bugün

bence sözlüğün olayı bu.
Benimdir. Konuşmayı severim ama böyle kendini beğenmiş şişko fare insanlarla hayatta konuşmam. Hatta kendimi soğutur yanımdan uzaklaştırırım. Kimse için dert sahibi olmamalı insan.
sözlüğün varoluş nedenidir.
Her zamankinden çok daha samimi bir insan olduğumu gösteren eylem. Daha rahatım çıkarsızım onlarında benden en ufak bir çıkarları yok onlarda rahatlar hal böyle olunca çok zevk veren daha sıcak insan ilişkilerine şahit olabiliyor insan. Ne güzel. Dün yaşadım mesela insanı ufaktanda mutlu ediyor demekki tüm insalardan umudunu kesmemen gerektiğini hatırlatıyor.
eğer gerçekten sevmişsen, numarasını alıp sürekli görüşmek, arkadaş olmak istersin.
güzel bir eylemdir. pek sevilir ama fazlası zarardır. zaten bir yerden sonra da artık karşındakini istemsizce de olsa tanımaya başlarsın. kim olduğunu bilmesen de nasıl biri olduğunu biliyorsundur.
şu sebepten cazip gelebilecek bir durum olabilir; aranızda en ufak, mecazi anlamda bir hukuk geçmediği için spontane bir şekilde konuşup rahatlatabilir sizi.
Yargılanmaktan korkmadan aman bir daha nerede göreceğim denilip iç dökülecek ve rahatlama yaşanacak olaydır.
her gün aynı başlığı görmekten sıkıldım be moruk.
diğer bütün arkadaşlarını eşini dostunu dünyaya tanıyarak geldin zaten. Henüz doğmadan önce datana aktarıyorlar onları geri kalan bakkal amcalar sigara için çakmak isteyenler, uyuyor taklidi yaparken gözünün içine bakan yaşlı coniler hiç hesapta yoktu.
antalya havalimanında uçağı beklerken yanıma gelen istanbullu arkadaşın şivemden ankaralı oldugumu tanıması ve davidoff ikram etmesi.hiç unutmam o sıgaranın tadı başkaydı.dertleşmiştik.ankarayı hiç sevmiyordu.istanbuldan ayrılamam diyordu.iyi çocuktu vesselam.böyle kısa süren muhabbetlerin tadı farklı oluyor.
Bana iyi gelen konusma turudur. Icini rahatca dokebiliyorsun ve yeni insanlarla tanisma firsatin oluyor.
ortak tanis bulma cabasi start alir.
Bazen insanı rahatlatan durum.
Havalimani otogar ve metrolarda basima gelen durum..
Başa kakma ve koz olarak kullanma durumu olmadığından güvende hissettirir, rahatlatır.
(bkz: garanticilik)
Bunu çok seviyorum.
Birini sıfırdan keşfetmek, yeni bir hayata giriş yapmak beyin kıvrımlarında, düşüncelerinde gezinmek uyum sağladığınız yerlerde mutlu olmak, dertleri paylaşmak yardımcı olmak...
Her insan farklı bir dünya
Sizce de güzel değil mi?
Kimseler konuşmaz bazen bazısıyla . Ya bakışlarınız korkutur ya da yeteri kadar yakışıklı / güzel değilsinizdir. Bazen kimse konuşmaz sizinle, içinizde kopan fırtınalar onun umrunda değildir çünkü. Eğer konuşursa ya kendi derdini anlatır ya da kendi derdini anlatmak için fırsat kollar.
Güzel bir şey bir barda oturup sohbet eder gibi konuşmak buradan.
Arada bir menfaatin olmadığını bilmek falan guzeldir.güzel eylem.
Sıkıcı ve hep başa saran bi muhabbet beklentilerle dolu.
Erkeklerde abaza olmamak kriteri ile neden olmasın. Farklı hayatları dinlemek ve yabancı birine kendini anlatmak, belki küfretmek güzel şeyler bunlar. Ha bu bizim ülkemizde bazı sebeplerden biraz tuhaf karşılanıyor orası ayrı.
işim gereği gün içersin de zaten bir çok tanımadığım bay ve bayan ile konuşuyorum.
tanışmak için gereklidir. konuşmazsan tanışamazsın aq
eğer bir sıkıntı söz konusuysa; karşıdaki kişi tanınmadığı için yargılanmadan bir şeyler anlatabilme ve iç dökme imkanı vermesi yönüyle işe yarayan fakat hayatına dair hiçbir şey bilmeyen biri dolayısıyla verimli bir çözümle gelemeyeceği için de anlamsızdır.
eğer söz konusu olan sadece muhabbet etmekse keyfine de doyulmayandır ayrıca.