bugün

Yapmayı sevdeğim bir şeydir. Sıkıntınız olursa düşünmeyin atın.
en güvenlisidir. karşımızdakinin ne düşündüğünü bilmeden dost misali anlatıp içimizi ferahlatır. birazda sendekileri karşıya aktararak kişiyi sakinleştirirsin ikiniz rahatlarsınız.
yapmayı istediğim şeydir fakat önemli olan birini bulmak.
Aslinsa en temizidir, zira öyle bir zamanda yasiyoruzki gerek aile icinde olsun gerekse en yakin arkadaslar arasinda insan zayif taraflarini, acilarini, dertlerini, korkularini digerine göstermek istemiyor. Insanin aklinda hep ya "sonra benim hakkimda sunu sunu düsünecek" ya da " ileride bana karsi kullanir" düsüncesi oluyor. Olur da dertlesirsen sonradan pismanlik cöküyor.

Sonra öyle bir zaman geliyor ki bundan da bikiyorsun, sanki anlatinca bi sey mi degisiyor, kilisede günah cikarmak gibi bir sacmalik.

en güzeli bunun yerine degistirmeye gücün yetecek olan dertlerini degistirmekle ugrasmak, digerlerini ise kabullenmek.
Belki de eski sevgilinizden bahsediyorsanız eski sevgilinizi ta kendisine anlatıyorsunuzdur. * * *
otobüste insanların sık sık yaşadığı bi şeydir. benim basıma da çok para kazanma hayaliyle çeşmeye giderken gelmişti. benden 5-6 yas büyük bi abiydi.
bazen bir dostluğun başlangıcıdır. kişiye kendini iyi hissettirir.
Bazen kırk yıllık arkadaşdan daha candan bir sohbet olur severim.. Hele ki etrafı çakal doluysa tanımadığın ilaç gibi gelir insana.
yalnızlık belirtisidir.
insanların dertlerinin dolup taştığı zamanlarda karşısındakine içini dökmesidir. geçen yaz. trende çalışıyorum. bir asker. ilk iş günüm olduğu için fazla bir şey yapmıyorum yemekli vagondayız geçtim karşısına, içmeye başladı. asker olduğu için yol parasını devlet karşılıyormuş o yüzden o da yol parasını biraya yatırıyor. * neyse bir kız arkadaşı varmış. bu kıza karşı bir şey hissetmiyormuş arkadaşça takılmak istiyormuş ama kız bir gün oğlana sevdiğini söylemiş... devamını tam hatırlamıyorum n'oldu ama kız hala oğlanın peşindeymiş vay anasını dedim normalde tam tersi olur. sonra bi ara kalktım adamın yanından 5 dk sonra baktım yerinde yok. baktım ki masanın altında sızmış. garson abiyle zor ayılttık özür diledi. *
bazı sitelerde nickinizi bile gizleyerek rahat rahat dertleşebilme imkanı vardır. yalnızlıktan öte, bazı kişiler dertlerini anlatmaya çekinirler. internet ortamında ise kişinin kendisini yargılamayacak birini bulması daha basittir. o yüzden iyidir tanımadığın birine a dan z ye her şeyi anlatmak. ( her şeyi anlatın dedik ama kişisel bilgileri de verin demedik...)
En temizidir karşındaki kişi seni tanımaz etmez direkt olduğu gibi söyler neyin yanlış neyin doğru olduğunu sonra belki bir daha konuşmazsın ne olacak ki zaten tanımıyordun.
Relaks muhabbettir. Ego yalan dolan yoktur. Bütün çıplaklığı anlatılır dinlenilir.
Sonra arkadaş olmamak gerekiyor ama engellemek filan lazım aksi takdirde aleyhine dönmemesi imkansız neredeyse.
c2.me aracılığıyla yapılabilir mi ki? Gerçi oradakilerin niyeti başka. Keşke böyle anonim dertleşme sitesi olsa. Girişimci arkadaşlar bu fikri kullanın bence. Gerçi benim şansıma kesin tanıdık biri çıkar karşıma orada da mk.
Sözlük bu eylem icin en uygun yer. Daha önce dertlestigim yazarlar, okuyorsaniz bu girdimi; selam size, selam, selam.
(bkz: abartmiyomusun)
Kendisi sonradan tanıdığınız birisi çıkabiliyor dikkat etmek lazım.
çok sık başıma gelen olay ,yaşımızdan dolayı herhal .
son zamanlarda en çok ihtiyacım olan şey. hiç tanımadığım, dokunmadığım bir hayata bir şeyleri anlatmak. her cümlede onu teğet geçeceğini bile bile içimi dökmek. sanki içimde bir yerler ağır ağır sökülüyor günler, aylar, yıllar ilerledikçe. eminim vardır güneşi sevemeyen insanlar. koca dünyada hem yalnızlığı tadıp hem yalnız olmadığı bilmek tuhaf şey.
Seni tanımayan biri kişiye kolay kolay zarar veremeyeceği için sıkıntısı olmayan bir durumdur.
(bkz: psikolog)
önyargısiz ve sırlarını ifşa edemeyeceği için mantıklı bir yoldur.
Bazen insanın tek ihtiyaç duyduğu şeydir.
ruhsal sağaltım.

sıralar sırdaşlığı.

hastane sırası.
banka kuyruğu
vs vb vd.
Tanimadigi birinin derdini dinleyene sormak lazim bi' de.
bazi insanlarin para kazanma sebebi.

(bkz: psikolog)