum; günü gelince siktiri yiyecek taraf olmaktır. "fedakarlık hiç mi yapılmamalı, her şeyin illa ki bir karşılığı mı olmalı?" tabi ki hayır. ancak sürekli fedakarlık, sürekli taviz, ilişkiyi bitirir.
işin içinde olduğu için gerçekleri geniş bi bakış açısıyla değerlendiremeyen taraftır.zorla da güzellik olmuo sonuçta.sal gitsin amk en fazla acı çekersin.köpek olup da yine eli boş kalmaktan evladır.

(bkz: hşşt hşşt o taraf koysun size bu taraf)
Bir ilişkide; emek vermek mücadele etmek çaba göstermek her iki tarafında yükümlülüğüdür.
ancak tarafların birisi kendini yıpratırken diğeri bunun rahatsızlıgını taşımıyorsa, yol verceksın gıdecek.
Bu kadar basit. Hak etmeyen birisi için fedakar olmamak gerek.
Sen mum gibi erirsin onun umrunda bile olmaz o yüzden bunyeye zararlidir.erir gidersin...
ortada bir ilişki değil, alışveriş vardır böyle durumlarda.
eninde sonunda pes edecek olan taraf olmaktır.
Kişiyi bir yerden sonra yıpratan durumdur. Karşı taraf ilişki için hiçbir adım atmıyorsa bir taraf ne kadar çaba gösyersede bir yerde olay patlar. Kişiyle beraber ilişkide tükenmeye başlar.
iki tarafta zaman zaman fedakarlık yapmalıdır. Eğer bu sorumluluk tek tarafa yüklenirse ilişki hüsran ile sonuçlanır.