bugün

sms'in olmazsa olmazındandır.
en önemli icatlardan biridir. aksi halde mesaj atası gelmez insanın.
telefonunu kapatmıs bır yakınınızın, telefonunu tekrar acıp acmadıgını kontrol etmeye yarayan servıstır. bos mesaj atılıp rapor beklenır, soteye yatmaktır, kumpas kurmaktır * .
gereksiz ötesi bir hadisedir. aralarda gözden kaçan raporlar birikir birikir piç eder mesaj hafızasını.
selamın aleykümün iletim raporu da aleyküm selam olsa gerek...
tuvalette sıçtıktan sonra götünüze değen su zerresidir. başarıyla iletildiği anlamına gelir.
turkcell versiyonu tamamen fiyasko olan çılgın fasilite. mesajın gittiğinden emin olabilmek için açarsınız. "iletildi" yazmazsa telaşa kapılır, aynı mesajı 8 kez üst üste gönderirsiniz. genellikle ikinciyi gönderdiğinizde, birinciyle birlikte gider. sanki yol ağzında tıkanmış da, ikinciyi gönderince birlikte gitmişler gibi bir his uyandırır insanda. gariptir.

ayrıca bugün "bekliyor" yazarken arkadaşımdan mesajıma cevap geldi. yani neye göre, nasıl yapıldığı falan belli değil bu tımbırdağın, kafasına göre iletildi diyor, kafasına göre gitmeyeceğini söylüyor, yeri geliyor çocuk çıktı geliyo abi diyor. çok pis bi' şey. kapalı tutun, içiniz rahat etsin.

almanca'sı da bericht olarak geçiyor. "iletim raporları" deyince de sendeberichte olarak geçiyor. *
gönderdğiniz mesajın karşı telefona gönderilmiş olduğunu tasdikleyen rapor olmakla birlikte telefona gelen en gıcık mesajdır. sevgilinle kavgalısındır mesaj atarsın saatlerce beklersin hop mesaj. kimden sevgilinden ama bi açarsın iletildi yzzar. gel de başlık açma şu rapora sözlük.
kesinlikle olmazsa olmazdır.
eğer mesaj attıktan sonra iletim raporunun gelip gelmediğini farketmediysen ve birden telefonun ışığı yandığında heyecanlanmana sebep olan durumdur.
Sil sil hasta eden rapordur. Aslında toptan silinebilir. Ama eğer abinizin eski telefonunu kullanıyor ve yaklaşık 100 adet eski mesajını silerseniz dayak ile tehdit ediyorsa zorlaşıyor tabi. Yine ele kaldık.

(bkz: Elizabeth)
sürekli silmekten bunalınan, silinmediğinde mesaj kutusunu dolduruveren mesajlar.
bak sözlük sana arkadaş geldi*; Sözlüğe yeni katılmış 7. nesil yazar kişilerinden. Hoş gelmiş. Troll olmaması ümidiyle;

(bkz: troll olmasın efendim sözlükte)
ya olamasaydı ? bizim halimiz ne olurdu ? mükemmel olaydır.
bir türlü gelmeyince adamı tripten tribe sokar.
keşke 'okundu raporu' da olsa diye içimden geçmektedir.
ama iletim raporu da çok yardımcı olur bazı konular da. yoksa nasıl trip yapardık*.
güvenlik olmaktan sıkılıp sözlüğe sarmış 7. nesildir efenim. sevilesi sayılası bir yazardır.
kimisinde mesaj şeklinde değil de mesajları gösteren yerin yanında işaret şeklinde çıkar ve insan eğer yanlış bir şey yazmışsa eğer ya da yalış birisine "eyvah şimde yedik ..rağı" anlamına da gelir.
Klozette sıçarken göte sıçrayan su damlasıdır.
Artık hiç gelmeyecek olan.

sona erdi diyor lan şaka gibi djdjdjdjd.