bugün

bu saatte uyumaktır, ne işiniz var arkadaşım yatın uyuyun kalkılır mı bu saatte.
Şuanda uyumak yada uyuyor olmaktır. Muhtemelen uyanmaya daha saatlerin olduğu durumdur.
çalışmaktır, ders notu kovalamaktır, gece vardiyalarından çıkıp sınavlar için okula gittiğinde arafta kalmaktır... sonra yine çalışmaktır..
eve gece 12'de varmak, sabaha kadar oturup akşama kadar uyumak ve en güzeli, vize-final sorularını birinci öğretimlerden almaktır.
kızları hakikaten şahanedir. gündüz öğretimde olanların çoğu kezbandı üniversite zamanlarımda. bazen arkadaşta kalıp akşam okula uğrardım, okula mı geliyordum mankenlik ajansına mı belli değil.
Sınav haftası sabahlamaktır. Fakat ona rağmen geçememektir.
parayla uyku satın almaktır. yalnız mühendislik, fen-edebiyat gibi laboratuvar, uygulama derslerinin olduğu bölümler için fiyatlar biraz uçuşkan olabiliyor. yani diğerlerine ve hatta 1. öğretime nazaran.
rahat iştir. erken kalma derdi yoktur. erken yatma derdi yoktur. sadece vize-final haftasında şaftınız kayar erken kalma manyaklığından o da o kadar önemsenmez birkaç hafta katlanılır.
alarma gerek duymamak demektir.
ikinci öğretim olmak nasıl bir duygu bilemiyorum ama iyi ki ikinci öğretimler varmış. Zira normal öğretim olduğum üniversite yıllarımda sabahları uyanamadığım derslere akşam ikinci öğretimlerle girerdim. Çok da faydalı olurdu hem sosyal hem de ilmi açıdan.
1 ve 2. Öğretimin derslerinede girdiğim icin sorun olmayan durumdur. Normalde 2yim.
Bastım parayı uyudum der gibi. Güzeldir belki ama geceye kalmak sıkıntı.
Dünyanın en güzel şeyi. Amele gibi 7 de kalkmak nedir abi. Üniversite okuyosun sen uyucaksın.
Genelde hem çalışıp hem okuyayım diyenlerin tercih ettiği akşam eğitimi.
hepinizden iğreniyorum.
Uyku düzeni olmadan, yaşamaktır. Eğitim maliyeti yüksek, sosyal hayatı düzensiz olmaktır. Kimileri için gündüz çalışıp, gece okula gitmektir.
keyifli bir öğrenim hayatı sürmektir.
sabah kalkma derdin olmaz.
çoğunlukla örgün öğretimdekilerden alırsın soruları.
öyle gece falan da değildir.
öğleden sonra başlar, akşam üstü sona erer çoğu yerde.

hem bir bakarsın okuduğun okul 2. öğretimi kaldırmıştır.
seni mezun edip kurtulmanın yolunu bulurlar. (bkz: marmara iletişim) *
En güzeli.
Şanslı olmaktır.

Haftada 2 gün dersleri yok, geçen sene de böyleydi.

Hem erken çıkın akşam saati diye hem iki gün kafadan boş günün olsun.

oh valla hayat bunlara güzel.
genelde üniversiteye okumaya değil fink atmaya gidenlere hoş gözüken öğretim türü. üstüne bir de yılda 2 defa harç ödemesi var.
okumaya niyeti olmayan tembellerin tercih edeceği durum açık ve net.
üniversitede okula akşam gitmek demektir. bir vakit güzel gibi olsada ileride can sıkar en niheyetinde. kaç tane arkadaşım of bıktım yorgunluktan sizin ne güzel sabah daha iyi demişlerdi.
ah be kardeşim dünyanın en güzel ve kolay mevzusudur öğrenci olmak bırak boş koy herşey dağını k kalsın uğraşma akşammış gündüzmüş diye zaten büyüyünce ne işte ne de evlilikde akşam özgürlüğün olmayacak siktir et yaşa keyfine bak...
herkese renkli günler
Paramızla uyuyoruz elhamdülillah.
Şimdi uyanmaktır.