bugün

adi besiktasla anilan kaleci.
(bkz: ay hadi insallah)
kaynak:https://haber1903.com/n-7...siktas-buyuk-oynuyor.html
adı fenerbahçe ile anılan kaleci.
adını galatasaraylıların anırdığı kaleci.
adı batasıca kaleci.
musleradan kötü kaleci . *
adı Iker Casillas Fernández olan kaleci.
adını anmadığım kaleci.
adının hakkını veren kaleci. iker casillas kolay olunmuyor.
Adı benimle anılan kaleci. Yok daha neler.
iker koydum adını. kederi bende kaldı.
En iyi 20 kaleci arasına dahi giremez...
Birkan sokulluya benzeyen kaleci.
Ay zamanında biz buna aşıktık inşallah türkiyeye gelir, gider görürüz mememizi imzalatırız.

Bir diğeri de beckham, futboldan anladığım bu kadar,

Gerçi beckham jübile yapınca biz de jübile yapmış olduk ama olsun.
Galatasarayın defalarca anırttığı kaleci.
Real Madrid'in eski, Fenerbahçe'nin yeni kalecisi. Fenerbahçe camiasına hayırlı uğurlu olsun.
real madrid cf den kazandığı yıllık 7 milyon euro yu ödemesi halinde fc porto ya transfer olabileceği konuşulan efsane kaleci.

ayıp ettiler bu adama, vefa yerlerde sürünüyor resmen.
real madrid formasıyla 741 maça çıkan raul'un ardından, 725 maçla ikinci sırada bulunan efsane kaleci altyapısından yetiştiği ve yıllardır kalesini koruduğu kulübüne veda ediyor. artık portekiz'in porto takımının kalesini koruyacak. cuma günü kendisine stadda veda töreni yapılacak...
ilk duyduğumda adının ilker olduğunu sandığım kaleci.
artık bir porto'Lu. bir dönem daha kapandı. los galacticos'un son kalesi de gitti.
lakabı gibi aziz iker'dir.
büyük kaptan gitmiştir.
ezelden real madrid'Liyim 2000'lerin efsane kadrosunun bir parçasıydı o da gitti.

yolun açık olsun kaptan.büyük kaleciydi.

son röportajında gözlerim doldu amk https://www.youtube.com/watch?v=tOl8N6M6GaQ
fenerbahçe'ye gelmek istemiş ama aziz başkan reddetmiştir.
reel madridin ne kadar vefasız olduğunu gösterdiği rauldan sonra ikinci topçu, david seaman gibi efsane kalecinin 42 yaşlarına kadar oynadıgnı düşünürsek en az 3 4 yıl daha oynardı.
Kaderi raul'unkime benzedi. Real ikidir kalbimi kırıyorsun.
bana göre sporda en zor mevki kaleciliktir. her zaman yüksek konsantrasyon, yüksek mentalite, yüksek dikkat, yüksek moral vs vs ister. maça çıkmadan önce ''lan bu kızla durumum ne olacak yav'' diye düşünceli, dertli şekilde çıkarsanız 15 tane golü de yersiniz. kaldı ki ben bu adamı iyi gününde de kötü gününde de görsem yüz ifadesi hep şu ağlamaklı ifadedir.

http://galeri5.uludagsozl...%B1%C5%9F%C4%B1_32716.jpg

herkesin kalecilikte başarı kıstası farklıdır. bana göre kurtarış kalitesidir (youtubeden kurtarışlarına bakabilirsiniz). bir sporcu içinde başarı kıstasım genel olarak yüksek ahlak, efendilik vs ararım. bu adam bana göre tüm zamanların en büyük kalecisidir, hatta sporcusudur. 2000'lerin başından beri izliyorum bu adamı. bu adam bildiğin devlet memuru gibi. sabah antremana git, işine gücüne bak, akşam olunca eve gel çocuklarla hanımla ilgilen. ulan bir gün bara git medyada yer al, bir gün bir yerde olay çıkar magazine konu ol yok amına koyim. her alanda (günlük hayatta bile) orospu çocukluğu ile orantılı şekilde iyi yerlere gelinen ve etrafındakiler tarafından sevilen günümüz dünyasında (istisnalar hariç) bu efendilikle 15 sene realin kalesini koruyup o kadar başarıya imza atıp uzun yıllar reale ve ispanya'ya kaptanlık yapmak akıl almaz bir başarıdır.

bu adamın çöküşünü de anlatayım. başta dediğim gibi belli ki duygusal herif, tipten hareketlerden belli. bu mentalitesizlikle buralara gelmek olağanüstü. city maçı mıydı neydi, td mourinho o zamanlar. 2-0 geriye düştüler, 3-2 maçı çevirip kazandılar. bütün stadyum yıkılıyor falan. tabi bunun da sevinmesi lazım değil mi? herif çökmüş bıkkın bıkkın bakıyor etrafa. o gün haberler çıktı medyada mourinho ile casillasın arası bozuk diye. bu meselelerin başladığı tarih bu günler diye biliyorum. işin özü sonradan ortaya çıktı. bunun bir hayranı küçük bir çocuk o hafta ameliyat olmuş, masadan kalkamamış işte. adam da ona üzgün. bu olaydan sonra heriften formayı bir aldılar. düşünün amk tüm zamanların belki de en iyi kalecisisiniz, böyle bir durumdan sizi yedeğe atıyorlar. adamın zaten mentalitesi yerlerde yaratılış gereği. haydi kolaysa toparla. o zamandan beri adamın refleksleri, yeteneği ölü amk.

günümüz dünyasında futbolcunun başarısı ne kadar forma sattırdığıdır öyle değil mi? adam gibi işini yapan, tek düze, yıldızlık peşinde koşmayan, efendiliği yüzünden hep geri planda olan ''gariban'' casillasın formasını kim alır amk? ancak yakışıklılığından 3-5 kız hayranı alır o kadar. bu adam neuer gibi artis artis kaleden fırlasa, bir sürü ibne oyuncu gibi onun bunun arkasından atıp tutsa böyle mi olurdu amına koyim.
işin özeti bu adam efendi erkek- piç erkek kıyaslamasındaki efendi erkektir, hayatın özetidir, efendi erkeklerin önderidir, tüm zamanların en underrated adamıdır.
fifa serisinde en boktan golleri yiyen kaleci. siktir oldu nihayet real'den. oh be.