bugün

Eski türkçe rap gruplarından. Bir ara sefaletle sıkı fıkılardı. Dönemine göre güzel işler yaptılar.Haykinin rap sahnesine çıktığı gruptur aynı zamanda. Ama haykş ayrıldı sonra.

Şimdi grup faal mi onu bile bilmiyorum. Çünkü paso solo işler var ortalıkta.
Hoş dönmesi iyi bir fikir olur muydu ? Pek sanmıyorum
Şu an grup olarak kim kaldı ki
https://www.youtube.com/watch?v=J1N73Hmvq8E

yüreğimde yatağı.
https://youtu.be/MNk9oFe_D7k

Sabah şarkıyı mırıldanarak uyandım. Hala mırıldanıyorum istemsizce.
garip hisler uyandıran, bir büyüsü olan etkileyici bir kelime. fakat eyleme dönmesi için bir toplumsal hafızada kültürel birlik ve yüksek bilinç gerekir.

önce rousseau'lar volter'ler ve adını hatırlamadığım onlarca düşünür çıkarmak gerekir coğrafyada. sonra ihtilal kendiliğinden gelir.

darbeden çok farklı şeyler.
darbe tepeden inmedir, ihtilal ise tabandan yükselir.
bir devletin siyasal, toplumsal ve ekonomik yapısını kökünden değiştirmek ereğiyle girişilen silahlı halk hareketi.
Ülkede yapılan köklü değişim. fransız ihtilali gibi bolşevik ihtilali gibi.
Bahtiyar özdemir ve aysun taşçeşme'den dokunaklı şarkı.
kendilerini döneminin en güçlü türk devletinin kağanları sanan iki üç soytarının oluşturduğu face sayfasıdır.

tigir:er özentisi olduklarından gram şüphe duymuyorum. öncelikle bunlara saygı duymuştum sonrasında kendi davalarına sahip çıkan kişilerin farklı görüşlerini bile kabullenemeyişleri çocuk olduklarını ortaya çıkardı. kendi çöplüğünüzde ötmeye devam edin klavye kağanları sizi.
ihtilal ülkedeki çürümüş sistemi onarmaya çalışmaz direk koparır atar.

Kötü ihtilal yoktur.

Darbe ile ihtilal aynı şeyler değildir.
Türk için Türkçü için ihtilal öncelikle kendi içinde yapacağı ihtilaldir!

Yıkın nefsinizi! Kendi ahlaki ve şahsi ihtilalini yapamayan koca bir milletin ihtilal yapmasını beklemesin!
kuru ihtilal vardır bir de zamanı gelmiş ihtilal vardır.

fransız ihtilali görkemli bir ihtilaldi ve gerçek bir ihtilal idi. o zamanı yaşamak ne kadar güzel olurdu.
--spoiler--
senin adın geçince zehir bile bal olur
gözün gözüme değse sanki ihtilal olur.
--spoiler--
"Regl olmuş demokrasidir." çaylakken 40 harften kısa yazamazsın diyor. Bu ne loo
halkın özgürlüğünün arttığı bir durumsa devrim, özgürlüklerin kısıtlanması olayı olursa darbe diye adlandırılmalıdır.
gerçekleştirildiği toplumun sorunlarından doğar.

söz gelimi; fransız ihtilali fransız toplumundaki; sınıf adaletsizliği, burjuva başkaldırışı, ve demokratikleşme hareketleri sonrası olmuştur.

ekim devrimi/ihtilali rus toplumunun 20. yüzyıl başlarındaki ekonomik çıkmazı, endüstiyel gelişememezliği gibi etmenlerin rol oynaması sonucu, ortaya çıkmıştır.

çin devrimi de, çin'in içerisinde bulunduğu kozmopolitan yapının deformasyona uğraması sonucu; çözüm olarak gelmiştir.
lügavi anlamı olumsuzdur, halel gelmiş demektir. pratikte bir kurum tarafından yapılmışsa, daha da bir olumsuzdur.
Türk Rapi'nin kaliteli isimlerinden biridir.
Resmi siteleri : http://www.ihtilal.biz 'dir.
çok güzel bir şarkı.mutlaka dinlenmelid.
sen bir kalesin kuşatmayı bekleyen
bense bir yeniçeri surlarını oklayan
ben senin yüreğinde dolanan kan
sen yürekli aşkını bana verensin
ben senin uğruna adanmış bir can
sen düşlerini düşlerime serensin
ben gözlerinde ağlayan vakti tan
sen şu yollarıma çiçekler serensin
ben seni fethe gelen yorgun törehan
senki uzaklardan gözkırpan cerensin
bir ceren hayaliyle gönlüme dolmalısın
törehan tahtına kurulup kalmalısın

çalamaz ozanlar bu sevda türküsünü
saz titrer tel kopar dil tutulur lal olur
aşkı göğe yazıpta kuşansana mızrabı
bu aşkın karşısında tutuklu bir hal olur

gözün gözüme gelse sanki ihtilal olur
gözün gözüme gelse sanki i̇htilal olur..

bu da linki:http://www.youtube.com/watch?v=uepbikvaxrw
ihtilal

ortalık mahşer gibi;
kim buranın sahibi,
kimlerin düğünü var?

güne, batan bir bayrak,
şu kıpkızıl ufka bak,
ana baba günü var!..

(1930)

necip fazıl kısakürek.
türkiye cumhuriyeti'nde ihtilal olmamıştır, cunta dönemleri yaşanmıştır. ülkeye ihanet anlamına gelen askeri cuntalara ihtilal demek onları şirinleştirmek ve kabullenmektir. halkın dilinde geçmişte bu şekilde yerleşmesini sağlamak da bu amaçlı bir faaliyetir.
askerin darbesi ile karıştırılmaması gerekendir, halkın gücüdür. hala 1980 darbesi'ne ihtilal diyen insan varsa, bir defolsundur.
darbenin halk tarafından yapılan versiyonudur. tarihte bir sürü yaşanmıştır. fransız ihtilali, rus ihtilali şimdide kırgız ihtilalidir. ihtilal sonrası düzen yıllarca değişir.
halkın yaptığıdır.
askerin yaptğıyla karıştırılmamalıdır. askerin yaptığı darbedir.
"senin adın geçince zehir bile bal olur, gözün gözüme deyse sanki ihtilal olur" dizelerinin yer aldığı anlamlı güzel türkü