bugün

kendisi önce ezilenlerin koruyucusuyken sonra soylu efendilerin hizmetine emrine girerek emekçileri satan ilk şahsiyettir.
Tanrının bir diğer oğludur. *
(bkz: Tanrının oğlu)
ağaçların aralarından afroditi dikizleyen çok güçlü abazadır.
herkül.com
Zeus ile Alkmene'nin oğludur. Diğer yunan tanrılarından farklı olarak, herkül ölümsüz değildir. Herkül'ün zeus çocuğu olduğunu öğrenen Hera, hayatı boyunca onunla uğraşmış ve en sonunda ölümüne neden olmuştur.
yunan mitolojisinde herakles roma mitolojisinde herkül olarak geçer. bir başka hikayeye göre tanrı olarak dünyaya gelmiş ancak bebekken hera nın onun tanrılık yeteneklerini elinden alabilmek ve onu sıradan bir insan yapmak için hazırladığı iksirin son damlasını içirememesi sonucu tanrısal güce sahip bir insana dönüşen mitolojik kahramandır. hera herkül ü zayıf bir anında çıldırtmış akabinde herkül karası ve çocuğunu öldürmüştür. suçlarından arınmak için miken kıralının hizmetine girmiş ve miken kıralı tarafından kendisine 12 görev verilmiştir. mitolojide buna heracles in 12 görevi denir. yunan şehir devletleri arasında herkül ün soyundan olmak büyük bir ayrıcalık olmuştur. En bilindik mitoloji kahramanlarından olan Achilleus ( Aşil ) herkül soyundandır.
karısına * sentorların tecavüz etmeye çalıştığı mitolojik kişilik.
--spoiler--
kratos tarafından 3. oyunda suratı kıyma edilen 2 karakterden biri. ötekisi için;

(bkz: zeus)
--spoiler--
memleketi kdz eregli olan halk kahramanı babasıda deusun tekidir bu arada.
yeniden izlemek için download işlemi devam eden dizidir.

ek: torrent linki isteyen varsa atabilirim.
süperman'den sonra çocukların özellikle sahip olmak istediği kaslara sahip adam herkül.
kodu mu oturtan cinsten bir adamdır.

zeus günlerden birgün yine (affınıza sığınarak söylüyorum efenim) am peşinde koşuyormuş. ve havada kartal biçiminde uçarken aşşağıda çok güzel bir kız görmüş ben bunu nasıl düşürürüm diye düşünürken aklına eros gelmiş ee pezevenk abisi posedion gib medusa’ya tecavüz etmezmiş tabi nasıl olsa o hem baştanrı hem de çok kibar ve nazik bir tanrıymış.
-eros eros
-(ses yok)
-erossssssssss
-(yine ses yok)
- ulan ağzımı bozdurmadan gel buraya amık
-ulan bi rhat bırakmadınız ki güzelce ahaaa abi sen miydin yaa kusura bakma benim hatunla biz yeni evlendik ya hani şimdi anladın işte sen onu
-ohaa eros oha 3 sene oldu lan abazan herif neyse neyse sen şu aşşağıdaki hatunu görüyon mu?
-gördüm usta ne göt var hatunda maşallah!
-höst bee deyyuz o benim, yani olacak
-sen şimdi ona bi ok at ben de tam o anda karşısına çıkıyım hadi bakem görem seni.
-laaan hayvan oğlu havyan ne diye götüne atıyosun lan oku senin o ananı var ya zikmeyen namert(afroditten bahsediyo(zikmeye yer ayırıyo deyyus)(yalnız gençler bu parantezle birlkte olayı parantez içinde parantezle inception’a da bağladık))).
oku götünden yemesiyle zeus’a aşık olan dane hemen domalmamış tabi yine de zeus bayağı uğraşmış kırlarda koşmuşlar kelebek avlamışlar, kuzuları meletmişler ve en sonunda da zeus daneyi meletmiş. ve bu birliktelikten bir yiğido doğmuş, hayvan gibi güçlüymüş bu herif adını herkül koymuşlar. zeus’un karısı(aynı zamanda ablası) hera bu çoçuğa çok büyük bir öfke duyuyormuş ve onu zeus görmeden öldürmenin planalrını yapıyormuş aklına dahiyane bir fikir gelmiş, herkül bebesinin beşiğine 2 zehirli yılan göndermiş. baba yüzü görmeyen, sefalet içinde büyümüş bu garibimi ölüme terketmiş acıamyın hemen bu bebeye seni beni siker bu. yılanları görmüş bizim herkül ve ikisininin kafasına birer yumruk yapıştırp gebertmiş.

devam edecek….

http://demonposesyonu.tumblr.com/
fettoşun sağ kolu'dur. adına bi' de site vardır. mitolojide de az bi yeri var ama bu daha önemlidir.*
yunan mitolojisine göre zeus ve bir fani olan kralın kızı alkmene'nin oğludur. zeus aşık olduğu fani alkmene ile birlikte olmuş ve bu çocuk dünyaya gelmiştir. bunun üzerine zeus'un zevcesi hera bunu duyunca herkülü lanetlemiştir. önce karısını öldürtmüş sonra herkül'ü delirtmişir. herkül bir çok günah işlemiştir ve bu günahlardan arınması için kral olan dedesinin verdiği 12 görevi yerine getirmiştir.

12 görev;

1- nema aslanını öldürmek
2- üç başlı hidraius'u yenmek
3- artemis'in geyiğini yakalamak
4- Erymanthian'da'ki yaban domuzunu yakalamak
5- prens Augeas'ın ahırlarını temizlemek
6- Stiympalos'daki vahşi kuşları yok etmek
7- minos boğasını yakalmak
8- truva'daki deniz canavarını yok etmek
9- amazon kraliçesinin kemerini almak
10- bir devin sığırlarını çalmak
11- bir perinin altın elmalarını çalmak
12- hades'in üç başlı köpeğini getirmek
* kendini yakarak intihar etmiş mitolojik yarı-tanrı.
Filmi boktan olur. inşallah yanılırım.
Her külün eti yenmez. (bkz: kötü espride bir numarayım)
herkül gibi sevgilim olsun bana bişey olmaz.**
görsel
roma mitolojisinde herkül, yunan mitolojisinde heraklestir.

aynı kendisi gibi 12 adet görevi ve bu misyonları gerçekleştirmek için tanrısal güçleri olan; türk ve ortadoğu mitlerindeki karşılığı ise hıdır ilyastır.

yani, herkül = herakles = hıdırellez'dir.
Alemin delikanlı yarı tanrılarındandır.
Çok güçlü olması en belirgin özelliği olan Zeus'un oğlu yarı mitolojik tanrı.
Herakles (Herkül), Zeus ile kahraman Perseus’un soyundan gelen ve güzelliği ile de tanınan Alkmene’nin oğludur.

(bkz: herakles)

http://okuryazarim.com/herakles-herkul-ve-12-gorevi/
Meşhur görevleri tamamlamıştır ama bir kratos değildir.adam yunan mitini temizledi şimdi sıra nordiklere geldi :D
1995-1999 yılları arasında yayımlanmıştır. Zeus ve bir ölümlü kadının oğlu olan Herkül’ün kendini kanıtlama ve üvey annesi tanrıça Hera’nın yaptıklarına karşı kendini koruma çabasını anlatan diziydi.