bugün

Heykel sevicinin biri çok kızmış. Ölmüş anama kûfrediyor.
Al sana heykel. ananın götüne girsin bu benim heykel. Geniştir senin ananın göt deliği.

görsel
halk kazandı akp çocukları kaybetti.
Kaan'a lafım yok. Neden kaybetsin ki? Başlığın doğru şekli "Eko-Mansur fena geçirdi; 5 yıl daha bize uykular, vakıflara zimmetler hortumlar, müteahhitlere yağlı ballı ihaleler haram" olacaktı. Arkadaş yanlış yazmış, idare edin! Karakter sınırlaması, ne yaparsın :-).
--spoiler--
kaan'a lafım yok. neden kaybetsin ki?
--spoiler--

Ah be beyinsiz kardeşim, görüşlerimden dolayı karakterime laf edeceğine, yazımı sonuna kadar okusaydın keşke.

Kaan neden kaybetsin?
Kaan kaybetmez!
Kastedilen " kaan " zihniyettir. Ülkeye eser kazandırmayı ilke edinmiş zihniyetin mecazi ifadesidir.
Heykelden Kastedilen de zihniyettir. Ülkeye eser kazandırmayı ikinci plana almış, Heykel sanatına aşırı tutkulu, takıntılı bir zihniyetin mecazi ifadesi.
Heykel kazandı, kaan kaybetti.
Tabii bunlar benim kişisel görüşlerim...
Yazını sonuna kadar okudum. Saçmalamışsın. Zihniyet kaybetmez ya da kazanmaz. Bizim millet öyle bir millettir ki; senelerce "camileri ahır yaptılar" yalanına oy verdi. Ben derim ki; eğer camiler ahır yapılırken benim atalarım birer müslüman olarak buna ses etmedilerse, ben onların taa yedi ceddinin sülalesini... Ama böyle bir şey yok ve hiç de olmadı. insanlar inanmak istediklerine inanıyor, gönüllü kandırılıyorlar. Sorsan 50 yaşını geçmiş bütün Tayyipistler "öncekiler neden hizmet yapmamış" derler. Hiçbiri Süleyman Demirel'i sevmez ve "ne seveceğim kocabaşı" derler; fakat bu herif gökten zembille inmedi ya? 7 kere gondiklediği şimdinin Tayyipistler'ini 8.ye de güzelce pondiklemiştir. Anket yap istersen ve 50 yaş üzeri "sağcıyım" diyen herkese sor! içlerinde oy vermemiş tek birini ve sevenini bul, bütün söylediklerimi geri alırım. Recep Bey'iniz de günümüzün Demirel'i, hepsi bu. Bu kitle zamanında Çiller'e de tapıyordu, Özal'a da Adnan'a da... Ha, solcular da farklı mı sanki? Elbette hayır. Dürüst ol, canımı ye! Zamanında Şivan Perver denen kansızın elini kaldırmış birini, müslüman bir sağcı olarak neden desteklediğini kendine dürüstçe sor! Bütün siyasetçilerin Allah belasını versin! Delikanlı isen bu sözümün yarısının çeyreğini sen et de görelim gözünün lacivertini! Hadi bakalım. Yiğitsen et!
görsel
Seçim oldu heykel zihniyetine sahip olanlar kazandı. Hepsi bu. Kazanan tarafı tebrik ederiz. Uzatmaya gerek yok.

görsel
görsel
Uzatmaya gerek yok mu? Ben Chp'nin, Akape'nin, iyi Parti'nin, Dem'in ve sair ne kadar parti varsa ve ne kadar siyasetçi varsa "canları cehenneme" diyorum; sen "uzatmaya gerek yok" diyorsun, öyle mi? Şimdi Reis'in için Pkk terör örgütü, evet; ama ya "Çözüm ihaneti" zamanı Pkk'ya neden terör örgütü diyemiyordu? Sen o gün giydirdin mi Reis'ine? Şimdi mi milliyetçi oldun? Bırakın bu işleri! Pkk dün de bugün de yarın da teröristtir. Dem dün de bugün de yarın da aynı fokun laciverti... Omurganız yok, anladım; ama bari kıkırdakımsı bir şeyleriniz olsaydı bari. Heh be kardeşim!
görsel

Soldan sağa: iyi Partili Yaşar Yakış (galiba o), iyi Partili Mahir Ünal, Cuhapeli Efgan Ala, Cuhapeli Yalçın Akdoğan, diğer üçü Hdpli. ihanetin resmi bu. Allah belayı vere emi Cuhape. Kahrol Gırıştar, kahrol Özel, kahrol imamson! Hayünler!
görsel
Komik başlık. Ciddiye alamadım.