bugün

Ön bahçede quidditch oynamayın.
Weasley lerden şaka oyuncakları almayın bozuk çıkabiliyor bazen.
Profesör snape e zıt gitmeyin cezaya bırakıyor.
Harry ile takılmayın hep bir sorun. Meslek lisesinden 2 yıllık geçiş yapın 4'e sonra tamamlarsınız.
Hocalarla aranızı iyi tutun sınıfta düzenli not tutanları tespit edin ve aranızı yapın.
Mızmız myrtle'a bulaşmayın sonra peşinizi bırakmıyor.
istediğiniz bir bina varsa seçmen şapkaya bunu söyleyin, çünkü seçmen şapka tercihleri dikkate alır.
Muggle doğumluysanız utanmayın, bulanık diyenlere aldırmayın, hepiniz o okulda eşitsiniz.
Yemeklere abanıp kilo almayın, baloda eş bulamazsınız.
Karanlık sanatlar dersine gecikmeyin, hoca biraz kıl.
Büyüleri doğru telaffuz etmeye çalışın.
Aklınızdan zorunuz yoksa yasak ormana adım atmayın kocaman örümcekler, at adamlar, troller felan var.
quidditch maçlarında iddaa oynarken dikkat edin büyük maçlarda çok beklenmedik sonuçlar çıkabiliyor. ama okul içinde slytherin'e kg var basın puştlar iyi atak yapıyor ama defans zayıf. sigara paranız çıkar en azından.

bizim dönemimizde bizim binanın* kızları çok efsaneydi ama şu an en sağlam hatunlar gryffindor'da diyorlar. slytherin kızları yıllar yılı kaşardır bu arada sinsi sinsi yaklaşmaya çalışırlar sürekli tavsiyem uzak durun.
gidip hemen swarm dan check-in yapıp orada ki kızlara asılmayın.
içeri telefon sokmayın dumbelldoor büyü yapmış telefonlar patlıyor. (ya da samsungun kendi özelliği de olabilir)
devrecilik var dikkat edin. sizden önce gelenler illaki daha iyi büyüler biliyor olacak kendinizi sevdirin ama ezdirmeyin.
en önemlisi de ırkçılık yapmayın. sende insansın "magıl" da insan... önemli olan insan kalabilmek.
91/4 grifyndor...
94/4 slyterin. öncelikle binamıza gelen büyücülere hoş geldin diyorum. akşamları no-105 te batak oynamaya gelebilirsiniz. grifindor ve ravenclaw ı ezebildiğiniz kadar ezin korkmayın arkanızdayız. kara büyüyü kullanacağınız zaman mümkün mertebe öğretmen olmamasına dikkat edin. ufak şakalarla onları mutlu edin. quidditch te sağlam süpürgeci arkadaşlar varsa ilk günden bölüm başkanlarına kendilerini tanıtsınlar. sevgiler.
geçen senenin sorularını bulmaya bakın hocalar hep aynı soruları sorarlar.
ortamlarda sorarlarsa "patronus büyüsü" biliyorum deyin. şekliniz olur.
Müdürü kel değil hazirlikli olun fazla iksir icmeyin bagimli olursunuz bide gözlüklü kafasinda iz olan picten uzak durun basini hep belaya sokar. Bide hermione granger dan uzak durun benim manitam.

Birisi ay orda ne öğretiyorlar derse abrakadabra diyin kurtulun.

Ota boka expelliarmus demeyin.
Snape'in saclarini yikayin. Leş herif. Voldemort'a bulaşmayın Harry çarkına sıçacak onun. Rahat olun. Popi olcam diye abidik gubidik tavırlar sergilemeyin.
hermonie yengenizdir ona göre hareket edin.
(bkz: nimbus 2500 plus)
Hayvanınızı iyi seçin, sonradan fare diye aldığınız (bkz: ron weasley) (bkz: scabbers) faciası gibi olmasın.

Baykuş yada tüylü bir kedi alın *