bugün

başlangıçta hoşuma giden, hatta daha verimli çalıştığımı düşündüğüm ancak günler geçtikçe sarpa saran çalışma biçimi. işe gitmek güzel bir ritüelmiş meğer. uyan, hazırlan, dışarı çık, iki insan gör, sosyalleş... yoldan kazandığım zamanın kendime kalması güzel oluyor sadece. ama o da verimsiz... gerçi evde izolasyonda geçirilen zamanın illa verimli olmasında da fena takılmış durumda insanlar. bu da ayrı bir baskı oluşturuyor. insan boş boş tavana bakmak istiyorsa bakabilmeli! *

ev ortamı ile çalışma ortamının ayrı fiziksel ortamlar olması daha iyi. bu süreç bana bunu öğretti.
mesai bittiğinde bitmiş gibi olmuyor, başladığında da başlamış gibi hissettirmiyor. ofisten çıkıp gidince çalışma kafanda bitiyor ama evde bilgisayarın başından kalkarken aynı değil. sanki eksik bi şey kalmış, e nasılda evdesin onu da halletsen mi hissi var sürekli. işkolikliğe davetiye çıkartan haller vesaire.

üstelik korkum da şu ki, hayat normale döndüğünde işveren nasılsa sistem erişimi var diye abartabilir.

neticede sevmedim. hadi işe gidelim artık. *
Şöyle bir çalışma şekline erişme fırsatım olmadı maalesef.
10 yıldır home oficim,evde home karım ve home çocuklarım da var. bazen montaj için müşterim eve geliyor önce imreniyor tabi, sonra "allah yardımcın olsun," diyor.
ne iş yapiyorsun ?

hom ofis.

ne is yapiyorsun ?
cocuk gelisimi.

asfghahah ciddi olamiyor cidfiye alamiyorum.
keske babanizdan dayanizdan amcanizdan meslek ogrenip sucu elektrikci ya da esnaf olsaydiniz.

insan soylerken utanir.
yaklaşık 2 aydır yatağım ve bilgisayarımdan oluşan düzenek. kastettikleri kesinlikle bu değildi diye düşünüyorum.
covid19 nedeniyle şirketçe geçtiğimiz sistem şu anda sigaramı sardım ve işimin başına geçiyorum hem de kalkıp bir adım attıktan sonra işte oluyorum. saygılarımla..
Yazılımcılar için değişen bir şey olmadı.
pandemi dolayısıyla 3 aydır içinde bulunduğum çalışma sistemi. birçok işi bir arada halledebilmek ve kendine zaman ayırabilmek adına çok faydalı bir sistem olduğunu düşünüyorum ama verimlilik açısında bazen sıkıntı olabiliyor tabi özellikle ev kalabalıksa. benim gibi ara ara sıkıntı yaşayanlar varsa şurda güzel tavsiyeler var bakabilirsiniz: https://www.halkbankkobig...gin-artirilmasi-2774.html
salgın nedeniyle dünya geneli bir çok şirketin yeni çalışma sistemidir.çalışanlar için zamandan kazandırırken, iş veren için bazı durumlarda yeteri kadar verimli olmayabilir. ama daha kârlı olduğu kesin. bu süreç devam ederse günlük kiralık ofislere talepler artabilir
Ağlamayın lan mis gibi işte.
Hahaha len saftirik home Office çalışıyorum ben de yallah kumda oyna. Bikiri kiri bisimik kiliy.
iyice alıştım valla. Dışarı çıkınca eve nasıl döneceğimi şaşırıyorum. Evin köpeği yaptılar beni.
pandemi dolayısı ile çok yaygın oldu artık.
'Home office' çalışma hayatımda geldiğim son aşama: Pencereyi açıp klavyemi silkeledim...
En güzel yanı insanlarla yüzyüze gelmemek. Diğer türlü insan sahayla iç içe olmayınca çok heyecanlı, verimli olmuyor çalışma. Her iş uzaktan yapılmaz, gözlem gerektirir ama uzaktan yapılacak işler de var çok şükür.
türkiyede algılanamayan evden çalışma modeli. zannediyorlar ki home office olunca 7/24 çalışmak zorundasınız.
Süper bir olaydır, pazartesi sendromu yok, sabah erken kalkma durumu yok.

Üstüne üstlük pazar günü tatil lan*
istediğin ve çağrıldığınsa ofise gitme imkanı da varsa ideal çalışma şeklidir bence.
s*ktgm kelime.. olmaz olsun..