bugün

sadece ispanyanın değil, dünyanın en yakışıklı futbolcuları listesinde top ten'e rahatlıkla girebilecek, baby-face ispanyol kaleci.
robben gibi bir oyuncuyu, iki pozisyonda Da (karşı karşıya) engelleyerek takımını dünya şampiyonu yapmıştır. çok iyi kaleci!
dünya kupasının en tatlı görüntülerindne birinin baş aktörüdür;

http://www.sporxtv.com/fu...uSXTVQ17247SXQ?ref=DK2010
mevkisinin en iyi adamlarından biri. helal olsun! hem oyun için hem de yavuklusuna yapıştığı için!*
rüstü'yü bile her yerinden öpenlerin eline gecmediği için kendisini şanslı hissetmesi gereken kalecidir.
konusu geçen her ortamda iddia ediyorum, yine söylüyorum. iki çeşit kaleci vardır dünyada; casillas ve diğerleri. bu adam 18 yaşında real madrid gibi bir devin kalesine geçti lan, neyi iddia ediyorsunuz daha?
şaka maka adam canlı yayında kızı dudaktan öpüyor.

(bkz: sikseydin bari)
2010 dünya kupası final maçı nın en iyi kalecilerinden biridir.

not: eksi vermeyin lan valla şaka olsun diye şettiydim yoksa ben de çok severim casiyyası.

(bkz: ömer üründül tarzı espri yapmaktan korkmak)
dünya kupası final maçı sonrası kupayı kaldırdıktan sonra gazeteci sevgilisinin staddaki yayınına katılmış ve dayanamayıp sevgilisinin dudaklarına canlı yayında yapışarak sevincini paylaşmıştır...
2010 dünya kupası ellerinde yükselen ispanyol kaleci.

16 haziran 2010 ispanya isviçre maçında yediği golün, koruduğu kalenin hemen arkasında görev yapan ispanyol gazeteci sevgilisi sara carbonero'nun orda bulunmasından dolayı, oyuna dikkatini veremediğinden kaynaklandığı iddia edildi. ispanya o gol sonucu, grup maçlarının ilkinde sahadan mağlubiyetle ayrıldı. bu maçın ardından ispanyol basını, casillas ve sevgilisini çok ağır bir dille eleştirdi.

ancak 11 temmuz hollanda ispanya maçında arjen robben ile karşı karşıya kaldığı iki pozisyonda da golü önleyerek, ülkesinin ilk dünya kupasını almasını sağladı. zaten öyle güzel olan bir kadınla beraber olan bir adam için başarı neredeyse kaçınılmazdır. zira akıllara zarar;

sara carbonero
görsel
küçükken türk zannettiğim kaleci.

(bkz: ilker casillas)
hem kupayı, hem parayı hem de karıyı kapmıştır.
yürü ya kulum dediğimiz mevzu bu işte!*
dünya kupasını alınca sevgilisini öpüyorsa şampiyonlar ligini alınca napacak merak ettiğim kaleci. o değil ben bunu evli sanıyordum. spiker kız bulmuş kenidine. aslında iyi akıl lan. her maçtan sonra zaten spikerler peşinden koşuyo. trip falan da atmaz sevgilin. sonuçta işi zaten seninle konuşmak. akıllı adammış casillas.
sadece son maçını izlediğim dünya kupası ispanya- hollanda maçında aşık olduğum kalecinin adı iker casillas'mış meğer..*
dünya kupasını ülkesine getiren adam. her zaman ki gibi yine yaptı yapacağını.
ispanyol futbolcular uçağın birinci sınıfında uçmaktadırlar. fakat casillas sevgilisi sara carbonero'nun yanına gidip ekonomik sınıfta uçmayı tercih eder. bunun üzerine içip kafayı bulmuş takım arkadaşları gelip onlara şarkı söyler.
[http://www.youtube.com/watch?v=vLMedpU9bA4 ]
sevgilisini mutluluktan öpen kaleci. çok guzel taktir edilecek bir hareket içinden gelmiş yapmiş ne guzel. kızda biraz şaşırmış gibi duruyor ama casillas kurtarıyor durumu.
(bkz: #8656735)
ispanya milli takım kaptanıdır takdir etmek lazım.
şanslı pezevenk demek istiyorum kendisine. iyi manada tabi! o kurtarışları nasıl yaptığını anladık sonunda. bende de böyle sevgili olsa ben de robben falan dinlemem tabi.
ha bir de ; sevişseydin bir de a.k.
tanım : öpücükleri de kurtarışları kadar iyi olan kalecidir.
http://www.youtube.com/wa...Mt4&feature=topvideos
futbolu hakkında zerre bir şey bilmem ama bir adamda aranan özelliklerin çoğunu bulundurur bünyesinde. duygusal, romantik (zırlak, anıra anıra ağlayanlardan değil ama), sevgilisine sahip çıkan, sevgiyle bakan bir adam.

(bkz: şu an ağlıyorum ve entry giriyorum biliyor musun)
an itibari ile dünyanın tartışmasız en iyi kalecisidir.
küçüklüğümde kendisini "ilker kasilyas" olarak bildiğim kişidir.
Iker Casillas (d. 20 Mayıs 1981) ispanyol kaleci.

Genç yaşta Real Madrid gibi bir takımın kalesine geçmiş ve başarılı olmuştur. iyi yer tutması ve muhteşem refleksleri ile bir kalecide bulunması gereken bütün iyi özellikleri barındırır.

Casillas, Real Madrid gençlik sisteminin bir ürünüdür. ilk olarak 1990-1991 sezonunda minik takımda oynamıştır.

1997-1998 sezonunda 27 Kasım 1997'de 16 yaşındayken bir Şampiyonlar Ligi maçı olan Rosenborg maçında A takım kadrosuna girdi. Fakat takımda Alman Bodo Illgner 1. kaleci, Santiago Canizares ise 2. kaleciydi. Casillas da 3.kaleci olarak zaman zaman takımda kendine yer buluyordu. Real o sene Şampiyonlar Ligini kazanmıştı.

2 sezon sonra 1999-2000 sezonunda Real Madrid 1 kez daha Şampiyonlar Liginde finaldeydi ve rakip bir başka ispanyol kulübü Valencia idi. Geçen finalde takımın 1. kalecisi olan illgner yedekte, 2. kalecisi olan Canizares, Valencia'nın 1. kalecisi olmuştu. 3. kaleci olan Casillas ise 18 yaşındaydı ve 1.kaleciydi. Real Madrid yine kazanmıştı.

Yine 2 sezon sonra 2001-2002 sezonunda Real Madrid'e Figo, Zidane gibi oyuncular katılmış ve takım çok rahat Şmpiyonlar Ligi finaline çıkmıştı. Rakip Alman Bayer Leverkusen idi. Fakat Casillas kaleyi Cesar Sanchez'e kaptırmıştı. Cesar 68. dakikada sakatlanınca kaleye 20 yaşındaki Casillas geçti. Casillas o maçta mükemmel kurtarışlar yaptı ve Şampiyonlar Liginin kazanılmasında büyük pay sahibi oldu. O tarihten sonra da Real Madrid kalesini hiç kimselere kaptırmadı.
Artık ''yaşayan mumya'' kıvamına gelmiş olan ve istikrarın bokunu çıkartmış olan ispanyol kaleci.......