bugün

lise bitimi akabinde hukuk fakültesiyle tanışan ve genelde 5 sene(4 sende bitirmek göt ister) bu fakülteyle haşır neşir olan insan kafasıdır.

kısa bir örnek ;

x y'nin hakkında dedikodu yaptığını duymuştur .

y : vallahi yapmadım lan.
x : sus amına kodumunun evladı, seni çıktığın yere göndercem yavşak.

hukukçu kafası ;

y : vallahi yapmadım lan.
x : #ulan şimdi ana avrt giricem ama ya yapmamışsa o zaman mk12,24 falan girer işin içine manevi tazminat girer. masumiyet karinesi var sonuçta kesin dedikodu yapmamış ki.....#
y : abi neden susuyosun korkuyorum valla
sınav dönemlerinde ve sonrasında bir milyondur.
her olduğun yer diyorum, mekan ha ortam yapmışsın diyor,
her yağan yağmur diyorum mücbir sebep diyor,
her düşündüğüm sebepte senin sonucunu yaşıyorum,illiyet bağı yok diyor,
seni istiyorum ha, bu bir saikte hata
seni seviyorum da değil, latife beyanı...
ne kafası aminagoyum ezber kafası işte.
kıskanılan kafadır. Öyle gözüküyor.
olaylara çok boyutlu bakabilen, her zaman gelişmeye ve öğrenmeye açık kafadır. benim kafamdır.
Dünyanın en güzel kafasıdır tarafımca.
ilga, mülga derken insanın içindeki hüsnüniyetin ölmesine sebep olacak kafadır. Kesmek lazım o kafayı.
şu anda rahat olan kafadır. finaller bitince bayagı boşta olan kafadır.
55 le öğrenciyi geçirebilecekken 51 le bırakan hukukçu kafası. yazık günah değil mi sabilere?
tam olarak şöyledir, sınav zamanı ezberlenir her şey, dersten yüksek notla geçilir. sonra başka bir deste, başka bir hoca geçmişe dair bir şey sorar. bir allah'ın kulu bilemez. neden? çünkü sınavdan iki gün sonra unutmuştur her şeyi. e hani sen biliyordun her bir boku?

siz siz olun, ezberlemeyin. ders geçme odaklı çalışmayın. boşverin alttan üç beş dersiniz olsun. ama öğrenin. ezberle geçip de kendinizi bir bok zannetmeyin.
kıskanılan kafa.
parayı versinler babasının katilini bile savunurlar. işte böyle bir kafası vardır hukukçuların.

zaten cehennemin en dibinde avukatlar vardır, onların paçalarına da emlakçılar tutunmuştur.
Ülkede hukuksuzluk her an her yerde kendini gösteriyo. Hepsi kanun tanımamazlığın dik alası. Barolar falan sus pus, avukatlar desen öyle bi meslek yokmuş gibi davranıyorlar.

Ama... twitter'da sikindirik bi mevzudan insanları ruling gibi linç ettirmeye geldiği zaman hepsi birer adalet tanrısı kesiliveriyo. Avukatlar,stajiyer avukatlar falan çift kılıç kuşanıyor.. Hepsi yargımızın çetin bekçileri oluyo lmao. barolar ayaklanıyo falan..

Rezalet bi sistem. Ve hukuk sistemini bu hale getiren bizzat hukukçular.
Içerideki gazeteciler
Barolar:

Sosyal medyada prim kasılabilecek herhangi bi olay
Barolar:mesleğimizin onurunu zedelemeyip bu rezalete daha fazla sessiz kalmayacağız bir an önce sorumluların türk adaletine hesap vermesini sağlayacağız! (500 gönüllü avukat)
Ahahhahahqhsjwjsakskwksksjwkwnxnskskskwkskjsjsjsjskwksj3jevwjsjwhe.

Meslektaşları yerlerde sürüklenirken sesleri çıkmayan barolar, biri cübbeyle nude fotoğraf attı diye bu şekillere giriyor.

Yazıklar olsun size.. Yazıklar olsun. Hic utanmanız yok degil mi.

Elemanın dava açarken cübbe giymesi,o sürat ifadesi falan.. ülkenin hukuka değil lince ihtiyacı var sadece.

görsel