bugün

Günde 100 kere Sübhanallahi vebihamdihi diyenin deniz köpüğü kadarda olsa günahı bağışlanır.
"Arabın aceme, aCemin de araba olmadığı gibi, Kızılın karaya karanın da kızıla üstünlüğü yoktur. Üstünlük, ancak takvadadır."
zorlaştırmayınız kolaylaştırınız, nefret ettirmeyiniz sevdiriniz .
En güzel rüya gündüz görülen rüyadır. Hz. Muhammed .
Allah size haram ettiği şeyden şifa halketmedi.
ilim çindede olsa gidip aliniz.
(s.a.v)
Merhametten mahrum olan, her türlü hayırdan mahrumdur.
9 yaşındaki kızla evlenin siz de peygamber olursunuz.
En sevdiğim bu.
Bela insanın diIine bağIıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.
Biz ona söz değil hadis diyoruz.
Ona ait olup olmadığı hiç bir zaman bilinemeyecek sözlerdir. Zira bütün hadis kitapları birbiriyle çelişir, onu geçtim kendi kendine bile çelişir.nasıl güveniyorsunuz bunlara hayret.
muhammed bir çok şeyi zaten şairlerden alıp kurana kattığı için kuranda şiirsellik olması normaldir. zaten araplar o ara edebiyatta zirveyi oynuyordu ve şiir yarışmaları yapardı.

alıntıdır: kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.
ve ortaya bir ceylan çıktı,yüreğimi aldı,ve sonra kaçtı.
bembeyaz,kaliteli,uykulu gözleri,festival zamanı önümden geçti.
süslenip sanki beni vurdu ve bakışlarıda işe koyulup,birer ok gibi beni kesip geçti.

ve benden uzağa,ağıldaki kuru çöplerin duvar gibi yükseldiği köşeye kaçtı.
benden tek saat bile uzaklaşması,o an bana acı ve ağır bir yük gibi geldi.
güzellik yanaklarının her yanına,tıpkı keskin bir maskarayla yazılmış.
ay yine karanlığın içine yolculuk ediyor ve ayla birlikte gecenin seyehatini görüyorum.

karanlığın çöktüğü vakit geceye andolsunki,herşey ortaya çıktı.
yağmurlar yanaklarımdan süzülürken,kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

imrul kays

vs kuran

şiir:kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

sure:kamer=1:kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

şiir:üslenip sanki beni vurdu ve bakışlarıda işe koyulup,birer ok gibi beni kesip geçti.

sure:kamer=29: derken, (kavmin en azgını olan) arkadaşlarını çağırdılar. o da işe koyuldu ve deveyi kesti.

şiir:ve benden uzağa,ağıldaki kuru çöplerin duvar gibi yükseldiği köşeye kaçtı.

sure:kamer=31:şüphesiz biz, onların üzerine tek bir korkunç ses gönderdik de, onlar, ağıldaki hayvanların çiğneyip ufaladıkları kuru çöpler gibi oldular.

şiir:karanlığın çöktüğü vakit geceye andolsunki, herşey ortaya çıktı

sure: duha=1-2: kasem olsun kuşluk vaktine. ve sâkin olduğu zaman geceye ki,

gibi gibi vb.
ilim çin'de bile olsa, gidip alınız.
"iyi babaların çocuklarına bırakabileceği en büyük miras, servet değildir; güzel eğitim ve ahlâktır"
Ben yarime gül demem gülün ömrü kısa olur.
işçinin hakkını alnının teri kurumadan veriniz. en güzel sözüdür tartışmasız.
görsel
" insanların en zavallısı başkasının dünya'sı uğruna kendi ahiretini satandır. " hadis.
Cihadın en faziletlisi zalim sultan katında hakkı söylemektir.
EVET ŞiMDi GELELiM ARKADAŞLAR HAYATIN GERÇEKLERiNE Fako ARKADAŞA BAKIYORMUSUNUZ BiR BAKIN TiPSiZ OROSPU ÇOCUĞU AMINA KODUMUN HAKAN BALAMiRi BU NASIL TiP LAN BU BU iBNE AMMA AM GÖT YALAR MORUK BUNA VARYA BUNA VARYA MORUK HARBiDEN BUNA GÖT YALATACAKSIN BUNUN ANASINI AVRADINI SiKiYiM BEN PASPAS ÇEKER BU GÖTÜ AMINA KOYDUMUN EVLADI ŞUNUN TiPiNE BAKy LAN SENiN IRZINI SiKiYiM BEN YILAN GiBi KAFASI VAR OROSPU ÇOCUĞUNUN ŞUNUN TiPiNE BAK YA HEE SENiN ANANLA KARŞILIKLI OTURAYIMDA AYÇEKiRDEĞi YiYiM AMINA KOYDUMUN GAVATI SENi TiPSiZ PEZEVENK SENi ŞEKLiNi SiKTiMiN OĞLU SENiN KARINI SiKERiM KARINI Anıl BERi BAK BERi BERi AMINA KOYDUMUN ALA GAVATI BOYNUZLU PEZEVENK BIYIKLARINA ZEYTiN YAĞ SÜREN AMINA KOYDUMUN NAMI BERi BAK ÖYLE YAN DURUP ŞEKiLLi MEKiLLi TiŞÖRT GiYME ANANI GÖTÜNDEN SiKER SENi EROL TAŞ GiBi KiRAZ AĞACINDAN KAMÇI YAPAR DÖVERiM OROSPU ÇOCUĞU SENi HEE TiPSiZ AMINA KOYDUMUN PEZEVENGi SENi BAK KiM GELMiŞ MUCK MUCK HÜVHÜCHÜV DiNO DiNO DiNO GEH GEH GEH DiNO DiNO DiNO GEH DAVUT DiNO GEH GEL AMINA KOYDUMUN EVLADI GEL SiEE AMINA KODUMUN ÇOCUĞU SENi HÜÜÜÜĞĞĞĞ OROSPU EVLADI SENi 12 YAŞINDA KIZLARA AĞLAYAN PARA iSTEYEN OROSPU ÇOCUĞU ANIL ANIL BERi BAK ANIL BENi DUYUYONMU LAN ANIL Bi KAFANI KALDIR AMINA KOYDUMUN ÇOCUĞU TEK ELiNLE YAZIMI YAZILIR OROSPU EVLADI KAFANI KALDIR KAFANI TÜÜÜÜÜ SURATINI IRZINI SiKiYiM SENiN AMINA KOYDUMUN PEZEVENGi SENi EVET EVET O GELMiŞ GELMiŞ O PEZEVENK TEDAVi OLDU GELDi ŞiMDi YAA DOĞRU DiYORSUN ANIL KAÇ TANE KARI SATTIN LAN ŞiMDiYE KADAR HII SEN DE Bi GAVAT TiPi VAR LAN Anıl DOĞRUMUDUR GiYDiĞiN TiŞÖRTÜ SiKiYiM SENiN NAMUSUNU ALIYIM SENiN NAMUSUNUN SAÇINI BAŞINI YOLAYIM KARININ KAFASINI TRAŞ EDiYiM AMINA KOYDUMUN OĞLU SENi HEE ANANI ATLA KAÇIRIYIM AMINA KOYIM BÖYLE PELERiN GiYiM TARKAN GiBi HE AMINA KOYDUMUN EVLADI ATIMIN ARKASINA ATIYIM ANANI KAÇIRAYIM OROSPU ÇOCUĞU HEE AHBASINI SiKTiMiN OĞLU SENi ANANIN LEŞiNi SiKiYiM SENiN OROSPU ÇOCUĞU ŞUNUN TiPiNE BAK MORUK YA SIÇTIMI 1 TENEKE SIÇAR BU AMINA KOYDUMUN OĞLU HAA ALLAH HE BU VARYA ERUHLUYA GELiYORUZ MORUK BU iBNE VARYA ACAYiP GÖTE PASPAS ÇEKER MORUK ŞUNUN TiPiNE BAKSANA YAA AMINI RUHUNU SiKTiMiN PEZEVENGi SENi KES AMINA KOYARIM SENiN KES ERUHLU HOŞGELDiN BiRADER NASILSIN iYiMiSiN BABACAN NOLDU KÜSTÜNMÜ BANA ERUHLU KÜSMEDiNMi BiRAZ iÇERLEMiŞ GiBiSiN ERUHLU AUS SiKTiR TELEViZYONDA ÇIKTI OLM AMINA KOYIM Bi DAKKA HEYECAN YAPMA ADAMIN OĞLU OLMUYOMUŞ BAŞLIK PARASIDA YOK KIZINI VERiYO BERDEL YAPIYO DOĞRUMU DEĞiLMi KONUŞUYORUZ MORUK KÖTÜ BiŞEY YOKKi PEKi Bi DAKKA Bi DAKKA Bi DAKKA SEN ÖLDÜNMÜ KARDEŞiN SENiN KARINLA EVLENiYOMU EVLENMiYOMU KARIYI BAŞKASI SiKMESiN DiYE KARDEŞiN SiKiYOMU SiKMiYOMU HII KES ANANI GÖTÜNDEN SiKERiM SENiN AMINA KOYDUMUN EVLADI SENiN AMINI SiKERiM ELiNi iNDiR AMINA KODUMMU BU MAUSU KAFANI GÖZÜNÜ YARARIM AMICIK SiKTiMiN PEZEVENGi SENi MiKROFONU ALABiLMEN iÇiN DJi NiCKi YAPACAKSIN DiJi ERUHLU GAVAAAATT BOYNUZLU PEZEVENK ULAN SENiN ALLAH BENi KUŞ EDiCEK SENiN YAKININA KONUCAM SANA BiR TOKAT ATICAM O BURNUNU SIKICAM SENiN O BURNUNU SiKiADiAiFLERWSYK AMINA KODUMUN LAVUĞU SENi HEE YAZI YAZMA ERUHLU YAZI YAZMA IRZINI SiKERiM SENiN BAK AMINA KURŞUN KALEM SOKARIM SENiN YAZI YAZMA SENiN VARYA KULAĞINI TIRNAK MAKASIYLA KESERiM AMINA KOYDUMUN PEZEVENGi NiYE GAVATSIN LAN SEN NiE TELEFON ETMEDiN AMINA KODUMUN GAVATI 2 SAAT NUMARA VERDiM SANA AMINA KOYDUMUN ÇOCUĞU KONTURMU YOK KONTUR YOLLiYiM LAN FUKURA PEZEVENK AMINI AVRADINI SiKTiMiN DIŞ MALI ŞiMDi ERUHLU PEZEVENK BENi DiNLE BENi BENi BENi DiNLE BiR ODADA 40 KiŞiYAŞIYOSUNUZ SEN KARIYI SiKiYON KIZIN AMINI PARMAKLIYO ÇOCUĞUN 31 ÇEKiYO AiLE iÇi UFAK YAŞTAN FITIŞ SEX YAPIYOSUNUZ AMINA KOYDUMUN BOYNUZLU PEZEVNKLERi HANGi NAMUSDAN BAHSEDiYORSUNUZ LAN HANGi ŞEREFTEN BAHSEDiYORSUNUZ LAN BAK MESELA ELiNi iNDiR AMINI AVRADINI SiKERiM OROSPU EVLADI SENi ELiNi iNDiR BURDA HAREKET YAPMA SiKERiM IRZINI SENi BURASI SiYASET MEYDANI DEĞiL BELÇiKA iNSAN HAKLARI DEĞiL AMINI GÖTÜNDEN SiKERiM OLM ADRES VERDiM SANA iNDiR ELiNii O ELiNDEKi ESKi NOKiAYI ALIR ANANIN AMINA SOKARIM SENiN AMINA KODUMUN ÇOCUĞU ÖL AMINA KODUMUN ÇOCUĞU KAHROLASI PEZEVENK NE NE ELiNi NEYE KALDIRIYON GAVAT POLiSiMi ARIYACAK POLiSiMi ARIYCAN LAN POLiSiMi ARIYACAKSIN LAN NAMUSSUZ iSPiYONCU OROSPU ÇOCUĞU 2 DK YA SATTIN BENi AMINA KOYIM HEMEN iSPiYON ETTiN IRIZINI SiKTĞiM BENi BUGÜN BENi iSPiYON EDEN YARIN KARISININ AMINI GiDER POLiSE iSPiYON EDER HIM DADiDADiDADi POLiS EViME GELDi OROSPUNUN EVLADI iYi YAPTIN BAK BEN HAPSE GiRiCEM SENDE KINA YAK POLiS EMRE BEN BU GAVATA KÜFÜR ETTiM BENiM SUÇUM NE KADAR HII? ALTTAN ZART DiYE GEÇiRiP ARKASINA GEÇiYiM iYiDE BEN BULAMIYORUM Ki NERDE O NERDE BAŞINI SALLIYON VERDiNMi ANANI SANA 5 BiN EURO PARA VERiYiM TEK KAŞINI SiKTiMiN NUMARA AZ GELDi DiMi AMINA KOYDUMUN ÇOCUĞU SENi BULDUN EURONUN KOKUSUNU ALDIN AMINA KOYIM 5 BiN EURO 1O 12 MiLYAR PARA YAPAR YE OROSPU ÇOCUĞU YE GIRTLAĞINI SiKTiMiN ÇOCUĞU EFENDiM EFENDiM HAYATIM EFENDiM CANIM SÖNMEZiN AMINA KOYIM EFENDiM NERDE POLiS? YA GÖREMEDiM POLiS NERDE KARDEŞ POLiSi GÖREMiYORUM POLiSMSiN DELiKANLI GiBi POLiS EMRE ŞEREFiNi ALLAHINI SEN POLiSMiSiN MORUK IP NUMARAN VAR BENDE NUMARA OLARAK BiLiYORUM GELCEM SANA ERUHLU GELCEM SANA ACELE ETME ALEYKÜM SELAM SEN BiR POLiSMiSiN EMRE EMRE BiZi DUYMUYO AMINA KOYIM ÖZELDEN KARIYA KIZA ASILIYO HE EVET EVET DEĞiLSiN DiMi ANANIN GÖZÜNÜN GÖZ YAŞINI SiKiYiM OKUYUPDA KOLEJiNE GiREMEYEN OROSPU ÇOCUĞU POLiS NiCKi YAPAN ÖNÜNE BEN POLiSiM DiYE YAZAN DÜDÜDÜ POLiS ARABASI OLAN AMINA KOYDUMUN ÇOCUĞU HE BURDA BiZE NiYE POLiSLiK YAPIYOSUN LAN GiT EMRE DiYE NiCK AL GEL ANANIN IRZINI SiKERiM CiBiLiYETSiZ ORTOSPU ÇOCUĞU SiKTiR GiT LAN ÇIKŞURDAN AMINA KOYDUMUN iBLiSi GELDiM ERUHLU GELDiM SANA GELDiM NiYE POLiSi ÇAĞIRDIN LAN NiYE POLiSi ÇAĞIRDIN OROSPU ÇOCUĞU HE ERUHLU GAVAT BERi BAK BERi BERi KAFANI KALDIR AT SURATLI OROSPU ÇOCUĞU KAFANI KALDIR NAMUSUNU SiKERiM SENiN NAMUSUNU KAFANI KALDIR AMINA KOYDUMUN MEHZEPSiZ PEZEVENGi O ÇOCUKLARIN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSIN LAN ŞiMDi HEPSiNiN AMINA GÖTÜNE KOYDUM NASIL GiDiP BAKACAKSIN BABA UMUT AMCAM NE DEDi ANANIN AMINIMI DEDi DiYECEKSiN
Zengin çok mala sahip olan değildir zengin kalbi ve merhameti olana denir. (S.a.v)
Kınadığını yaşamadan olmeyeceksin.
(bkz: yemeğin salçalısı kadının kalçalısı)