bugün

bugün gördüm. iki üÇ tane sakalı bıyığı birbirine karışmış, hangi örgüt yada örgütlere hizmet ettiği bariz belli olan, acınası tipler, bu sıcakta aÇmışlar standı, muhafazakar kesmin daha Çok yaşadığı pazar yerine, imza topluyorlar. topladın yüz ikiyüz imza. ee sonra.
boş uğraştır.
facebookta "hükümet istifa etsin diyen 1milyon kişi bulurum" diyen adam kadar işlevsiz bir işe girişmektir.
gezi direnişinin kendiliğinden karakterine rağmen gayet politize olmuş kitlenin siyasal hedef belirlemesine içerleyen kişilerce gereksiz görülendir.esasında ise gayet yerindedir.
imza kampanyasının sonrasında nasıl bir sonuca bağlanacağını görmek isteyenler ise beklesinler elbet göreceklerdir.
''hükümet istifa'' talebinin bir adım ötesinde ''çözüm sosyalizmde''diyen bir halkla karşılaşmaktan korkan abd ve ab yalakalarınca elbet itibarsızlaştırmaya çalışılacaktır.ancak nafile.bu halk artık BOYUN EĞMEz!
http://haber.sol.org.tr/s...yasi-buyuyor-haberi-77050
sonuçsuz kalacak bir iş olsa bile, ülkenin maddi- manevi değerlerine zarar vermemek koşuluyla kişilerin bu tür işleri yapmaya hakları vardır.
"24 saat daha direnirsek hükümet düşüyomuş beyler" zihiniyetiyle aynıdır.
hükümet istifa etsin diye, eline pala alıp sağa sola saldırmaktan daha hallice bir eylem tarzıdır.
darbe yapmaktan, sokaklarda izinsiz gösteri yapmaktan daha iyi olan bir eyledir. *
abesle iştigaldir. güneş balçıkla sıvanmaz.
imzayla istifa eden bir hükumet var mıdır tarihte bilmiyorum sadece şov amaçlıdır başka bir işe yaramaz. bak biz muhalefetiz demek için böyle saçma bir işe kalkışmakta ilginç tabi. genelde tkp yapar bunu sağdan soldan bir sürü imza toplar isimler alır samimiyet kurduklarından telefon alır sonra üye yapmaya kalkışır örgüte.

sizin ben olmayan aklınızı...
sonra ne bok yiyeceksiniz diye sordurur.
kendilerine beslediğim kini acıma duygusuna çeviren hadisedir.cicişler gibi olmaya başladılar.
Genç Türk adlı Türk, Türkçü ve Atatürkçü oluşumun yaptığı eylemdir. imza atmışken paranız varsa ileri Yayınlarından bir kitap alın ve hatta mümkünse TürkSolu abonesi olun derim. Ufkunuz açılır.
demokrasi kültürü kelle hesabına dayalı bir ülkede garip karşılanan, ancak demokratik bir eylem tarzı olduğundan kuşku duyulamayan eylemdir. her ferdin itiraz hakkı vardır. bu hakkı bir kişi bile kullanıyorsa, milyonların ona katılması ihtimali vardır.

örneğin, duran adam tek kişiydi ve onun tek kişilik eylemi bir anda kitlelerce benimsenerek yaygınlaştı. tunus'taki ayaklanmanın bir esnafın kendini yakmasıyla başladığı da ayrı bir örnektir. nicel birikimin nitel sıçramaya dönüşmesi, bir kibritin koca bir ormanı yakması gibi, anlık bir olaydır ve defalarca doğrulanmış sosyolojik bir durumdur.

o bakımdan, hükümet istifa etsin diyerek imza toplayanları asla küçümsemeyin.