bugün

Hiç starbucks'a gitmemiş köylüyüm efenim.
O Starbucks a gidip içtiklerinin ham maddesini,
Köylü eker,
Köylü Biçer,
Köylü sürer,
Köylü hasat eder,
Köylü bir takım Aracılara 5 kuruşa satar,
Ve köylü şükür eder.
Sende Starbucks a gider 50 tl bastırıp içersin köylüyü aşağılarsin ve bunu hayat sanırsın,
Sence kim aldandı?
Sence kim kazandı?

(bkz: Köylü milletin efendisidir !)
bir kere arkadaşlarım gittiği için gidip içmedim, bir kere de operasyon yönetimi dersi proje ödevi için gözlem yapmaya gittik. galiba kasabalı olmaya hak kazanmışımdır.
Bir kahveye 20 ₺ bayılan salaktan akıllıdır.
gitmedim ve gitmeyeceğim de.
para kolay kazanılmıyor bu bir. gösteriş yapacağım diye bütün kazancımı çarçur edip, milletten borç para dilenmem bu iki. gelişmiş bir ülkede yaşamıyoruz, millet açlıktan kıvranırken kendime yedirip lüks mekanlarda eğlenemem bu da üç..
kültürlü olmayı bu tip şeylere bağlayan kişiler köylü dediklerinden bin kat cahildir. en azından köylü üretiyor ya siz?
kahve parasına kfc kova alıyorum daha mantıklı.
ben fakirmiyim starbucksa gidicem daha nezih mekanlar yok mu bu ülkede ulan ne zaman baksam ülkenin en gereksiz insanları ve kekolaşmış berkecanlar oturuyor starbucks da starbucks başka bildiğiniz şey yok acayip balon ha kimse gitmiyor ama herkes övüyor.
sadece tuvaletine girip çıkıyorum.hiç kahve almadım, köylülüğümle gurur duyuyorum.
Her türlü kahve makinesini evine almış köylüdür.
Allaha şükür köylüyüm.
Hiç starbucks’a gitmemiş şehirli ile ortak özelliği starbucks’a gitmemiş olması olan vatandaştır.

Harran’da starbucks vardı da biz mi gitmedik?
Bir tercihtir.

Biz sana niye starbucks a gidiyorsun dallama diyor muyuz demiyoruz.
vardır. ama görse bir daha da gitmez yani. starbucks'ın modern olması da ayrı bir saçmalıktır. sadece yapısı biraz daha düzgün. yoksa ne müşterisinden bir hayır gelir ne de mallarından. çok mu modernlik istiyorsunuz, o zaman avm'ye gideceğinize çıkın parka, bahçeye kitap okuyun, gezin dolaşın. bir yere sıkışıp kalmayın.
...milletin efendisidir.
hiç bir şey kaybetmemiş olan insandır. 1 fincan kahveye 12 TL ödemeyip bunu yapan bir çok insana göre daha zeki davranmıştır. Başımızın tacıdır.
görsel
Starbucks Amerika'da tırcıların takıldığı gerçekten de tır şoförlerinin yol ağzında mola verdiği bir kahvecidir.

Ama Türkiye'de ki görmemiş berkcanlar oraya giderek kağıt bardak'da ki kahveye 20 lira verip story atıp modern olduklarını sanarlar.
Modern populerizmin ve kapitalizmin eseri olmamis canim vatanim insanidir.

Starbucks a girince madalya vermiyorlar veya puaninin artimiyor sadece kapitalizm icerisinde reklamlara aldanip popurligin esiri olan okumus cahil oluyorsunuz.3
starbucks' ı gözünde büyüten anası babası köylü, kendini fransız burjuva sanan yazar dışkısı bir başlık, evet.
Starfucks'ta satılan şey kahve değil çöp çöp.
Fuckılmaya meraklıysan bilemem de.
Yanlız o kahve en fazla 2-3 lira eder
O fazladan verdiğin para umarım aşağılık kompleksini aşağılardan yukarılara çıkarır
köy kahvesindeki samimi ortamın sıtarbaks denilen zımbırtı ortama bin bastığını çoktan keşfetmiş köylüdür.

çayın ve çay bardağındaki nescafenin üç kuruş olmasıda cabasi.
ya starbucks benim için tabudur. gireceğim içeri sipariş verirken vayt çaklıt moka diyeceğim ve insanlar bana gülecekler o sıra üstümdeki kıyafetler çok pis. üzerimde sinekler uçuyor filan. neden böyle bir tabu yerleşti kafama anlayamıyorum.
Köylü diyen dilini eşek arısı soksun, anan baban burjuva herhalde!

Altı üstü kahveci dükkanı, o kadar abartmaya gerek yok, birde self sevis olması daha da iğrenç kılıyor mekanı.

Edit: ayrıca bizim köy kahvesinde o kahvenin daha güzelini yapıyorlar, ayağına kadar da getiriyor.
Köylü salak değil ki gitsin.
starbucks'ını sikeyim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar