bugün

en büyük dini grup. 2.2 milyar nüfusu vardır. 100 den fazla ülkede çoğunluktadır. Dünyanın %32 sini oluştururlar.
inançlarına saygı duyduğum insanlar topluluğudur efenim.
senin, benim gibi insanlardir. korkma, tani.
bilim ve teknolojiye en fazla katkıyı sağlamış güruhtur. ayrıca kişisel hak ve özgürlüklere en fazla değer veren, bireylere saygılı ve güleryüzlülerdir. haklarında kötü genelleme yapanlar asıl mallardır. bir hristiyan çıkıpta müslümanlar maldır yazsa ona da aynı şeyi söylerdim. eleştirilerde tarafsız olmak rasyonel olandır. yersen.
Eğitimli kesimi bilmiyorum ama eğitimsiz kesimi kesinlikle müslümanlardan nefret ediyor. Belki eğitimli kesimi de öyledir ama bunu söylemeyecek kadar akıllıdır.
eğitimli kesimi de nefret ediyor. zaten üst kısım ne derse alt kısım onu uygular. hrisityanlar müslümanları sevmez. zaten kuranda hristyan ve yahudielleri dost edinmeyin diyor. adam senin kitabında bunlar yazarken sana sempati beslemesi saçma.

ayrıca osmanlı hep gayrimüslim çocukları almış. bunlar da kin duymuş tabi. hep hristiyanları almış.

ayrıca ben bir tane papadan hrisityan erkek çocuklara tecavüz edildiğini bile duydum. eden de yeniçeriler.
insanları inançları ile sorgulamak ilk okul seviyesi.
Dünyada en yaygın olan dinin mensuplarıdırlar.
1910 yılında sayıları 611,810,000 idi. Günümüzde ise 2.4 milyar.
108 senede nüfusu yaklaşık 4 kat artmıştır.
Toplam dünya servetinin %55'ine sahiptirler.
görsel
dinlerine tam saygı duymadığım grup diğer dinlerle birlikte en fazla söverim yani.
ortodoks ve özellikle evanjelist ve siyonist olanları çok tehlikelidir. büyük şeytan amerika'yı bu kesim yönetip dünyaya musallat etmektedir. yani, "barış, komşunu sev, tokat atana diğer tarafını çevir" meseleleri hikaye. Acı gerçekler önemlidir.

Lübnan, Suriye, Irak ve hatta Ermeni Hristiyanları bunlara yeğlerim. Çünkü yörenin bu kiliseleri; bulundukları ülkenin vatanseveridirler. Amerika ve israil karşıtıdırlar. Birçoklarının Lübnan'da israil'e karşı Hizbullah Müslümanlarının safında savaştığını bilirim. Bu yüzden Amerika ve diğer şeytanlar Suriye'de, Irak'ta vb. ülkelerde bu tür Hristiyanları hiç desteklemez, söz konusu etmez. Hatta bunlara karşı vahhabi cihatçıları destekler.
Her dinin yobazı olsa da genel olarak günlük hayattan din bağnazlığını çıkarmış bir kitledir.
''Biz Hristiyanız'' diyenleri de, mü'minlere sevgide en yakın kişiler olarak bulacaksın. Çünkü onların içinde bilgin keşişler ve ruhbanlar var ve bir de onlar büyüklenmezler.''

Maide Suresi, 5/82
Ortaçağda Tam Bir Orospu Çocuğuydular.
Halen öyleler. Kesin bilgi, yayalım.
Yaşadığım yerin halkının çoğunluğu hristiyan esnafı özellikle.
Gelenek ve göreneklerine son derece bağlı insanlara yaklaşımları da oldukça iyi diyebilirim.