bugün

an itibariyle atv de canlı yayınlanan prorgamda konuk sanatçı olarak yer almaktadır.
Bergamalı romanlardan gelen ve istanbulda ün yapmış klarneti artık ağzı kapalı çalan, medarı intiharımız:)
her daim güzel gömlekler giyen usta müzisyen.
(bkz: kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlar)
bir reklamda klarnetiyle biseler anlatirken alt yazi olarakta ne dedigini gectigi reklamda oynayan ustad klarnetci
her dinlediğimde ilk kez dinliyormuş gibi beni benden alan müzisyen. yıllardır, avrupa'ya açılıyorum dünyaya açılacağım beyanatları verip, açılma atraksiyonlarını sadece bodrum vb. sahillerde görebildiğimiz popçulara inat 10 yıl kadar önce bu işi başarmıştır.
45. uluslararası bursa festivali'nde sertab erener ile kültürpark açıkhava tiyatrosunda sahne olacak olan müzisyen ve akademisyen.
ilgilenenler için, husnu senlendirici nin fan sitesi mevcuttur.

http://www.husnusenlendirici.org
21 haziran'da harbiye açık hava tiyarosu'nda özcan deniz'le birlikte sahne alacak olan, sanatçı sıfatına yüzde yüz hakkını veren kişi.
klarneti sevmemi sağlayan klarnet üstadı. söylediğine göre 13 yaşlarında en büyük hedefi muazzez abacı ve kibariye'nin yanında sahnede çalmakmış. sanırım 16 yaşlarında da bunu gerçekleştirebilmiş. klarneti ağlatan, çok sevdiğim harmandalı'nı daha da güzel yapan üstad. hüsnü klarnette şarkıların seçimi güzel olmakla birlikte, diğre enstrümanların sesi sanki klarnetini biraz bastırmış gibi. sadece klarnetinin sesi olsaymış daha da güzel olurmuş ama yine de çok güzel.
benim gibi (sözsüz)müziğe çok da inanmayan bir odunu bile aşık etmiştir yaptığı işe.
gerçekten kimi zaman hüzünlendirir kimi zaman coşturur klarnetiyle.
pek taninmasa bile en az husnu senlendirici kadar kaliteli klarnetcilerimiz de vardir sadece biri icin;mehmet ovek
star tv'nin kaybolan yıllar isimli içeriğini hiç bilmediğim dizisinin bu haftaki bölümünde konuk oyuncu olarak yer alacağını duymamla beni hayretlere düşüren, biraz da hayal kırıklığına uğratan müzisyen. hayır, klarnette çalmıyor reklamında gördüm, elinde bi silah katliam yapar gibi bir durumu vardı. açıkçası hiç yakıştıramadım. *
çok eğlenceli bir isme sahip çok iyi bir müzisyendir.. *
konserinde yanımdaki arkadaşımın çok gaza gelerek götüme sok o klarneti hüsnüüü diye bağırdığı müzisyen.
yakında atv'de ferhat göçer'le birlikte sarı sıcak isimli bir programa başlayacak müzisyen. son günlerde bir dizide görünmesi hatta daha da ileri giderek adının ece gürsel'le anılması neticesinde kırıldığım müzisyendir ayrıca.
(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
soyadıyla uyumlu,harbi pek şenlendiren adam...
şanssızlığı ferhat göçer gibi bir partnere sahip olması...
istanbul istanbul olalıböyle klarnetçi görmedi..
Son albümündeki şina narparçasında öyle bir ara geçiş yapar ki, elindeki klarnet klarnet oluşuna şükreder, kendisiyle gurur duyar...
Ulusal müziğimizi işlediği, ona ayrı tatlar kattığı; batı meraklısı, batı baygını kişilikleri asıllarına döndürdüğü için ayrıca çok beğendiğim, sevdiğim bir sanatçıdır.her daim şen olasın hüsnü..
hüznü şenlendirici.
genç yaşına rağmen okay temiz'le çalışma fırsatı bulmuş ve türk müziğinin yanısıra batı müziği konusunda da ve jazz kültüründe de uzmanlaşmış buna rağmen kendi doğasından asla kopmayıp yabancılaşmamış harikulade sanatçı.
biz hüsnü'nün laço tayfa zamanından hastayız lakin bu adam olmasaymış bizim şarkıcılarımız ne yapacakmış çok merak etmekteyim!son zamanlarda herkes onunla konser veriyor,sahne alıyor,program yapıyor..aradıkları taze kan bulundu galiba!bi programda hayalini sordular,oğlumla aynı sahnede klarnet çalmak,dedi.bi kez daha fethetti kalbimizi..ne diyim,o hep çalsın biz hep dinleyelim..
klarnetinde çıkan ses insanı öyle rahatlatıyor dinginleştiriyorki bu adam acaba şarkıların arasına ilahi mi sıkıştırıyor diye düşündüren çift küpeli insan
klarneti çalarken hem kendisi hissediyor hem de dinleyene hissettiriyor.o anki hislerini karşısındaki insana yüklüyor.uzun müddet dinlendiğinde içinizden bir şeylerin koptuğunu hissediyorsunuz.gerçek müzisyenlikte bu olsa gerek.anlatmak istediklerini karşındaki insanların hiç zorlanmadan anlamasını sağlamak.dinlerken ağlatma potansiyeli en yüksek sanatçılardan biridir.
güzel klarnet çaldığı şüphe götürmez. amma, derim ki, bu klarnet denen enstrüman yurdumda senelerdir çalınır durur, sulukule, kasımpaşa semtleri klarnet sesleriyle anılır. hatta sırf bu yüzden sevilmez oralar, kavgası gürültüsü çoktur diye, doğrudur da! bu eski alışkanlığı nasıl oldu da atabildik bir anda kenara? sesi kulaklara geldiğinde huzursuzluk çökerken bünyelere, nasıl oldu da sevebildik bu insanla? hastası olduk hatta!