bugün

Komik başlık. Ciddiye alamadım.
görsel
görsel

Soldan sağa: iyi Partili Yaşar Yakış (galiba o), iyi Partili Mahir Ünal, Cuhapeli Efgan Ala, Cuhapeli Yalçın Akdoğan, diğer üçü Hdpli. ihanetin resmi bu. Allah belayı vere emi Cuhape. Kahrol Gırıştar, kahrol Özel, kahrol imamson! Hayünler!
Uzatmaya gerek yok mu? Ben Chp'nin, Akape'nin, iyi Parti'nin, Dem'in ve sair ne kadar parti varsa ve ne kadar siyasetçi varsa "canları cehenneme" diyorum; sen "uzatmaya gerek yok" diyorsun, öyle mi? Şimdi Reis'in için Pkk terör örgütü, evet; ama ya "Çözüm ihaneti" zamanı Pkk'ya neden terör örgütü diyemiyordu? Sen o gün giydirdin mi Reis'ine? Şimdi mi milliyetçi oldun? Bırakın bu işleri! Pkk dün de bugün de yarın da teröristtir. Dem dün de bugün de yarın da aynı fokun laciverti... Omurganız yok, anladım; ama bari kıkırdakımsı bir şeyleriniz olsaydı bari. Heh be kardeşim!
görsel
Seçim oldu heykel zihniyetine sahip olanlar kazandı. Hepsi bu. Kazanan tarafı tebrik ederiz. Uzatmaya gerek yok.

görsel
görsel
Yazını sonuna kadar okudum. Saçmalamışsın. Zihniyet kaybetmez ya da kazanmaz. Bizim millet öyle bir millettir ki; senelerce "camileri ahır yaptılar" yalanına oy verdi. Ben derim ki; eğer camiler ahır yapılırken benim atalarım birer müslüman olarak buna ses etmedilerse, ben onların taa yedi ceddinin sülalesini... Ama böyle bir şey yok ve hiç de olmadı. insanlar inanmak istediklerine inanıyor, gönüllü kandırılıyorlar. Sorsan 50 yaşını geçmiş bütün Tayyipistler "öncekiler neden hizmet yapmamış" derler. Hiçbiri Süleyman Demirel'i sevmez ve "ne seveceğim kocabaşı" derler; fakat bu herif gökten zembille inmedi ya? 7 kere gondiklediği şimdinin Tayyipistler'ini 8.ye de güzelce pondiklemiştir. Anket yap istersen ve 50 yaş üzeri "sağcıyım" diyen herkese sor! içlerinde oy vermemiş tek birini ve sevenini bul, bütün söylediklerimi geri alırım. Recep Bey'iniz de günümüzün Demirel'i, hepsi bu. Bu kitle zamanında Çiller'e de tapıyordu, Özal'a da Adnan'a da... Ha, solcular da farklı mı sanki? Elbette hayır. Dürüst ol, canımı ye! Zamanında Şivan Perver denen kansızın elini kaldırmış birini, müslüman bir sağcı olarak neden desteklediğini kendine dürüstçe sor! Bütün siyasetçilerin Allah belasını versin! Delikanlı isen bu sözümün yarısının çeyreğini sen et de görelim gözünün lacivertini! Hadi bakalım. Yiğitsen et!
--spoiler--
kaan'a lafım yok. neden kaybetsin ki?
--spoiler--

Ah be beyinsiz kardeşim, görüşlerimden dolayı karakterime laf edeceğine, yazımı sonuna kadar okusaydın keşke.

Kaan neden kaybetsin?
Kaan kaybetmez!
Kastedilen " kaan " zihniyettir. Ülkeye eser kazandırmayı ilke edinmiş zihniyetin mecazi ifadesidir.
Heykelden Kastedilen de zihniyettir. Ülkeye eser kazandırmayı ikinci plana almış, Heykel sanatına aşırı tutkulu, takıntılı bir zihniyetin mecazi ifadesi.
Heykel kazandı, kaan kaybetti.
Tabii bunlar benim kişisel görüşlerim...
Kaan'a lafım yok. Neden kaybetsin ki? Başlığın doğru şekli "Eko-Mansur fena geçirdi; 5 yıl daha bize uykular, vakıflara zimmetler hortumlar, müteahhitlere yağlı ballı ihaleler haram" olacaktı. Arkadaş yanlış yazmış, idare edin! Karakter sınırlaması, ne yaparsın :-).
halk kazandı akp çocukları kaybetti.
Heykel sevicinin biri çok kızmış. Ölmüş anama kûfrediyor.
Al sana heykel. ananın götüne girsin bu benim heykel. Geniştir senin ananın göt deliği.

görsel
Troll yapıyorsa da yapmasın amina koyayim.
Gerçek bir orospu evladı açıklaması.
Ülkesini seven, yaşadığı topluma, ülkeye ve o ülkedeki toplumun iradesine saygı duyan insan bu cümleyi kurmaz. Bunu kuran tam bir yavşaktır. Bunu diyen başlık sahibinin anasını avradını sikeyim.
Bilindik aktroll kudurmasıdır ciddiye almayınız. Arkadaşın 5'li çeteden yüzdesi var heralde. Şimdi ellerinde ki belediyeler azaldı. Rant alanları kısıtlandı, kazançlar düşmeye başlayınca ortaklarda klavye tetikçilerinin parasında kesintiye gidecekler zararı düşürmek için bu çırpınışları normaldir...
Görende Erdoğan iç ettikleri 128 milyar dolar ile savunma sanayisini kendi cebinden finanse ediyor sanır. Halkın cebinden çıkan paralar ile o projeler gerçekleşiyor bu gün hükümet de değişse o projeler devam edecek çünkü millet parti görüş farketmeksizin savunma sanayimizin gelişiminden gurur duyuyor. Bu sözlükte Erdoğan ve ahalisini en çok eleştiren ve günahı kadar sevmeyen insanlardan birisiyim ama her platformda savunma sanayi projelerinde ki desteklerini bu eleştirilerimden ayrı tutup takdir dahi etmişimdir.

Kuyruğunuz sıkışınca çamura yatmak ata sporunuz olmuş ne diyelim.
görsel
bu AKPlilerin sürekli mağduriyeti hepimizin yüreklerini dağılıyor, iyi yapılan ne varsa akp'nin eseri ama kötü olan ne varsa dış güçler yok fetöcüler bilmem ne, ülke ekonomisin amına koydunuz millet sefaletten kırılıyor ama ses yok, ülkeye ne idüğü belirsiz milyonlarca mülteci ile doldurdunuz ses yok, ne varsa halka vergi olarak dayadılar ama sarayın şatafatında hiçbir azalma yok ama bunada ses yok, ama neymiş heykelmiş, ondanda atatürk'ü kastediyorsunuz zaten biliyoruz, ama şunuda öğren ülkenin kurucu liderinin dünyanın heryerinde heykelleri dikilir.
iletişim önemli işte. Heykel lafının arkası önü budur, anlattığım gibidir. Kast etmedim diyene inanılır ama o zaman daha kesin ifade edilmeliydi.
--spoiler--
heykel bu ülkede reculi sanem atfı için kullanılır. bu, atatürk'e hakaretten başka bir şey değildir.
reculi sanem put adam demektir. cumhuriyet düşmanları sıklıkla kulkanır bu hakaretamiz laf

--spoiler--

Ben heykel sevmiyorum. ülkemizin kurucusu Atatürk'e de gonulden değer veriyorum. Noldu ben heykel sevmiyorum diye atatürk düşmanı mi oluyorum? Atatürk düşmanı olmadığım halde bu iftirayı atan suç işler asıl. Sizi uyarıyorum.
Heykel bu ülkede reculi sanem atfı için kullanılır. Bu, Atatürk'e hakaretten başka bir şey değildir.
Reculi sanem put adam demektir. Cumhuriyet düşmanları sıklıkla kullanır bu hakaretamiz lafı.
Heykel: sürekli heykel yapıp başka bir şey yapmayı bilmiyen zihniyetli parti için söyleyen Mecazi bir kavramdır. Başka bir anlamı yoktur.

Kaan ise kaan ve onun gibi onlarca eser yapan zihniyetli ak parti için söylenen Mecazi bir kavramdır.

Heykel kaanı yendi. Olabilir Sandıktan çıkan sonuç baş tacıdır. CHP'ye tebrikler. Ülkemize hayırlı olsun.
düşün artık heykele yenilen bir kaan nasıl kaandır ?
CB'nin açıkça övdüğü, mirasına saygı duyduğu, Cumhuriyetine sahip çıktığı devletimizin kurucusuna aşikar saygısızlık içeren bir başliktir bu. Bu millete fabrikalar, üniversiteler kurmuş bir şahsın anısına ve emeklerine büyük bir vefasızlık söz konusudur.
yarışmayı kazanan heykeli burada gösterirrim de götlerine kaçar.
Ne heykel ne de Kaan kazandı. Kazanan Türkiye oldu, türk halkı oldu.

Hükümetin devlet olmadığını, halkın da sadece malum partiden ibaret olmadığını anlamaya başladı insanlar.

Malum hükumet yaptığı, milli ve dini algı yönetimiyle, Türk halkının hassas noktalarını siyasette avantaja çevirmeyi gayet iyi başardı şimdiye dek.. Ama artık kimse yemiyor bu numaraları.

Türk halkı, Sözleriyle, eylemleri farklı olan, içinde bulunduğu refahatla halkın durumundan bihaber, bir hükumet ve siyasetçi istemiyor artık. Olay budur.

Bütün bunlar olurken, çok şeyimizi kaybettik. Toparlaması güç olacak. Ama Geçmiş hatalarımızdan ders çıkararak, düştüğümüz yerden, daha güçlü ve azimli bir şekilde, ulu önder Atatürk ün bize gösterdiği yolda, yılmadan devam edeceğiz. iyilik ve dürüstlük kazanacak. Türk halkı kazanacak..