bugün

görmezden gelin, gider...
görsel
hem cahil hem tembel bir yazar görüşü. nick değiştir bence.
Ne kadar bilgili biri olduğunu bilemem ancak bildiğini çok kötü aktardığı bence kesin.
laf salatası. bilakis kendisi kıymetli bir tarih uzmanıdır.

ilber hoca o kadar iyi bir tarihçidir ki: konuştuğu mevzularda sadece tarihsel değil, bunun yanısıra dönemin sosyal-siyasal-askeri-dini-içtimai-etnik-kültürel-ekonomik v.b. yapısına dokusuna varana dek detaylı analizlerini gözlemlerini kendi nevi şahsına münhasır yorumlarını da katarak anlatmaktadır. şöyle ki;

dinlerken bıkmazsınız. renklidir enteresandır hoca. sevdirir tarihi. murak bardakçıda (tarihin arka odası) program yaparken ağzım açık gecenin 03.00 ünü ettiğim çoktur. salt bilgi değil, kimin neyi ne amaçla neden ve niçin yaptığına varana dek olayı çözmüş anlamış potasında eritmiş. yeterince kıymetinin bilindiğine inanmıyorum.

neyse hoca nın bedava reklamını yapmamıza vesile oldu bu entry. katkılarınız için sonsuz tşkler ederiz efendim.
Murat bardakci tarihciyse ilber ortayli ultra tarihcidir. Kadir dumbelegi ile kiyaslayanlar olmus, lan bilgi sahibi olmakla amele olmayi kiyaslamayin. O zaman google dunyanin en iyi.tarihcisi amk, ne sorsan soyluyo.mesela google da aratirsak Istanbulun fethi, 1453. Ananin hami 2016, mal misin kadir misirlioglu gibi cevaplari aninda alirsiniz.

Yoh abi google daha cok sey biliyo, he lan kadirden az biliyo ama ahahahaha.
evet bir çomar tarihçisi olmadığındandır.

(bkz: kadir mısıroğlu)
Bu başlığı hangi kafayla girdiğini çok merak ettim. Acaba ne kadar tanıdın veya hangi kitaplarını okudun?
doğrudur. shakespeare'in "şeyh pir" olduğunu fark edememesinden belli.
Buna artık sözlük yazatları mı karar veriyor. Adam duysa çok üzülür bakın...
Tarihi konu anlatımlı kitaplardan okuyan bir bireyin tarih profesörünü ezmeye çalıştığı başlıktır. Neymiş tarih bilmiyormuşta, kasıntı egoistmiş ya bi yürü git allah aşkına.
ulan adam "kadir mısıroğlu hep belgelerle konuşuyor." falan demiş. siz de bu adamı ciddiye alıp laf anlatmaya çalışıyorsunuz yahu.

"karl marx cinnidir." derken de, "shakespeare aslında şeyh pir' dir." derken de, "atatürk' ün ruhuyla konuştum. bütün yaptıklarını islamı yıkmak için yapmış." derken de belgelerle konuşuyordu.
kadir misiroglu diyince okumayi biraktim. bu ulkede harbiden cok gerizekali insan var.
millet tarihçileri bilglerine göre değil görüşlerine uyanın dediklerini doğru buluyo.
Nekadar trol bir insansin amk.
iyi bir tarihci degilse bile iyi bir insandir. iyi bir insan olmak daha onemlidir.
Yazarın hayatı boyunca bir sayfa kitap dahi okumadığını çok rahat gözler önüne seren başlık ne garip değil mi ?
seni bilgisiyle acil servislik edecek adam hakkında konuştuğunu hatırlatmak isterim sayın yazar.

had bilmezliktir. sen kimsin ya.
ee kadir misirogluna tarihçi diyenin ilber Ortaylı ya tarihçi değildir demesi gayet doğal.
oldukça iyi bir tarihçidir. olayları tarihte böyledir diye bakmaz; analiz eder, yorumlandırır, farklı açılardan ele alır, farklı yönlerine vurgu yapar. dinleyince ve okuyunca tarih konusunda sizin de ufkunuzu açar, öyle sıradan bir tarihçi değildir.
(bkz: ilgi orospusu)
bi bitmeniz drnilesi yazar beyanı.
mısırlıoğlu dedi ya tüm yazılanları salladım.
kadir sen misin ?
ülkede fazla tarihçi olmadığı için şişirdikçe şişiriyorlar. evet.
bunu yazan kişinin nickine bakıp derin bir oh çekmek. evet.