bugün

Hak dinine hristiyanlığa inanan kişi.
haçlı seferlerini hristiyanlığa bağlayıp da bir kez olsun kutsal kitabı okumamış cahiller görüyorum aramızda. isa, petrus romalı askerlere kılıç çektiğinde kılıcı aldı ve romalı askere geri verdi kılıç çeken kılıçla ölür dedi, başka bir yerde düşmanlarınızı sevin dedi. yeni antlaşmanın tek bir yerinde hristiyanlığı yaymak için savaşın, öldürün gibi bir ayet bulamazsınız. oysa ki kuranda bunun örneği var. din tamam oluncaya kadar kafirlerle savaşın ve bir sürü savaş ayeti. başlık tanımı: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ve içlerinde hristiyan nefreti barındıran kişilerin üşüştüğü başlık.
Bir din olduğu kadar hakikati arayıp bulma sanatıdır. içindekileri yeryüzüne döker.
http://www.imgim.com/20180207_204252.jpg
Hristiyanlar sevabı iyilik ile yapmaya calisir muslumanlar otobüste dua matige basip dua okur.
kimi inzivacı katolik mezheplerinde yıkanmamak erdem sayılır, hatta bitlenme arzu edilir, bite tanrının incisi denir.
gayet de her gün duş alırlar temizdirler aşırı dinci falan değil hatta çoğu hristiyanlığı bilmez bile. ortodoks rus bir arkadaşım var oradan biliyorum.
(bkz: hristiyanlar)
hristiyan bir din midir yoksa dine inanan kişi midir?

öfke çok karartıcı bir şey. insan bazen ne dediğini bilmiyor.

ayrıca hristiyanlarda müslümanlar kadar tiksinçtir bana göre, bu gün fazla zulüm edemiyorsalar bu güçsüz oldukları içindir. gücü ele aldıkları zamanı da biliriz pezevenklerin.
rab isa ile kafayı bozmuş kişiler. islam kılıçla yayıldı değip doğruyu söyleyen ancak kendilerinin gül atarak dinini yaydığını sanan farklı bir yobaz türü. haçlı seferlerinin hritiyanlıkla ilgisi yok diyen çılgınlar da var, onların hepsi zeus' un askerleriydi zaten.
Bugünlerde Türkiye'de de (akp-cemaat)esintileri başlayan din ile halktan para toplayıp keyif çatma şeklidir.
Doğrusu hıristiyan'dır.
martin luther'e şükretmesi gereken millet.
kilisen'nin sahtekarlıkları yüzünden isa'nın şeriatından uzaklaşan kesimdir. ırak'taki keldaniler hariç. çünkü onlar isa'nın şeriatını sürdürüyorlar hala. süryaniler de öyle.
cogu muslumanlarin yeri optuklerini, gunde beş defa ayni duayi ettiklerini sanan kafirledir.
son guncellemeyle hıristiyan olandır.
bu dine mensup insanlara iyi niyet, tevekkül, yalan dünya ve hayır(allah rızası için) gibi kavramları asla açıklayamadım. baktılar öyle hep. bir de tanrının oğlu isa diye bi inatları var kır kafalarını. aklı başında olanları ise tanrının,(allah god ne derseniz) eşsiz ve insani özelliklerin çok ötesine sahip olduğunu kabul eder.
hristiyanlık dininden olan kişi.
peygamberleri olan isayı severim. özellikle Rio de Janeiro'da ki heykeli muhteşem bir yerdedir.

tanım : peygamberleri isa(jesus), kitapları incil olan dindir.
isa nın değil pavlus un dinine inanan kişilerdir.
gercek hosgoru dinine bagli olandir.
bir zamanlar kiz arkadasim komunizm sonrasi hristiyanliga merak sarmisdi, hemde katolik mezhebine.

hristiyanliga kabul edilmeden once mutlaka din hakkinda egitim almasi gerekiyordu, yani oyle hemen iman ederek hristiyanliga kabul edilmiyorsunuz , neyse.

bende onunla birlikde aksam derslerine gitmeye basladim , rahibe ayri bir odada egitim verirken , kilisenin icinde bekliyordum , kimsede sen kimsin filan diyede karismiyordu ,

oradaki rahipler benim turk ve musluman olmama ragmen ibadetlerimi yerime getirmedigimi ogrendiklerinde bana mutlaka kendi inancimda allaha dua etmemi namaz kilmami bunu benim icin cok iyi olacagini filan anlatmaya basladilar.

adamlarin,rahiplerin derdi benim hristiyan olmam degil allaha bir sekilde ibadet etmemdi.

aynisini imamlar icin dusunun, ilk olarak bir hristiyani camiye sokmazlar, onu kendi dininden cevirip musluman olmasina calisirlar , fark burda bence.
inançlarına saygı duyulmaması nedeniyle türklerin 'sapık' olarak nitelendirdiği insanlardır. ne yazık, ne acı bir durum değil mi ?
islam inancının aksine bu kişiler, hz. allah'ın (haşa) insanlar gibi doğduğuna ve çarmıha gerilip öldüğüne inanırlar. bu sebeple islam inancına göre sapıktırlar. akıllı işi değildir yani.

dünya üzerinde en çok insan kanı döken dinin mensupları da bunlardır. kan dökmeyi çok severler her nedense. tarih boyunca en büyük zalim devletler bunlardan çıkmıştır. bu açıdan lanetlenmiş yahudi milletine bile rahmet okuturlar. domuz eti yer, sarapla yıkanmadıkça kendilerini kirli sayarlar.
müslümanların 'bozulmuş bir din' dediği dindir. nasıl bir saçma ve bozukluksa müslümanlardan kat kat fazla inananı vardır.
kızları cillop gibi olan inanca mensup kişilerdir nedense, domuz yemekten midir nedir?