bugün

Ben hala işin als'ye dikkat çekmek için olan kısmını anlamış değilim .hawkings reisin hayatı sebebiyle öğrenmiştim yıllar önce hastalar ömtümüzü yiyorlar sanırım .
çok itici. çok samimiyetsiz. gereksiz.
Türklerce trollenmiş olaydır. Ah canım türk kızım ilgiyi zaten dünyaca ünlü hollywood starları çekti senin kız meslek lisesinden olsun işletme fakültenden olsun hiçbir arkadaşın sen başından aşşağı su döküp amca kızına meydan okudun diye dikkat kesilmeyecek. Bırakın allasen.
hastamız var kan lazım desen, vermemek için yüz tane bahane uyduracak insanların sosyal medyada üç beş beğeni alıp ğündeme gelmeyd çalıştığı kampanyadır. kafandan aşağı su döküp meydan okuyana kadar bankaya git de beş türk lirası bağışla davar denilesi insanların oyuncağı olmuştur.
ALS hastalarını düşündüğünüz kadar popülizmi bir kenara bırakıp afrikada temiz su kaynakları dahi bulamayan fakirleri de düşünün.Bir yerden yardım edip diğer yerden s*çmayın.
şov için yapanların bilmem kaç litre heba ettiği meydan okumalar.
turklerin cogunun bokunu cikardigi hede.
Ülkemizde genel olarak saçma sapan hal almaya başlasada ve gösteriye girse de az önce gördüğüm ALS hastası Gökhan ışık kardeşimizin manidar mesajı ve ICB\'ın en güzel videosu (bkz: http://www.ensonhaber.com...esaj-izle-2014-08-22.html)
Samimiyetsiz, gereksiz, binlerce litre suyun boşa harcandığı saçmalık ancak bundan öncesinde kaçımız dünyada ALS diye bir hastalık olduğunu biliyorduk? Utanmamız gereken nokta bir hastalığa dikkat çekebilmek için başlatılmış bir uygulamayı bile hassasiyet göstermeden bir eğlence aracına dönüştürebilmemiz. Utanmamız gereken nokta insanlığımız.
Bir adet kampanya.

görsel
boku çıkan kampanya. internette dolaşan bazı videoları görünce, kampanyanın bir değeri kalmıyor.
boston college sporcusu bir genç adam als'ye yakalanır ve spor dünyası destek ve bağış için bu yola girer. als hastaları için abd'de 30 milyon dolar toplanmış. türkiye'de ise iş sadece oyuna döndü. bu arada afrika'da büyüks su kaynakları var tek yapmaları gereken bulmak. sahra çölünün altı su ve bu suyun kullanılması gerekiyor.
Hülya avşar basitliği yine çok net anlaşılıyor. Pis rezil kadın.
Afrika'da o kadar insan susuzluk icerisinde hastalikla bogusurken milyonlarca insanin milyonlarca ton su harcayarak bir hastaliga dikkat cekme cabasi.

Adaletini sikeyim dunya.
reklamını yapan, yandan kovasını alsın.
hülya avşara yakışmamış olandır.
eleştirilmesi son derece haksız olan olay. insanlar eğlensin üstüne de als hastaları için yardım toplansın diye böyle bir şey çıkarmışlar. bunun neresi kötü, neresi yanlışta eleştiriyorsun. üstelik sende böyle bir akımı eleştirebilecek zeka, seviye var mı ? oturduğun koltuktan her boku eleştirmek kolay tabi senin için.
hilal cebeci'nin erdoğan'a meydan okumasıyla güldüren kampanya.
çoluk çocuğun maskarası olmuş olaydır. abi ünlüler yapar dikkat çekmek için, ama sizin yapmanız gereken "bağış". o suyu döktün de noldu? yazıktır. he illa su dökeceksen çevrene göre dökeceksin. onların 50 bin ile 10 milyon arasında değişen takipçileri var, senin 200-300. onlar bi kova su döktüyse sen bi bardak su dök.
amacından tamamen uzaklaşan sosyal sorumluluk projesidir. amaç als'ye dikkat çekmek ve yanı sıra bağış toplamaktı. avrupa çapında da oldukça etkili oldu gayet iyi bağışlar yapıldı lakin türkiye' de...
elinde kamerası olan herkes birilerine meydan okuyor, e bağış ? bağış yok ne bağışı ! hatta bazı videolarda als nin adı bile geçmiyor, amaç tamamen şov olmuş.
boka saran, bağış yapabilecek insanların değil de önüne gelenin hatta lise öğrencilerinin bile kafasında aşağıya buz döktüğü videosunu facebook twitter gibi platformlarda paylaşmasıyla kampanya olmaktan çıkıp reklama dönüşen olan. bakın ben kafamdan aşağı buz döktüm diyip videosunu paylaşmanın hangi hastalığa ne faydası var gerçekten merak ediyorum. reklam peşindeki şerefsizler hepiniz iğrençsiniz lan. alın size tepki;

https://www.youtube.com/watch?v=92ykXq_q3x8
çoğu kişinin buzlu su değil de ılık su döktüğü gerçeği de var sonuçta böyle.
kampanyanın esası "ya bağış yap ya da bir kova buzlu suyu başından aşağı dök" iken bizim yarım akıllı ünlüler foşur foşur sularla oynamakta para bağışlaması gerektiğini bile bilmemektedir.

zaten bağış ne kadar gereksiz birşey. soyunmak daha güzel.

(bundan sonra yorumların seviyesi - ilkokul 3 - )
http://www.youtube.com/watch?v=k448a-EJgaY
Artık amacından saptırılmış kampanyadır ve ayrıca dünya da tek als hastalığı yok.