bugün

tutuklanmıştır.
acemler 'deki terörle mücadele şube müdürlüğünde sorgulanmaktadır.
aspendos'ta nazım hikmet oratoryosunu ilk defa yönetmiş, sempatik ve hiper aktif orkestra şefi.
bi boklar yediğini nedense yıllardır düşündüğüm adamdı. canlı yayınlardaki konuşması, hali tavrı, siklemez duruşu falan bi alengirli şeyler var diye düşünüyordum ki, doğru çıktı. osman çelik de aynı boktur.
Suç işlemek için örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, zimmet, resmi evrakta sahtecilik, soruşturma gizliliğini ihlal, güveni kötüye kullanma ve mal varlığını bildirmemek nedeni ile artık tutukludur.
göz altında fenalaşıp bayılınca hastaneye kaldırılmış. zaten tutuklanacak ne kadar karanlık adam varsa bir anda "ayakta dursa ölecek" hastalığına yakalanır.

iş bittikten sonra kanal kanal sekerek dolanırken görürüz kendisini. şu sıralar mecliste seke seke gezintiye çıkmak için hazırlanan bir takım kişiler gibi...
gün itibariyle, suç işlemek için örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, zimmet, resmi evrakta sahtecilik, soruşturma gizliliğini ihlal, güveni kötüye kullanma ve mal varlığını bildirmeme suçlarından gözaltına alınan aralarında bursaspor un eski yönetim kadrosundan da önemli isimlerin bulunduğu soruşturmada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştır.
kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25224455/
cezaevinde büyük ihtimalle o da mehmet haberal gibi kıpraşırsa ölecek hastalığına yakalanır yakında.
duyarız güntekin.
kendisine isnat edilen suçlardan dolayı henüz hüküm giymemesine rağmen sırf tutuklanmasına istinaden suçlu ilan edilen büyük başkan...

bir anadolu takımını şampiyon yapmak tek hatasıydı. gerçek hayatta da tanırım süper ligdeki diğer 17 başkandan daha kaliteli, daha düzgün, daha beyefendi bir insandır.

öyle isnat edilen suç gibi 15-20 milyon dolar gibi paralara da ihtiyacı yoktur, tenezzül etmez...

bazı şeyleri bilmeyen pezevenkler için;
(bkz: masuniyet karinesi)
kendisinin suçlu ilan edilmesi için hakkında çıkan son haberlere başvurmaya lüzum yoktur.

90'lı yılların başında bursaspor'u hatır şikeleri ve teşvik primleri ile ünlendiren kişidir kendisi. mesut yılmaz'a yamanıp milletvekili adayı olması o zamanlar "anap'ın kalesi" olarak görülen bursa'nın topyekün dyp'ye kaymasına yol açmıştır. kendisinin ne gibi işlerle meşgul olduğu tüm bursa halkınca bilinmektedir.
yolsuzluk yaptığı iddiasıyla tutuklanan bursaspor başkanı. şampiyonlukta büyük pay sahibiydi.
şayet bir akp operasyonuna kurban edilmedi ise bugün tahliye edilecek olan büyük başkan.

adama isnat edilen suça bakıyorum, bir de adamın servetine. çok komik işler. tabi polis, hakim, savcı gibi bankamatik memurları bu denklemi kuramadıklarından dolayı bu memlekette milletvekilliği yapmış saygın bir işadamı şu an cezaevinde...

işin bir diğer yavşaklık sınırını aşan boyutu ise daha yakın bir zaman önce mali yönden ibra olmayan bir bizans kulübünün yöneticileri hakkında neden herhangi bir işlem yapılmadı da bursaspor kulübü yaklaşık 6 aydır mali kıskaç altında?

yoksa bu ülkenin savcı ve hakimleri de mi bizanslı amına koyayım?
serbest bırakılmıştır.
tutuklandığını duyduğum an suçunun bursaspor'un şampiyonluğu ile ilgili olduğunu düşümeme sebep olan bugünün bursaspor başkanıdır.
"mafya, zimmet, kulübü borçlandırma" suçlarından hakkında savcılıkça hazırlanan iddianame bursa 1. ağır ceza mahkemesice kabul edilmiş bursaspor başkanı. 36 yılla yargılanacaktır.
taraftarın ilgisizliğini hala bilet fiyatlarına bağlayan bir yönetim bir başkan.
sen git taraftarın en çok tepki gösterdiği, 2004te kurban gittiğimiz şerefsizliğin arkasında durur gibi gizli belgelere imza at, sporda şiddet denen saçma sapan bir yasaya kurban giden taraftarının arkasında durma hatta tesislere gelmek isteyen taraftar ailelerine kapıyı dahi açma sonra bütün bunları bursaspor taraftarının unutacağını, göz ardı edeceğini düşün.
o belgelere imza atarken en büyük hatanı yaptın başkan. sportif başarı ya da başarısızlık önemli değil. 2.ligde şampiyonluğunu garantilemiş bursasporun hala iddaası bulunan antalyaspora karşı maça asılmadığını gören ve takımını maç boyunca ıslıklayan taraftar bunu unutmaz.
tüpçünün tff başkan adaylığına karşı şu ana kadar en büyük muhalefeti gösteren bursaspor başkanı.

--spoiler--
"Kulüpler Birliği olarak ilk önce Mehmet Ali Aydınlar'ın devam etmesi yönünde karar aldık. Sonuçta işi biliyor ve bunu onun temizlemesi gerektiğinde birleşip sıcak baktık. Tam o sırada Şenes Bey’in ismi geçti. Tabii bu durumda planlar da değişti. UEFA ilişkileri için tartışmasız avantajdı. Ama son dakikada o da başkanlığı kabul edemeyeceğini açıklayınca arkasından bizim toplanıp yeni bir isim hakkında konuşmamız gerekirdi. Yıldırım Demirören de, böyle bir toplantı gerçekleşmeden, Kulüpler Birliği'nin adayıymış gibi kendini lanse edip ortaya çıktı. Demirören'in takımının ismi bu dosyalarda geçiyor. Buraya gelecek başkanın tarafsız olması, herkese eşit mesafede olması lazım. Nasıl olacak bu iş? Nasıl güven verecek? Federasyona en çok yüklenenlerden birisi de Demirören'dir. Tartışmalı bir başkana oy vermem dedim ben" dedi. Demirören'in Kulüpler Birlği'nde 'Gerekirse 3 sene Avrupa'ya gitmeyiz' Böyle bir şey olabilir mi? Yok böyle bir şey. Bu kaos devam edecek. Birçok aday var. Böyle bir seçimde tek aday beklenir. Ancak biz henüz kime oy vereceğimize karar vermedik. Son genel kurul toplantısında 58'inci madde uygulansın kararının alındığını hatırlatan başkan Yazıcı, "Peki uygulansın. Ama onların hesapları başka. Hepsi bir tarafa senin yaptığın her şeye UEFA uymak zorunda değil" dedi. ibrahim Yazıcı, Bursa'da herkesin göğsünü gere gere dolaştığını dile getirerek, "Bursaspor'un adı bu olaylara ucundan birazcık dokunsaydı bizi infaz etmişlerdi. Biz en ufak şaibeye bulaşmadan şampiyonluğu elde ettik. Bursa'da herkes göğsünü gere gere dolaşıyor" şeklinde konuştu. Demirören'in başkanlığı halinde Bursaspor'a zararı dokunur mu? sorusuna ise Yazıcı, "Bursaspor'a ne yapabilir ki? Biz Bursaspor'un haklarını her platformda savunuruz ve yedirmeyiz"

"Kulüpler Birliği'nden ayrılmanız söz konusu mu?" sorusuna ibrahim Yazıcı şu yanıtı verdi:

"Bugünlerde Kulüpler Birliği'nin toplanacağıyla ilgili bir şey söylendi. Orada birileri desteklenecek diye bir şey söylenmedi. Ben de böyle bir toplantıya gitmem dedim. Gerekirse sizin de dediğiniz şekilde Kulüpler Birliği'ni bırakırız. Ancak onu söylemek için çok erken".
--spoiler--
ezici bir farkla yeniden başkan seçilmiştir.

şimdi sıra transferde...
halihazırda dünyanın en mutlu insanıdır.

bursaspor elendi, oh mis...

elenmese 3 kez avrupa'da kimbilir hangi deplasmanlara gidilecekti, biletiydi, uçağıydı, oteliydi, yemesi, içmesi sıçması bir dünya masraf. elendik paralar cepte kaldı.

oh amına koyayım...
karate dalında eski avrupa şampiyonu. ayrıca ağır derecede pezevenk.
akciğerlerinde ödem oluştuğundan dolayı 28 ekim 2012 trabzonspor bursaspor maçı'nın sonunda fenalaşan ve acile kaldırılan büyük başkan.

büyük geçmiş olsun...
bursa spor kulübü başkanı. acil şifalar diliyoruz kendisine. şu an kontrolleri yapılmaktaymış.
geçmişler olsun büyük başkan. daha ikinci şampiyonluğu kutlamadan nereye?
geçen aklam mete cengiz kongre salonu'nda küba temalı senfoniyi yöneten kişi.
çok eğlenceli bir kişilik olduğunu düşünüyorum, neden diye soran olmayacak ama ben söyleyeyim. yönetirken yaptığı hareketler ve yüz mimikleri bir değişikti. öyle sıradan suratsız şefler gibi değildi. özellikle kontrbasçılara hareketini yaparken üflemelilere de bir kıç hareketiyle emir vermiştir ki, mal mal sırıtmamama sebep olmuştur.
zaten kübalı soprano geldikten sonra kendisiyle pek ilgilenemedim, sadece ben değil salondaki erkekler de öyle.
yalnız zaten şefliğine tav olmuştum ama nazım oratoryosunu ve metin altıok oratoryosunu yönettiğini duyunca daha da bi saygı duydum. üstat!
ayrıca çaldığı parçaların isimlerini ve özelliklerini anlatacak kadar da kaliteli birisi.
ANTi BEŞiKTAŞLI VE MAFYA MENŞEiLi KULÜP BAŞKANI.