bugün

inanan için doğru, inanmayan için yalan olan olaydır. Burada yapılması gereken inanana gülmemek, inanmayana sövmemektir.
meraba gene ben. *

"kafirlerin gözüne bölünüyormuş görünütüsü verilmiş" ise, ay bölünmemiştir; ortada da "ayın ikiye bölünmesi mucizesi" yoktur. olsa olsa avatardan 1300 yıl önce bir reald3d mucizesi vardır. ama onun da gideri var yok değil.

senaryo bunlar hep, diyorum; dinlemiyorsunuz.
isra suresi 59. ayet açık bir şekilde hz. muhammed'e kuran dışında bir mucize gönderilmediğini söylüyor. zorlamaya gerek yok.

isra 59
Bizi ayetler (mu'cizeler) göndermekten alıkoyan şey, evvelkilerin, (onları) yalanlamış olmasıdır.

ayrıca:

taha 133
Rabbinden bir âyet getirse ya, dediler. Daha önceki kitaplarda olan apaçık deliller onlara ulaşmamış mıydı?

demek ki neymiş? kuran dışında mucize yok.
biride mesai saatleri sonunda, boğaziçine el atsa ne süper olur. akşam 1-2 saatliğine kapansa boğaz. arabalar geçtikten sonra da tekrar açılsa.
kaplumbağa efendi de son goku'yu yenmek için ayı parçalamıştır. bunda şaşırılacak bir durum yoktur.
(bkz: dragonball)
(bkz: sahte rakının çarptığı peygamber)
(bkz: Star Wars)
sözlüğü de ikiye bömüştür. *
biraz şeytanın avukatlığını yapayim. öncelikle ayın bölünmesi ile ilgili bir ayet var. bu cepte. orda ay bölündüğünde kıyametin yakın olacağı söylenmiş. yani bu bir kıyamet alameti. ayın peygamberimiz zamanında bölündüğüne dair ise o sırada yanında olanların ağzından aktarılan sözler var ki bu tip hadislerin bazen yanlış bazen doğru olduğu söylenmekte olduğundan çok da güvenilir görünmüyorlar.
ayın ikiye bölündüğü neden dünyanın başka yerinden görülmemiş sözüne cevaben ise "kafirlerin gözüne bölünüyormuş görüntüsü verilmiştir" cevabı da çok tutarlı değil. ilk olarak daha önceden bildiğimiz mucizeler "oluyormuş görüntüsü" değillerdi de bu neden öyle olsun. kaldı ki peygamberimizin mina dağında yanında bu olaya şahit olduğu ileri sürülen kişiler de kafir değillerdi diye düşünüyorum. ha bir de dünyanın mekke dışında bulunan kesimlerinde yaşayanlar da müslüman değillerdi o da ayrı konu.
bir de şu kıçından atma meselesini bıraksak artık. amerikalı uzay bilimciler bölündüğünü çok detaylı rapor etmişler ne demek?
(bkz: kaynak götüm)
(bkz: isviçreli bilim adamları)
peki aktarılan hadis yanlış olamaz mı?
ben kendisinden kainatı ikiye bölmesini beklerdim. sonuçta yetkinin sınırı yok, niye böyle ufak bir detayla uğraşmış anlamıyorum.
(bkz: şubat)
(bkz: mart)
kamer suresinin l. ayetine, diyanet'in resmi çevirisinde şöyle anlatılır:

"kıyamet saati yaklaşır, ay ayrılır."

bu çevirideki "yaklaşır, ayrılır" ayetteki sözcüklere uymuyor. ayette, burada, "geçmiş zaman" kipi kullanılıyor. bu nedenle, doğrusu: "yaklaştı, ayrıldı."dır. "ayrıldı"yerine de ayetteki "inyakka" sözcüğüne uygun olması için "bölündü", ya da "parçalandı" demek gerekir. diyanet'in çevirisi, burada, "akıl ve bilim dışılığı örtmek" amacıyla, sözcükler kendi anlamlarının dışına çıkarılarak, daha sonraki ayetler, ayrıca açıklayıcı hadisler gözardı edilerek yapılmış bir yoruma dayanmakta. bu yorum, tefsircilerce kabul edilmez.

bu durumda ayetin doğru çevirisi şudur: "kıyamet (sat) yaklaştı; ay bölündü :" bunu izleyen iki ayetin anlamı da şöyle: "onlar bir mucize gördüklerinde; yüz çevirirler ve: 'sürüp giden bir büyüdür.' derler. yalanladılar ve kendi eğilimlerine uydular. her şey, yerini bulur." (kamer: 2-3.) görüldüğü gibi ayetlerde açıkça, kıyametin yaklaştığının da bir belirtisi olarak, ayın bölündüğü ve bu mucizeyi, inanmazların yalanladıkları" anlatılıyor. bu ayetlerin anlattığı olayı aktaran hadislere bakalım.

gökteki ay mı, arabistan'daki hira dağı mı daha büyük?

ilkokul öğrencileri bile böyle soruyu saçma bulur, değil mi? ama hadislerde anlatılana bakılırsa bu soruya saçma dememek gerek.
Allahın gücünün sınırı olmadığının kanıtıdır.
bugünün anlayışları ile tasavvur edilemeyecek gerçektir. ancak nasanın çalışmaları ayın bir devirde tamamen ikiye ayrıldığını doğrulamaktadır.
(bkz: iki şişe şarap devirip şarabı yasaklayan peygamber)
Bu olay 7 kişi tarafından rivayet edilmektedir.bu kişilere baktığımızda,olayın olduğu tarihte biri hayatta yoktu bir diğeri birkaç aylık bebekti.
(bkz: muhammed in ayı ikiye bölerken resminin olmaması)
saçmalıktır. islamda belirtildiğine göre allah insanları kendisine inanmakla da sınıyor. o halde bu konuda kendisinin varlığına delalet edecek bir kanıt sunması çelişki yaratır. biraz açıklık getirelim de şakirtler hemen atlamasın. kanıtlanmış bir şeye inanmak kavramı olmaz. 2+2 nin 4 olduğuna inanıyorum gibi bir cümle olabilir mi? olamaz. olursa saçma bir cümle olur. yani hem allah ın varlığına inanmak diye bir şart koyup hem de allah ın varlığına dair kanıt sunmak saçma olur.
ateistlerin bununla uğraşmasından daha büyük mallık yoktur. adam allah'a inanmıyor ki, peygamberine inansın, peygamberinin mucizesine inansın...

bizim müslümanlar da saf saf anlatmaya çalışıyor. olum bin türlü anlat, anlamaz, inmeyin lan şunların seviyesine... siktiri basın gitsin amk. adam zaten anlamaya gelmemiş ki!
hadi o zamanlar inanmıyorlardı daha doğrusu inanmak istemiyorlardı da size ne oluyo lan pezevenkler. Götünüzde bi tabla bok Allah din iman mı eleştiriyorsunuz.
duyduğum ve duyacağım en büyük esprilerden birisidir sanırım.
bunu gördüğü halde peygambere sihirbaz büyücü diyip inanmayan insanlar olmuştur. o yüzden bu başlık altına "saçmalık, oha daha neler, buna ciddi ciddi inanlar var" gibi sözler sarfeden yazarcıklara diyorum ki,

"onlara: insanların iman ettiği gibi siz de iman edin, denildiği vakit 'biz hiç, sefihlerin (akılsız ve ahmak kişilerin) iman ettikleri gibi iman eder miyiz!' derler. biliniz ki, sefihler ancak kendileridir, fakat bunu bilmezler." (bakara-13)
Nerde ne yapacağını bilmeyen bazen mantıklı davrandığı sanılan, belki bildiği var sanılan, yaptığı şakalardan arkadaşsız kalan üçüncü tekil şahıs insandır.
"(allah)ol der o da oluverir" *
kuranin kendisinde acik ve anladilir sekilde muhammede allah tarafindan bir mucize verilmeyecegi eger cok isterse kendisi becerebiliyorsa gosterebilecegi yazili iken , muhammede mucizeler yakistirmak donden cikmak kueana isyan etmekdir
hz muhammed in ayı ikiye bölmesi: arkadaşlar inançlarla ilgili entryler giriyonuz; neyi amaçlıyonuz bu kompleks nedir garip... milyarlarca galaksiyi Yaratan peygamberine bu kudreti vermez mi? mesele inanıp inanmamak; ''hadi bunu da açıklayın'' cıların kendi problemi...