bugün

kariyeri boyunca sadece bir kırmızı kart görmüş kaleci.
10 nisan 2010 real madrid barcelona maçındaki sakalları göstermiştir ki, iyice robinson crusoe olmaya başlamış kalecidir.
dünyanı nen iyi kalecisi olsa gerek.
bir yıl içerisinde en fazla gol yediği futbolcu mario jardel dir. ****
mario jardel'den çok çekmiştir.
real madrid'i sevmemim iki nedeninden birisidir kendisi.diğeri için (bkz: raul)
futbol sahalarındaki en yakışıklı adamlardan da birisidir.

görsel
son zamanlarda çok talihsizce goller yesede şu an itibariyle en iyi kalecidir.
ispanya nın bu dünya kupasında ingiltere nin bir adım önünde 1. favori olmasına sebep olan kişidir. zira ingiltere ve ispanya arasındaki en büyük fark kalecileri arasındaki fark.
volkanın üstüne kuma olarak gelmiştir.

(bkz: blaise nkufo)
http://www.spor3.com/yeni...ortaya-cikti--584563h.htm
1981 yılında madrid'te seat fabrikasında çalışan türk işçi baba ve ispanyol annenin ilk erkek çocukları olarak doğan, bundan dolayı "ilker" ismi konulan kaleci.
tabii biz değerlerimize sahip çıkamadığımızdan bu da tıpkı mesut özil gibi devşirilmiş, türk milli takımı çok önemli bir yeteneği daha kaybetmiştir.
dünyanın en iyi kalecisi olmasının yanı sıra dünyanın en yakışıklı adamdır,en güzel insanıdır
incide yazar olsa alacagı nick belli olan kaleci..

edit: lanet olsun be sözlük. 200.entryim bu mu olacaktı yani benim? fark etmemisim.
yine şahane bir oyun çıkarmış olan yahşi insan, top tutan elleri öpülesi.*
(bkz: iker casillas msn var mı)
puyol'un olduğu takımda kaptan olması biraz abes galiba. sanırım bunun da en büyük nedeni bir katalan olan puyol'a ispanya milli takımı kaptanlığının verilmek istenmemesi. yine de o kupa puyol'un ellerine daha çok yakışırdı kanımca.
havada yakaladığı topu düşerken dahi elinden çıkarmayan, kalede * aşırı güven veren kaleci.
gözyaşlarına kurban olunası.

deli gibi hollanda zaferi istiyordum oysa ki. sahtekar iniesta golü attığında mideme yumruk yemiş gibi hissetmiştim hem. ama maç bitti de bu adamın içten gözyaşlarını gördüm ya, tüm üzüntüm geçti şerefsizim. bebeklerden sonra dünyanın en güzel şeyleri içten ağlayan erkekler sanırım.

çok yaşa casillas!

bir de şöyle bir şey var: http://twitpic.com/24hyg6 yakışır iker'e, barbie'yle ken gibiler mübarek.

bir de en az son 5 yıldır dünyanın en iyi kalecisi olduğunu söylemiş miydim?
maçın adamı iniesta değil o olmayıdı denecek kaleci.
küçükken adını 'ilker' diye bildiğim, dünyaca ünlü bir türk kaleci olduğu için gurur duyduğum insandır kendisi.
(bkz: gerçekler acıdır)
La Liga da Real Madrid kulübünde kalecilik yapan bir futbolcudur. Gazetecilerle yaptığı bir röportaj da; takıma ilk geldiği günlerde takım arkadaşlarının antrenmanlara lüks araçlarla geldiğini, kendisinin ise şehir otobüsleriyle geldiğini anlatmıştır. Uzun yıllar istikrarı ile göze çarpmış olup Avrupa'da en iyi oyuncuların başında gelmiştir. (bkz: Azim ve sonuçları)
ispanya milli takımında dünya kupasını en çok isteyen oyuncudur.
(bkz: sara carbonero)
maç sonu ropörtaj vermeye çalışırken gene duygulanmış, sonra da sevgilisin öpmüş olan doğal adam. http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded
ropörtajda geçen konuşma, youtube'dan alıntı:
casillas: i want to thank to the people that encourage me, to my parents, my brother (pause)
tV reporter (his gf): dont worry. tets to talk about the match and then...
casillas: no, you are the first (referring to the gratitudes)
(kiss)
then, the tv reporter ask for close connection.

yani özetle, casillas anasına, babasına, kardeşine teşekkür ederken ağlamaklı oluyor, ufaktan odun olan sara "maçtan konuşalım o zaman" diye ortalığı toparlamaya çalışıyor, romantik iker de "hayır yavrum, önceliğim sensin"e getirdiği bir laf edip yapışıyor kıza.

beyler, hoşunuza gitmeyecek biliyorum ama bu çok romantik.