bugün

aniden bastıran asırı sıcakların katkısıyla kolaylaşabilecek eylem.tek yapılması gereken en az bugün kadar sıcak bir günde öğlen saatlerinde evden çıkmaktır.eğer istanbul da yaşanıyorsa trafikte bile başınız dönmeye başlayabilir.hemen ardından terle atıldığınız mekanda içilen her damla alkolun keyif vermeye başlamasıdır.
genelde kızların düştüğü durum.
son derece dertli bir insanin dusebilecegi durum.biraz da ayni anda biradan baska biseyler icilip icilmedigine bagli tabii ki..
baz olarak efesi alalım. yaklaşık %de 5 alkol var. 500ml ölçü olarak alındığında alkol olarak 25 ml ye denk gelir. bunu da 2 ile çarpalım.* eder sana 50 ml alkol. yani göreceli olarak tanımsızdır.*
sünger yazarların içinde bulunmadığı durumdur.
o iki birayı alırken dolaba yeni koyulmuş olduğunu ve aslında gavur .mı gibin sıcak olduğunu farketmezseniz olacağı odur.*
daha vahimi için;
(bkz: bir birayla sarhos olan tipler)
bira içen kişinin amacı sarhoş olmaksa *bu amacına en kısa zaman da ulaşmaktır. utanılacak bir tarafı da yoktur. 10 bira ile sarhoş olmaktan daha iyi bir durumdur. 10 biranın içilmesi bile saatler alır mesela.
- lan necati ne zayıf bünyedir seninki. olum dün iki birayla leyla oldun.
- valla hüseyin abi ben en son birayı bardan aldığımı ve bir yudum içtiğimi hatırlıyorum sonra filim kopuyo abi.
(bkz: abartmak)
genellikle ramazan ayı sonrası yaşanan durum. vücüt 1 ay boyunca alkolü unutmuştur ve direnci zayıflamıştır çünkü.
ona gelene kadar biraz daha para verip bir ufak votka alınırsa kelle olmanın daha garanti olacağı eylem.
bazı insanların yaşadığı durumdur.belirtileri;
her daim "ben sarhoş değilim, gülme" deyip yürürken hafifce sağa veya sola çekerler.

idare edilmesi gereken insanlardır. ertesi günü yeterince kendileriyle alay edileceğinden, o gece üzerlerine çok gitmemek gerekir.
niyetten sebep beynin kayisi kivami almasi da olabilir. sarho$ olcam lan ben denilerek giri$ilen 2 bira amaca ula$tirabiliyor kimi zaman. halet-i ruhiye sarho$lugu kamcilar.
bünyeleri baya bir zayıf olan insanların içine düşebileceği durum...
aslında güzel birşeydir.Hem içmiş oluyosun hem kafan iyi oluyor hem az para harcamış oluyorsun daha ne.
(bkz: alkolun bünyeye etkileri)
saglam icmekle yada bünyeyle alakası olmayan tamamen psikolojik bir durumdur . insan kafası birseylere cok takık oldugu zaman tek birayla bile sarhos olabilir.
fiziken mümkün olmayan şeydir. Olay kafada biter %14 lük bir seviyede kimse sarhoş olmaz trafikte bile yasak değil %14 alkollü olmak.
en güzel bişeydir! paran cebinde kalır, çakır olursun, sınırını bildiğin için abartıp millete saldırmazsın,kolay sıyrılırsın kendinden...
bir çay kaşığı yardımyla içiliyorsa olması muhtemel olan durum.
(bkz: kokusundan sarhoş olmak)

Aslında bu yeterli bir tabirdir... Fakat cümleye özne, yüklem, dolaylı tümleç girilmelidir. çaylaklık sorunu
kişinin sindirim sisteminin ve o andaki psikolojisinin durumuna göre tek bira bile sarhoş olmaya yetebilir.
efes extraysa evet!
(bkz: teoman)
dişi cins varlıklarda sıkça görülen durum. erkek cins varlıklarda azca görülen durum.
genelde kızlara oluyor diye biliyordum ama demek ki erkeklere de oluyormuş.Gerçekten enteresan bir durum.Karizma silinir mi diye merak ettiğim bir durumdur ayrıca.
(bkz: içmeyi bilmiyorsan içmeyeceksin)