bugün

insan,ya hayrandır sana, ya düşman.
ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun,
ya bir dakika bile çıkmazsın akıldan.
büyülü kristal.
sahiplerinin genelde yeşil gözlü olduğu ve yeşil gözün yakıştığı kızların ismi.
narsist olurlar.
derdini söylemesi gereken şahıs.

http://www.youtube.com/watch?v=sqjmouuwh0I
Tekrar karşılaştığınız an dirileceğini bildiğiniz bir duyguyu, ne zaman, nasıl ve ne kadar uğraş vererek öldürdüğünüzün hiçbir önemi yoktur.
Sevdiğim kız. Soyadıda "Sönmezgül" dür. Çok hoş bakışları vardır. Halada seviyorum onu günden güne. içimde sevginin mutlaklığını büyüten kız.
Selçuk hukukta okuyan o kız. Kız demeye dilim varmıyor. Onu ifade edecek başka kelime olmalı. Sevgiyi ve iffeti giyinen lady.
Hülya tepeler , hayal ağaçlar, suda dinlenen dingin yamaçlar. Yahya Kemal'in bir beyti . Aynı zamanda genelde güzel kızların aldığı isim.
imkansızlıklar denizinde bir su damlası.
"Neden böyle? " diye sorulası isim.
kürt çağrışımı yapmaktadır..

**bilinçaltı**
zor insanmışim öyle diyor. kolay olsam beni sever miydin? periyodik olarak agzima sicar miydin? neyse belki okursun burayı 400 yıl daha mutlu ve iyi olmayı düşünmüyorum sen sevgilinle gezerken ben evde oturup sözlükte zaman öldürmeye devam edeceğim.belki facebookdan mutlu insanlara da bakarım belli mi olur? hadi eyvallah
bana seksi gelen bir kadın ismi. hoşuma giden hatunun ismi.
bana seksi gelen bir kadın ismi. hoşuma giden hatunun ismi.
SÖZLÜKTE kız olduğunu belli etme yolları. bacım nickini hülya alaydın zorlanmayaydın.

anyway, güzel isimdir. sadece bazı insanlarda iğrenç durur. mesela türk sinemasında ünlü olup, sonra "bon kordom" diye açıklama yapan biri için.

(bkz: hülya avşar)
Yunancadan Arapçaya, oradan da Türkçeye geçmiş bir sözcüktür.
"hayal" anlamına gelen kız ismi.
hayal anlamına gelir.
hayal..
neden böyle hülya.
Hayal ile eş anlamlı olan, yeni nesilde çok fazla kullanılmayan, standart orta yaşlı bayan ismi.