bugün

doğrusu "hıristiyan" olan kelime.
(bkz: katolik)
islam inancına göre ne kadar büyük iyilikler yapmış olursa olsun, sonsuza kadar cehennemden kurtulamayacak insanlar topluluğu.
bizlerin cehenneme gideceğini düşünen insanların mensubu olduğu din.
islamı paga dini olarak gören inançtaki insanlar.

siz nasıl onlarının dinin değiştirildiğine inanıyorsanız onlarda sizinkini pagan dini olarak goruyorlar.
inanç insanıdır. diğer inançlılardan pek farkı yoktur.
Ellerinde çiçekler ve incille her girdiği ülkede, o ülkenin insanlarını sonuna kadar sömüren, Emperyalizmin liberalizmin bir numaralı destekticisi olan dinin mensubu olan kişiye verilen ad.

Onlar Özel okullarında Rahatça Rahibe öğretmenler kanalıyla çocuklarını okutur, bundan hiç sıkıntı duymaz ve aksine gurur duyarlar.
Onların okulları irticacı yetiştirmez onların okulları sadık Hristiyan bilim adamları yetiştirir.
Onların Papazları Ayin kıyafetleriyle Cağaloğlunda ve istanbulun hatta türkiyenin heryerinde rahatça dolaşabilirler. Oysa bizim imamlarımız laik olduğu için camiden dışarıya Cübbe ile bakamazlar bile. sadece cenaze namazlarına çıkarlar.
Onlar Mahkeme salonlarında Kutsal Kitapları üzerine edilmeyen yemini (başka bir dinden değilsen)kabul etmezler.
Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim cümlesi bizim mahkemelerimizde geçerlidir. Kuran-ı Kerim üzerine yemin edilmesi Laik devlet kurallarımıza göre Aykırıdır.
Onların Çanları ahalimizi asla rahatsız etmez.
Bizim ezanlarımızın sesi yüksek, bizi rahatsız ediyor diye müftülüklere şikayette bulunuruz.

Biz müslümanız deriz, okullarda din dersi almasını lüzümsuz görüyorum diyen Anne ve Babalarının isteği üzerine din derslerini seçmeli yaparız.

Onlar O kadar dinlerine sadıktır ve inançlarınrıyla gurur duyarlar ki
Paralarının üstünde bile "We Believe GOD" yazar Biz tanrıya inanırız diye cümle aleme duyururlar.

Onlar, Laik türkiyenin en sadık koruyucusudurlar. Çünkü işlerine böylesi daha iyi gelir.

Cris-tian Cris burda isa oluyor Cristian isa'nın yolundan giden isa taraftarı isa'cı

Cristian Dior ise Hristiyan Terzisi oluyor. Cristian dior markasını kullananlara duyrulur kimin terzisinden faydalandığı.

Biz Muslim Dior diye marka yapsak anında hadiiiii Arabistana yürrüü derler...

Biz Çağdaşlığı ve muasır medeniyetler seviyesine çıkmayı isterken Dinimizin gereklerini ayak bağı görürüz.

Onlar ise eğitimlerinin gereği Haçlı zihniyeti ile yetiştirilir ve başarıya öyle konsantre edilirler.

Maça çıkarken bile istavroz çıkarırlar. Biz ise dua edeni ayıplarız çünkü biz müslümanız.

Hristiyanları taktir ediyorum. En azından Elhamdulillah hristiyanım deyipte sahip oldukları dinlerinden utanmıyor ve dindaşlarını gericilik ve yobazlıkla suçlamıyorlar.
islam inancına göre sonsuza dek cehennemde kalacak olan topluluk değildir. bunu kimse bilemez.

tanrı'nın bir olduğunu kabul eden, o'nun sevgisi ile, o'nun varlığı ile yaşayabilen, günahlardan uzak, fesat olmayan, temiz ahlaklı olan her insan dini ne olursa olsun her vakit yücedir. her dinin gerektirdiği zaten bunlardır. önemli olan allah'a yakınlaşabilmektir.

kimin cehenneme gidip gidemeyeceğini bir tek tanrı bilir.
(bkz: allah kutsal ruh ve buda)
ingilizce meali "cristian" olup "kırisçın" şeklinde okunur ve bir çok hristiyan kökenli kişinin adıdır.
birbirinden farklı 4.400 yazılmış incilin içinden ehh bunlar gerçeğe daha yakın diye 4 tanesini iznikte Birinci Konsil'de (iznik Konseyi) hristiyanların kutsal kitabı olarak kabul eden dinin mensubudur.

iznik konseyinden yüzlerce kitabın içinden 70 e indirildi sonra 4 tanesi seçildi derken,
Matta
yuhanna
markos
ve Luka dır.
4.400 ayrı eserden seçilmiş, 4 ayrı kitabı doğru veya doğruya yakın kabul edildiği düşünülürse, indirildiği şekilde kalmış gerçek incilin nerde olduğu sorulur elbet.

Kuranı Kerim için;
dünya üzerinde her yerde kur'anın tek olduğunu hatırlatırım,
"Onu biz indirdik, kıyamete de kadar da biz koruyacağız" ayetini de hatırlatırım,

bu arada konseyde;
Barnabas incili niye kabul edilmemiş onuda hep merak etmişimdir.

Ayrıca:
Biz müslümanlar bile Hz.isa'yı Allahın gönderdiği bir peygamber olduğunu, mucizelerini, kabul ve tastik ederken, Hristiyanlık dininin peygamberinden bahsederken Hazret saygı tamamlaması yaparak yazılarımızda ve dilimizde söylerken.

hristiyan ağzıyla yazan birinin kitapların sayısını bilmediğini ve hz.Muhammedin kuranı kerimi yazdığını -> muhammedin yazdığı kitap olarak asıl maksadını belli ettiğini (#6351668)hayretler ederek gördüm.

Ekleme yapıyorum:
Allahı inkar ettiği gibiboş durmayıp dinlere saldıran, sırf inançlarla dalga geçmek için provakatörlük yapanlar.

Dinime karşı Haçlı Seferlerine girişmiş Hristiyanın sıçtığı bok olamazlar.

bir müslüman hristiyanlarla 6 noktada olsun anlaşır.
ama diğer din mensupları olsun müslümanlar olsun
dinsizlerle anlaşacak 1 noktaları bile yoktur.

(#6351668)entydeki arkadaşın yazdıklarına katılmadığımı, Gerçek hristiyanların bildiği ve gündeme getirmediği bir şeyi, nasıl olupta ciddi ciddi ve bilmeden yazdığını düşündüğüm entrydir.

(bkz: ateistin cahilinden Allaha sığınmak)
(bkz: bilmiyorsan sus adam zannetsinler)
(bkz: ihtimal hesaplarının sıçtığı an)
(bkz: hristiyanforum com)
(bkz: adam haçlı beyler)
incil'e inananlardir. ama anlamadigim sey ise bugun kiyamet kopacagini soylediler, emindiler. peki kiyametin kopmayacagini biliyorduk zaten de, simdi buna inanan milyonlarca kisi ne yapacak? devam mı edecek hala? bu sacmaliga!?

keske islam'da da oyle bir sey ortaya atilsa da, onun da uydurma oldugu anlasilsa.
bugün kıyametin kopacağını söylememiş insanlardır. amerika birleşik devletleri gibi dindar bir ülkede family radio diye koyu protestan bir oluşum vardır ve bu oluşum incil'den bazı ayetlerin numaraları, bilmemnesini çarparak bölerek bir sonuca ulaşmışlar ama o şeye bir "sonuç" denir mi bilemem. zira 3 basamaklı bir sayı ve virgülden sonra bir 10 tane sayı daha var. anlayacağınız family radio denen oluşum biraz ilgi çekmek istemiş ve beklenen ilgiyi görmüş de, ama hayalci olmayan, özellikle de protestan olmayan hiçbir hıristiyan buna inanmamıştır.

(bkz: hıristiyan)
Müslümanlara, yahudilerden daha yakın olan kişiler.
--spoiler--
Ben Hristiyanlığa bir büyük lanet, bir büyük gerçek ahlaksızlık, hiçbir yok edicinin yeterince zehirli, sinsi ve dar olamayacağı bir intikam içgüdüsü derim. insanlığın ölümcül bir kara lekesi derim. -friedrich nietzsche
--spoiler--
ibadet için kilise veya katedrela giden kişilerdir.
dünya üzerindeki en saçma inancın mensubu olan insandır.

edit: baba oğul ve kutsal ruh adına, üç sene sonra bile eksilenmiş....
kızları cillop gibi olan inanca mensup kişilerdir nedense, domuz yemekten midir nedir?
müslümanların 'bozulmuş bir din' dediği dindir. nasıl bir saçma ve bozukluksa müslümanlardan kat kat fazla inananı vardır.
islam inancının aksine bu kişiler, hz. allah'ın (haşa) insanlar gibi doğduğuna ve çarmıha gerilip öldüğüne inanırlar. bu sebeple islam inancına göre sapıktırlar. akıllı işi değildir yani.

dünya üzerinde en çok insan kanı döken dinin mensupları da bunlardır. kan dökmeyi çok severler her nedense. tarih boyunca en büyük zalim devletler bunlardan çıkmıştır. bu açıdan lanetlenmiş yahudi milletine bile rahmet okuturlar. domuz eti yer, sarapla yıkanmadıkça kendilerini kirli sayarlar.
inançlarına saygı duyulmaması nedeniyle türklerin 'sapık' olarak nitelendirdiği insanlardır. ne yazık, ne acı bir durum değil mi ?
gercek hosgoru dinine bagli olandir.
bir zamanlar kiz arkadasim komunizm sonrasi hristiyanliga merak sarmisdi, hemde katolik mezhebine.

hristiyanliga kabul edilmeden once mutlaka din hakkinda egitim almasi gerekiyordu, yani oyle hemen iman ederek hristiyanliga kabul edilmiyorsunuz , neyse.

bende onunla birlikde aksam derslerine gitmeye basladim , rahibe ayri bir odada egitim verirken , kilisenin icinde bekliyordum , kimsede sen kimsin filan diyede karismiyordu ,

oradaki rahipler benim turk ve musluman olmama ragmen ibadetlerimi yerime getirmedigimi ogrendiklerinde bana mutlaka kendi inancimda allaha dua etmemi namaz kilmami bunu benim icin cok iyi olacagini filan anlatmaya basladilar.

adamlarin,rahiplerin derdi benim hristiyan olmam degil allaha bir sekilde ibadet etmemdi.

aynisini imamlar icin dusunun, ilk olarak bir hristiyani camiye sokmazlar, onu kendi dininden cevirip musluman olmasina calisirlar , fark burda bence.
isa nın değil pavlus un dinine inanan kişilerdir.