bugün

Bu nesil kavgası hep vardı. 2. Nesillere saldırmışız bi aralar. #194073
Şimdi 12. Nesil gelse 11. Ler, 12 ye giydirecek. Vay be.
Kesinlikle haklı bulduğum başlık. ikinci nesilin bu sözlüğe verdiği zararı hiç bir nesil vermemiştir. Tarihte bunun tek örneği ikinci nesillerdir. Başka sözlüklerin ikinci nesiline bakarsanız, uludağa katılan ikinci nesillerin yıpratma amacı güttüğünü görebilirsiniz efenim. Harekatın öncüleri olan birinci nesile, açtıkları her başlıkla zarar vermişlerdir. Uludağ sözlüğün sözlüksever moderatörleri tarafından bir kısmı durdurulmuştur.

Yaşasın sözlük!
Yaşasın birinci nesil ruhu!
2. nesil i nasıl eblirliyoz 1. nesili nasıl belirliyoz10. nasıl belirliyoz siz önce ona cevap verin sonra nesil tartışması yaparız.
birinci nesil varken sözlüğün daha kaliteli olduğunu iddia eden cümle.
- biz hep buradaydık, sözlük üzerimize kuruldu.
yazar alımları her daim açık olduğundan mütevellit "son birinci nesil" ile "ilk ikinci nesil" arasındaki saatlik farkla "kalite" arasındaki ilişkiyi kurma yeteneğidir.
gerçi anasını satim, "özge" başlığına "bu isme sahip olan kızlar güzel olur" diyen adam var burda. dert yandığımız şeye bak! dara diri nari nari nam, tısss!

edit: kaynak; (bkz: ozge/#1003494)
ne farkeder birinci nesil de insan ikinci nesil de insan.ben hala anlayabilmiş değilim neden nesillere ayrıldığını sonuçta hepimiz birbirimizin yorumlarını okuyoruz.beğeniyoruz veya beğenmiyoruz.ama sonuç olarak biz uludağ sözlük için yazıyoruz.yani bir takım gibi.ha ilk jenerasyon ha ikinci jenerasyon.ayrıca ne farkeder ki.yaş olarak ayrılmıyor ki belki de ikinci nesilde birinci nesilden daha ileri yaşta yazar bile vardır.bence bu tarz polemikler yanlış ancak tabii yine de yapmak isteyen yapabilir.ben hem birinci nesil yazarları takdir ediyorum hem de ikinci nesil yazarları takip ediyorum,okuyorum.böyle gereksiz şeylerle bence birbirimizle çatışmaktansa fikirlerimizin uymayan bölümleri çatışsın ki doğruyu bulalım.
(bkz: nesil muhabbetinin türban muhabbetine benzemesi)
2. olmasa 1. nin olmayacağı sözluksel deyim
(bkz: şampiyon belli ikinci kim)
(bkz: melali anlamayan nesle asina degiliz)
(bkz: hepimiz aslinda biraz ikinci nesil degil miyiz selamicim)
çok yanlış bir önermedir sözlükte sadece bir nesil varken hiç bir karşılaştırma imkaanız yoktur vede 1. nesilin entrylerinin güzel olduuunu kim iddaa edebilir belkide ii entryler 2. nesilin girdikleriydi 1. nesil kötüydü bunlar göreceli kavramlardır
her sozlukte 2. nesil olacaktır 1.nesillerin onlara tecrubeleriyle yardımcı olmaları gerekir.
gelecek nesillerden çıkacak seçilmiş kişinin varlığıyla halledilecek sorun *
(bkz: uludag)
(bkz: uludag reloaded)
(bkz: uludag revolutions)
secici olmak isteyen kendini de alıp gitsin diyebileceğim olay.
sen gidersen ben giderdem o giderse nolacak bu sözlük ?
daha bişey bozulmadı ama bozulamıycağı anlamına gelmez, örneklerini benzeri sitelerden görüyoruz *, biraz daha seçici olmaya başlamak lazım artık sanırım.

(bkz: ekşi sözlük)
(bkz: çok geç olmadan)
(bkz: panik yok herşey normal)
Zamanla "ikinci nesil sensin, ortam da sana girsin" dedirtecek hede.
(bkz: sen takıl)
adet yerini bulsun diye birinci neslin açtığı anlamsız başlılardan biri. gerçekle alakası olmayıp başka sözlüklerden aşırılmıştır.
(bkz: onu bırakta bir dinozor nesli vardı)
birinci nesil olmayı bişi*sanmak.
forumlarda bu tarz sitelerde eskilerin kendini belli etme çabaları...Her türlü forumda ara ara bahsedilen konu...ileride açılabilecek başlıklardan bahsedeyim *
(bkz: ucuncu nesil geldi ortam bozuldu)
(bkz: sozlugun kalitesi ucuncu nesilden dolayi dusuyormu ne)
bu başlık altında ortamı ciddi ciddi bozma cabasında bulunulması
(bkz: yalan)