bugün

hiç aynaya bakmayıp ölen birisi hakkında saçma sapan köşe yazısı yazan bir şahsiyettir.
defne joy ile alakalı yazdıkları, yılmaz özdil'in yazısının konuyla alakalı yazısından sonra en gerçekçi, en akil yazıdır gözümde. tebrik ederim hıncal uluç'u.

reyting için bir dalına bir mıhına, bir dramına bir başka bilmem ne tarafına vuran, ölüm üzerine reyting kovalayan ve peşine milyonları takan duygu sömürücüsü emperyaller yerine gerçekleri takır takır tokat gibi vurmuştur.

kendisini bu konuda eleştiren koyun sürülerini empati yoksunu adlederim. umarım bir gün eşinizi başka biriyle bir gecelik aşk yaparken ölü bulmazsınız her şeye rağmen.

ufacık çocuğa büyüdüğünde annesinin/babasının böyle iğrenç şekilde öldüğünü açıklamak zorunda kalmazsınız umarım.

eşinizin yaptığı pisliği milyonlar konuşurken, erkeklik/kadınlık onurunuz yetmiş milyonun ayağının altında kalmazsınız umarım.

eşinizin cenazesine giderken aslında aldatılırken siz öldüğünü öğrenmezsiniz umarım.

umarım insan doğduğunuz şu dünyada, kendinizi insan gibi hissedecek şeyler yaşarsınız da sonra amcık amcık konuşmak zorunda kalmazsınız.

o sebeple, bol keseden atıp tutuyorsanız bi siktirin gidin amk.

allah rahmet eylesin. günahı kendine, acısı en çok eşine ve çocuğuna.

yaşayan ölü olmamanız dileğiyle.
(bkz: #10715551 / @nerduban)
pislik..ne olursa olsun olen insanin arkasindan rahmet okunur. ne oldugunu ne biliyor, kim ki yargiliyor? Kerem Altan kuzeniymis bir de, yazisinda essek kadar adamdan kerata diye bahsediyor. Sen kimsin? porsumus bedenine ragmen mankenlerle boy boy fotolar veren, yemedigi nane kalmayan samimiyetsiz birisin. insanda utanma olur! insan olan da olur.. defne kizin olsaydi ya da ilker oglun olsaydi yazabilir miydin böyle seyler?
bu adamin bu günkü yazisina hak veren ey o geri kafali zihniyetin temsilcileri, adamin (kerem altan) hic mi sucu yok?
burda anlasildigi gibi kimse defne yi hakli cikarmaya calismiyor, sadece ölüye, ölüme duyulan saygi...
kimse ciddiye almasın belki gider.
tek kişilik dev kadro. (bkz: turist ömer uzayda) filmindeki konpederin insan görünümlüsü, herşeyi bilen adam.
içine martı kaçmış gibi gülen zevzek kişiliktir.
Bir yazar, hatta bir insan olmadığını tekrar hatırlattı.
bozuk saat misali kırk yılda bir de olsa doğru dürüst bir şey söylemiştir. ancak ne söylediğinden çok benzer yaşantısına dikkat çekilmektedir. sanki hıncal uluç olabildiğince kötülenirse defne temize çıkacakmış gibi. çıkmıyor işte...evli ve 1.5 yaşında bebeği olan bir kadın bir başka erkeğin evinde sabahlarken ölüyorsa, bu işte yanlış bir şeyler olmalı...e ama yok işte... birilerinin mezhebi o derece geniş. ama aynı olay başlarına gelse, eminim çoğu kıyameti koparır.
defne joy foster'ın ölümü ile ilgili yazdığı doğru ama zamansız yazıyla gündeme düşen yazar.
her skim konuda kendini otorite sanan, işin kötü yanı, medyanın da bu durumu bize dayatmasına sebep olan dinozordur. futbol, tenis, voleybaol, dart, sırıkla yüksek atlama, aile, örf, aşk, şiir, roman, tiyatro, sinema, pandomim, güzellik, estetik, siyaset... böyle uzar gider otorite olduğu konular.
yanlış anlamayın arda messi' den iyidir. lucescu teknik direktör falan değildir. gibi akıldan, manadan bağımsız şeyler söyleyen bir otoritedir kendisi.
iddialarının yanlışlığı ortaya çıktığında da hiç yüzü kızarmaz, pişkindir aynı zamanda.

yazdığı gazetenin sermayesinin kökenleri itibari ile siyaset konusunda eleştirel bakış açısı da bir hayli kısırlaşmış bir otoritedir bu dinozor. artık hükümeti eleştiren bir tek kelime duyamassınız bu dinozordan... o kadar da merttir yani...

salih memecan' ın karakter olarak farklı bir formudur açıkcası.
hiçbir zaman sevemediğim ama bugünkü yazısına tamamen katıldığım cesur yazar...eğer ki ölen kişi ölmemiş ve o malum gece bir kamera tarafından yakalansaydı ne olurdu acaba?burada marjinal takılan kesim acaba ne yazardı merhum hakkında çok merak ediyorum.ilk defa takdir ediyorum bu yazarı.bir öyle bir böyle yapmamış ;adam düz bir şekilde yazmış ne düşündüğünü.helal olsun.
Koşun ahali çümbüş var!

Bir zamanlar lolitalarla! istanbul caddelerinde fink atan. Hamaklarda ece gürsel hanımefendiyle pozlar veren teke! hıncal bey ahlak dersi veriyor.

Kendiside küçük bir hanımın kollarında can verirse yazdığı benzeri bi yazıyı kendisine yazıp mezarının başına koyarım.goygoyculuk mu yapılıyor şimdi ölü bir insan üzerinden. işte o zaman en baş goygoycu ben olurum.

kendisi umarım bunu okur. ve ona bağırak burdan sesleniyorum;

''Her söylediğin hak olsun ama her hakkı söylemeye senin hakkın yoktur''.
en önemli özelliği bizim kırk kere aklımızdan geçen ama kendimize bile söylemeye çekindiğimiz, aklımızdan geçtiğinde bile aman biri fark eder de rezil olurum diye korktuğumuz şeyleri rahatça ifade edebilmesidir. "ya bana yobaz derlerse, ya modern arkadaşlarım beni ayıplarsa" gibi korkuları yok bu adamın. fikirler doğru da olabilir yanlış da olabilir, ki bu adamın fikirleri hiçbir zaman tutarlı olmadı. yine de hiçbiri mühim değil. beşer şaşar. mühim olan olduğun gibi görünebilmek.
defne joy'u eleştirme hakkını kendinde bulmasının sebebi manken sevgililerinin kollarında ölmemesi midir? diye sorulası fularlıdır.
ölmüş bir insanın arkasından bu tip bir yazı yazmanın hangi ahlak anlayaşına uygun olduğunu düşündüren yazardır.
(bkz: herkes kendi kapısının önünü süpürmeli)
gerçekten kimsenin yazmaya götü yemediği şeyleri yazmış ve takdirimi kazanmıştır. kimsenin kimseye ahlak dersi vermeye hakkı yok ama ortada minik bir bebek var ve su anda anneye, ilgiye ve sevgiye muhtaç. o yüzden bırakın bu entel ayaklarını.
ben doğru bildiğimi yazarım diye insanın özelini bu şekilde pervasızca sorgulama hakkını kendinde hisseden, çok bildiğini sanan adam.
kendisini çoğu zaman okuyupta beğenmediğim bir yazar. okutur kendisini kısaca. trt ile girdiği polemikler, her sene fenerbahçe'yi şampiyon yapan hakemler hiç bitmeyen konularıdır. ama bu günkü yazısı benden 10 puan aldı ya ölen ölmüş allah rahmet eylesin kimle ne yaptığı beni zerre ilgilendirmez. (hatta kral tv denince ilk aklıma gelen defne ve vj bülent'tir o derece de benimsediğim biri.) iyi de kardeşim biri de evdeki bekleyen kocanın yerine koysun kendini küçücük bebeğiyle. valla o arkadaş cenazesine gitmiş helal ben gidermiydim. ııı ııhhhh gitmem marjinal arkadaşlar kusura bakmasın ben gidemezdim benim takdirimi bu yazısı ile kazanmıştır. benim düşünüpte söyleyemediklerimi aynen kağıda geçirmiş.
kendisi için yayınlanan açık mektuptakileri yüzüne söylemek istediğim insancıktır. http://vimeo.com/19572852
ahlaktan ahkam kesip, torunu yaşındaki kızların sadece medyada bulunan mevkisi için kendisiyle birlikte olmasını hazmedebilen insandır.
(#10710000)

--spoiler--
bu kadar pislik seyleri dusunebilen insandan suphe duyarim ben lafinin gecerlilik kazandigi insanin copluk misali yazisidir;

http://www . sabah. com. tr/yazarlar/uluc/2011/02/04/bu_nasil_bir_mahalle_baskisidir

edit: bi de su bokluga bakin lan; adam kendisi diyor, kuzenimin evindeydi defne diye. ulan herif, hadi diyelim, varsayimsal olarak konusuyorum; defne joy foster "kotu", "ahlaksiz" "norm disi" bisi yapti, yapiyordu, senin kuzenin masum, sucsuz koylu muydu lan, evli bir kadini evine alan kisi kuzenin ? senin mantiksiz mantigindaki mantiksizliga ve iki yuzluluge de ayri bir sicayim.
--spoiler--
bilin bakalım daha önce ne demiş:

http://www.sabah.com.tr/y...san_kendi_hayatini_yasar1
eleştireceği kişiye arkadaşım kardeşim abim ablam diye hitab ederek söze başlayan ve ardından nsan kardeşine bunu yapar mı be bilader dedirten muhasır kişilik...