bugün

bugünün dün olacağını bilen insan bugün kıymet verir yarına geçmiş olsundur .
(bkz: vallahi rüşvet vermeyi özledik)

Paramızla polis döverdik. Hey gidi günler hey. Şimdi ceza yazıyorlar keratalar.
30 mart 2014 tarihinden sonra doğruluğuna tamamen inandığım sözdür.
değişimin doğurduğu engellenemez, önlenemez olan sonucudur. Ya değişime ayak uydurursun kabullenirsin ya da kabullenmez geçmişte takılı kalırsın.

(bkz: aynı nehirde iki defa yıkanılmaz)
daha bir kaç gün önce benimde düşündüğüm doğru bir tespit buradaki temel neden bizler geçmişte azda olsa mutluyduk büyüdükçe herşeyin daha iyi olacağını inandırıldık. sonra zaman ilerledikçe bunun hiçte doğru olmadığını gördük ve geçmişe olan özlemimiz kat kat arttı. mahalledeki arkadaşlarla bilyalı yapıp sonra hemen bir yokuş bulup kaydığımız veya komşuların ağacına daldığımız, mahalle maçları sonrası sırayla bahçe hortumundan su içtiğimiz günlerle şu günler bir mi ?
Tokat gibi iner yuzunuze en okkalisindan.
(bkz: herakleitos)
cidden böyle. yeni arkadaşlar eskilerin yerlerini tutmuyorlar. hep bir eksiklik. ilk yediğiniz iskender'in tadını alamıyorsunuz diğer iskenderlerde. hiç bir sevgili ilki kadar güzel ve özel değil. ilk sevgilinizle tekrar birlikte olsanız o da ilk anda ki kadar güzel olmayacak. yani biten her şey bitiyor. artısı eksisi yok bu işin.

yolunuzdan geçen insanlarla bir daha aynı yolda yürüseniz bile o yol aynı yol değil, siz siz değilsiniz.
O değil de ben bayram sabahları çok heycanlanırdım yeni kıyafetlerimi giyicem diye. Hatta 2 gün öncesinden başlardı bu heyecan.

Şimdi bi altımda ki pijamaya bakıyorum, bi topuzuma bakıyorum bi hissettiklerime bakıyorum yok arkadaş bir gram heyecan kalmamış.
Bok vardı bu kadar çabuk büyüdük.
Hiçbir şeyin eskisine benzemedigini fark etmis insan söylemi.

Evet her an bir önceki andan farklı olmaya mahkum edilmiştir.

Görüntüler, tadlar, kokular, şarkılar, sevgiler her şey değişmeye mahkumdur. Onemli olan geçmiş zamana hasret duyarak yaşamak yerine şu an icinde oldugumuz hoşnutsuz gelen vaktin hiç ummasaniz da ilerde nerede o eski gunler kategorisinde anilacak olacagini bilerek yaşamak ve tadını çıkarmaktır.
aynı nehirde iki defa yıkanılmaz.
Herakliatos