bugün

uykudan ilk uyanıp saate bakınca daha var olduğunu görüp yorgana tekrar sarılmak.
HOŞLANDIĞIN iNSANIN YANINDA YÖRESiNDE OTURMAK.
feribotta giderken denizi seyretmek.
Nerede olursa olsun deniz kenarı.
Annemin dizine yatıp başımı okşadığında huzurlu olurum.
sabaha karşı, hava yavaştan aydınlanmaya başlamış fakat güneş henüz yüzünü göstermemişken, dünyanın dinginliği eşliğinde kendini dinlemek.
mesela su an.
güneşin doğuşunu balkonda sigara içerek izlemek.
yogada derin gevşeme anında acayip huzurlu oluyorum.
gözlerinin içine an dan bile kısa bir süre bakma ihtimalinin olduğu an.
Annenize sarıldığınız an .
Vardı böyle anlar.
Adı üstünde an...
Çok kısa sürdü ve bundan böyle o lezzette olmayacağını bilmek ne acı...biber.
son günlerde çokça kar yağışı izlemekti,oda gitti tabikide şarkı dinlemek.

https://www.youtube.com/watch?v=j8OjXywkU18
görsel

(bkz: hayattaki misyonum)
kimselerin olmadigi saatleri seviyorum...
daha az ama öz insan olan. daha az konusupdaha cok dinleyen, gecenin ilerleyen, sabahin ilk saatlerini...
kimse yok Allahimla konusuyorum. "O" beni dinler diyorum... en dogru yolu "O" gosterir. sadece "O"na guveniyorum.. gerisi bos...
Martılara simit atmak. bir bebeğin sana bakarak gülümsemesi. Kep töreninde kepini havaya fırlatırken uzaktan sana bakıp sevinçten gözleri dolan bir aile.
Sevdiğin birinden "ne olursa olsun yanındayım, ayrılmak yok üzüleceksek beraber üzülelim" cümlesini duymaktır. arka fondan gelen kuş cıvıltıları ile birleşince hah işte o anki huzur tarif edilmez işte. Bir de bu cümlenin bir benzerini ailenden duymak var ki ah pahabiçilemez.
Tertemiz yeni serilmiş çarşafla uyumaktır.
dışarıda yağmur, fonda hafif bir müzik, bir kadeh şarap ve yanında huzur veren ruhunu okşayan bir adam. tam olarak budur.
Pismanligi hissedip haksız olduğun konusunda vicdanına hak verdiğin ve evet kendimi duzeltmeliyim diyebildigin bütün anlar.
(bkz: namaz). Kılmayan bilmez.
Kafamdaki fillerin sustuğu an.
Ela gözlerini izlemek.
kendine ve ilgilerine vakit ayırmak. kendi kendinin farkına varmak.
sarılarak uyuduğun kişinin nefes alışlarını hissettiğin andır. fazlasıyla huzurlu.