bugün

herkese nasip olmayacak, rüyaların en güzelidir, mükemmel bir olaydır.

hadis: Rüyasında beni gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan hiçbir şekilde benim suretime giremez.

--spoiler--
Rüyada Efendimiz'i görmek gamdan sonra feraha, bir sıkıntının akabindeki rahatlığa, nimetlerin artmasına, tevbenin kabulüne işarettir.
--spoiler--

--spoiler--
Efendimiz'in rüyada hüzünlü ve münkesir görülmesi ümmete bir uyarıdır. Böylesi rüyalar bizi kendimizi tekrar gözden geçirmeye yönlendirmeli.
--spoiler--
genelde gören kişilere nasıldı tarif etsene? şeklindeki soruları, gören kişinin hatırlamadığını ifade etmesiyle sonuçlanır.
kimi rüya tabirleri kitabında ehil insanlar görür şeklinde değerlendirilen durum.
bir kac kez başıme gelmiş olaydir. ne yazikki bunu haketmedigimi düsünerek utanmıstım zamanında.allah her iman edene nasip etsindir.

edit ; bu tüm siyasi görüslerden sıyrılarak girilmiş bir entrydir. aldigim özel msg ler beni cok rahatsiz etti. ayrıca bu edit'i bana yazdıranlar utansın ne diyeyim.
dünya üzerinde bir insana verilebilecek en büyük hediyedir. hasrettir, özlemdir, aşktır.*
mükemmel bir olay. olağanüstü bir kavram, tarifi olmaz.
bana da kısmet olmasını çok dilediğim, arzuladığım durum.

gören cennete girmeyi garantiler. *
vahiy gelme ihtimali yüksektir.ya da kesin bir $eyler söylüyodur geleceğinizle ilgili.aldırı$ etmeyin, o sizin mantığınızın ürettiği bir oyun.
enteresan bir olaydır. daha da enteresanı, özellikle cami çevrelerinde satılan, hemen hemen her şey ile ilgili bir duanın bulunduğu dua kitaplarında, bu rüyayı görmek için edilmesi gereken dualar yazılır.işe yarayıp yaramadığını bilemem. merak edenler deneyebilir. ama şahsi görüşüm, bu işlerin öyle sipariş üzerine olmayıp, tamamen peygamber sevgisi ve hasreti ile alakalı olduğu yönündedir.
(bkz: seyahat ya resulallah)*
hz. muhammed in yüzü tam olarak bilinmese de, rüyanızda gördüğünüzde o olduğunu bilirsiniz.
bunu bir şekilde hissedersiniz.
karşısında kendinizi kum tanesinden daha küçük hissedersiniz.
sizi seçmesi çok güzel bir duygudur.
(bkz: tecrübeyle sabittir)
kim beni rüyasında görmüş ise, mutlak surette o benimdir, çünkü şeytan benim suretime bürünemez der paygember.. gerçekten rüyaların en hayırlısı olan olaydır. her kula nasip olmaz. görende ne şanslı insandır. kimileri ne kadar çok istese bile göremez çünkü.
cenneti garantilemenin diğer adıdır. laki şizofren birinde bu hadise gerçekleştiği anda ise ortalıkta mesih diye dolaşması an meselesidir. olaki şahsıma gözüktü kimseyle muhatab olmam kapanırım mağaraya yat kalk...
--spoiler--
kim rüyasında beni gördüğünü söylüyorsa görmüştür. zira şeytan benim şeklini alamaz.
--spoiler--

yanılmıyorsam bir hadiste geçiyordu.
bizlere de nasip olmasını çok isteyeceğimiz ama kolay kolay olmayacak hadise. hayatın en büyük hediyelerinden biri.
en sevgiliye duyulan sevginin, aşkın, muhabbetin sonucunda alınan en güzel hediyedir. anlatılmaz yaşanılır denilen durum bu olsa gerek.
Böyle bir rüya görenin en azından bu dünyada ki ferahı ve iyi hayatı olacağı, test edilip onaylanmış durumdadır. Şükür edilecek hadise.
insanın kaç yıl geçerse geçsin asla unutamayacağı rüyadır,Allah herkese nasip etsindir.
sen cennetliksin denilebilecek milyonda bir insanın görebileceği rüyadır.
gördüğünüzü başka kimselerle paylaşmayın deniliyor. Yoksa tekrar göremezssiniz deniliyor.
bu olayın gerçekleşmesinin isteyen biri alimin birine danışmış: "ben efendimiz'i rüyamda görmek çok istiyorum. ne yapmam gerekiyor."

alim ona "bu akşam kaşık kaşık tuz ye, öyle uyu. o zaman görürsün" demiş.

adam alimin dediğini yapmış, o gece kaşık kaşık tuz yiyerek uyumuş.

ertesi gün tekrar alimin huzuruna çıkmış. alim sormuş adama: "ne gördün rüyanda dün akşam?"

adam: " efendim; siz bana tuz yiyin bol bol; efendimiz'i rüyanda görürsün demiştiniz. gel gör ki ben akşam rüyamda efendimiz'i değil, sürekli akarsuları, gölleri gördüm."

alim zamanın geldiğini görerek cevap vermiş: " sen akşam rüyanda su gördün. çünkü sen sen tuz yiyip uyuduğun için susamış oldun. öyle susamış oldun ki rüyana dahi girdi bu. işte Efendimiz'i de rüyanda görmek istersen, ona susamalısın, özlemelisin onu, istemelisin."

tanım: keşke olsa demeye bile yüzümün bulunmadığını düşünüp hissettiğim, allah'ın (c.c.) kullarına sunduğu, onları coşturan, en güzel hediyesi...
Allah'ın herkese nasip etmesini istediğim hadise.*
kendini mesih ilan edip kendi dinini kurmak için zamanın geldiğinin göstergesidir. din tüccarlarının, sömürgen sürüngenlerin ortak anısıdır.
dünya hayatında görülebilecek en güzel şeydir rüyada bile olsa. bu günahkar halimizle bizi kabul eder mi bilmem ama Allah o mübarek yüzü O'nu layıkıyla seven herkese gösterir inşallah.
yanılmaktir. ruyanda gordugun kişinin peygamber efendimiz oldugunu nereden bileceksin ? belki hıyarın biri şaka yapıyor sana rüyanda, olamaz mi ?

boyle şeylere inanmayin. asabimi bozuyorsunuz.
(bkz: #4449115)
mümkün değildir.

hayır, nerden çıkardın onun muhammed olduğunu? daha önce görüşmüşlüğü mü var ki gördüm demekte tereddüt etmez insan. belki biri size bu muhammed demiştir. olabilir tabii ama yani her gördüğün sakallıyı da peygamberin sanma evladım. o tip gelir beni gösterirse bu muhammeddir diye saygıda kusur istemem ona göre. sakalımda var bol bol.

bak eğer kendisi gelip ben muhammedim dediyse kesin odur. öyle ya rüyada yalan olmaz. delikanlı rüyalar kuşağı ya da ben de gelirim ben o'yum derim o zaman görürsün gününü.

neyse bi daha gelirse sayısal lotoyu sor ki bi işe yarasın. köşeyi dönersin cennetin kapıları ardına kadar açılır vesselam.