bugün

Diyarbakır, mardin, şırnak, gibi illerimizi yok sayan çalışma. Orasını vatandan saymadınız de mi çakal?
hakiki koyunları göstermiş haşhaşi çalışması. ahaha.
bu adamlara sorsan hemen yarın ülkeyi bir rusya, çin, abd, ingiltere'ye teslim ederler. yeter ki akp gitsin. aklınızı sikeyim afedersin.
ha bu arada şanlıurfa'da oyu kime atıyoruz?
güneydoğu ve doğu anadolu nun yok sayıldığı durumdur. tabii ki yok sayılmadı anlayın işte; bdp ye verin diyemiyor bazı ibneler. üstü kapalı siz anlayın diyorlar.
29 mart 2009 yerel seçimlerindeki belirlenen adaylarla 30 mart 2014 yerel seçimleri için belirlenen mevcut adaylar arasındaki farklılıkların gözetilmemesi sebebi ile bazı şehirlerde farklı sonuçların oluşabileceğine karşılık yüzde yüz geçerliliği olmayan belirlemelerdir.

şöyle ki, mhp'nin trabzon'daki adayının güçlü biri olduğunu ve önümüzdeki seçimler için chp'nin adayından daha önde olduğunu anketler sonucuyla varsaymış olursak entrylerin şahında trabzon için belirtilen ''chp'ye verelim'' durumu yalan olur ve böylece aradan sıyrılan yine akp olur.

bu örneği sadece durumu açıklamak ve eksiklikleri göz önüne sermek için yaptım.
yoksa tabi ki gönül ister akp'nin def olmasını.

ancak unutulmamalı 2009'daki adaylarla 2014'teki adaylar tamamen aynı değil.

düşünce doğru, yöntem yanlış.

ekleme: trabzon'da hangi partinin önde olduğunu bilmiyorum. sadece durumu izah etmek için mhp'yi chp'den önde varsaydım. adı üstünde var saymak.
van: bdp
muş: bdp
siirt: bdp
batman: bdp
mardin: bdp
bitlis: bdp
urfa: bdp

ığdır: mhp

sivas: bbp

(bkz: siktirtme ideolojini bas geç)

edit: trabzon'da chp birinci beyler, sakın mhp'ye vermeyin. bakın ikinci de değil, çoğu ankette birinci çıkıyor.

edit2: ağrı'da sırrı ibnesine vermeyin. mhp'ye hatta hüda-par'a bile verebilirsiniz.
Excell olarak yolla da analiz yapalım partisidir. ben hayatimda bu kadar işsiz adam işi görmedim.
Yazar arkadaş, Samsun anketinde fena yanılmış. Acilen editlemesi gerekir.
bursa'da son anketlere göre chp %35'e dayandı, eğer kararsızlar chp'ye verirse ak partiyi zorlayabilir ama bana kalırsa yinede akp bursa'da şu an için favori gibi.
Bdp nerde faşist lafına muhtemelen sinirlenecek kardeşim? Denilesidir.
salakların uydurduğu partidir. ah benim beyni kıt evlatlarım madem böyle hinlikler peşindesiniz neden seçime birleşerek girmediniz. birleşeydiniz görseydik boyunuzu posunuzu. yemedi mi?
yerel seçimlerde akp'ye çok belediye kaybettirmesi muhtemel parti(ler)dir.
50 yaşındaki annem bile bugun ben ldp eleştirisi yaparken tatava yapma basgeç amk dedi.
"ay benim ideolojim var amaa" diye oy bölecek arkadaşlar, akp seçim sonrası göbeğini kaşıya kaşıya sırıtırken hiç ağlanmasın. biz malız çünkü bizim ideolojimiz yok. öncelik ülkeyi çok ciddi bi tehlikeden kurtarmak, bırak ondan sonra düşün ideolojini, çizmek istediğin yolu.