bugün

evet arkadaşlar,çok çekişmeli bir kapışma. bilindiği üzere hz. yusuf'u görüp de onun o nur cemaline aşık olmayan, hatta -affedersiniz- vermek istemeyen kadın yokmuş. anlatılanlara göre böyle biliyorum ben. firavunun hatunu da kendisine yazılıyordu galiba. doğal olarak tabii. gel gelelim hz. muhammed (sav) de ay yüzlü, inci gibi bembeyaz dişli, geniş omuzlu, kalın pazulu, güçlü kuvvetli, ipek ciltli, yuvarlak yüzlü, kara ve parlak gözlü, sakalı sık, kokusu hoş süper ötesi bir erkekti. ben karar veremedim şahsen ama hz. yusuf'ta yakışıklılık dışında pek bir numara yok yani genel olarak bakınca en belirgin ve en üstün özelliği bu. sırf bu sebeple tüm gücünü sadece bu noktaya yoğunlaştırmış olan hz. yusuf alır diyorum. sizin fikirlerinizi de merak ediyorum doğrusu.
yusuf güzelliği ile firavunları ayarlamış.
Tmm karşılaştırma yap da insanların kutsallarına saygı duyarak yap.
Örnek almak lazım ola gelen ikisinin de iffeti.

Hani Nerde?

işiniz gücünüz dalga geçmek alay etmek değil mi ? Oysa gerçek şu ki alay edenlerin vay haline...
ilk okulda hoca anlatmıştı.
Somut bir güzellik düşünün. Allah hz. Yusuf'u yaratırken bu güzelliğin yarısını hz. Yusuf'a vermiş. Kalan yarısını ise dünyadaki diğer insanlara, bitkilere, hayvanlara, doğaya vs. vermiş.
Hz. Muhammed'i yaratırken ise bu güzelliğin tamamını vermiş.
uzun adam hepsinden yakışıklıdır. boy pos endam asalet her şey var.
(bkz: anakronizm)
hz. yusuf' un oranı 2.00 hz. muhammed (sav) ' in ise 2.70
bu tip oranlar genelde X/2 bitmektedir. oranlar ters verilmiş aslında çifte şans peygamber efendimiz diyorum ben.
(bkz: nirvana çok yakışıklı)
krdş arap bu ne beklion?
isa ve musa ezer geçer .
maddiyattan öte maneviyata önev veren iki insanın başkaları tarafından maddi yönden karşılaştırılması durumu.
lan oğlum yapmayın böyle şeyler, insanların inançlarına saygı duymayı ne zaman öğrenecek bu millet merak ediyorum.
Hz yusuf tabii.
Güzellik olarak yusuf peygamber Olması Muhtemeldir Lakin Efendimiz Muhammed As da kaynaklarda Anlatılanlara Ve tariflere göre Eşsiz bir karizma Ve Eşsiz bir Tevazuya sahipmiş Bu nedenle tüm insanlar onun yüzüne baktığında büyülenir ve Çekinirlermiş misal Hz Ömer'in Allah'ın Resulunün Gözlerinin içine bakmaktan çok çekinirdim diye bir kelamı vardır düşünün Peygamber efendimizin en yakın arkadaşlarından biri Ve sahabenin En yiğit ve cesur 3 isminden biri bu olay Hz ömer Özelinde Değil Onunla yüz yüze görüşen kimse Onun gözlerine ve mubarek yüzlerine uzun süre bakamazmış Tabi ki bunlar rivayettir...
Hz.yusuf aleyhisselam güzelliğini Hz.muhammed Mustafa aleyhissalatü vesselam'dan almıştır.
''hz.yusuf aleyhisselam güzelliğini hz.muhammed mustafa aleyhissalatü vesselam'dan almıştır.'' demiş son entryi giren arkadaş. o nasıl oluyor hz. yusuf daha önce yok muydu?
yaw hz yusuf güzelliği ve yakışılılı güzel ahlakıyla hz muhammedde güzel ahlak herkeze örnek bir insan olmasıyla ünlüdür zaten hz yusuf hz muhammedin geleceğini yıllar önce haberini vermiş ama bence hz yusufta yakışılıymış yani .
valla açıkçası hz. yusuf ne kadar övülürse övülsün, sürpriz çıkacağını sanmadığım mukayesedir. hz. muhammed (s.a.v) gibisinin olması söz konusu değildir.