bugün

demekki zamanında iyi koymuş şeklinde devam edecek cümledir.
(bkz: liseye geçince ülkü ocağına gidecek yazar)
bir zamanlar, sermayenin ve emperyalizmin hizmetinde, emekçi halkın ve özgürlüklerin can düşmanı olmuş ve iyi konulmuş olan çeteleri unutmak mümkün değildir. bu iyi hatırlanmak değil tabii. tarihten ders almak gerekir.
(bkz: herkeşler bilsin)
kuyruk acısından kaynaklanan durumdur.
--spoiler--

demek ki zamanında iyi koymuş.

--spoiler--

ülkenin amına mı?
ülkücülerin emekçi halkın düşmanı olduğunu görmemize(!) sebebiyet vermiş söylem.

gerçekten de çok şaşırdım. halbuki ağzından proleteryayı, proleterya diktatörlüğünü düşürmeyenler değil miydi kimi işçileri sadece ülkücü oldukları için öldürenler?
http://www.ulkucuisciler.net/?&Bid=248249

allah insanı bağnaz yaratmasın. sonuçları böyle acı oluyor.

ha neymiş? emperyalizmin, sermayenin hizmetinde imiş bu ülkücüler.
biraz derinlemesine incelendiğinde kimin ne olduğu gayet iyi anlaşılır. o dönemin solcularının şimdiki haline bakmasını tavsiye ederim ben bu işi gücü ülkücü olan, '89 da ömrünü tamamlamış ideolojinin peşinden koşan zavallılara.
soğuk savaş döneminde, toplumsal uyanışı ezmek amacıyla, abd emperyalizminin kurduğu kontrgerilla aracılığıyla "komando kampları" denilen kamplarda askeri eğitim vererek yetiştirdiği, muhafazakar ve beyni yıkanmış yoksul anadolu gençlerinden seçilmiş milis gücüdür. işçilere, öğrencilere, aydınlara, öğretim görevlilerine, karşı polislere, savcılara, vb. silahlı terör uygulamışlar, bu saldırılarıyla, sol kesimde radikal örgütlerin ortaya çıkmasına neden olmuşlar, 16 mart 1978'de istanbul üniversitesinden çıkan solcu gençlere silahlı ve bombalı saldırıda bulunup 7 genci öldürmüşler, bahçelievler'de türkiye işçi partili gençlerin kaldığı evi basıp,7 genci telle boğmuşlar, çorum, sivas, maraş kentlerinde, kadın, çocuk ve yaşlı demeden günahsız insanları sırf alevi ve solcu oldukları için hunharca katletmişler, ülkeyi iç savaşın eşiğine kadar getirip, işi 12 Eylül darbecilerine bırakmışlardır. sosyal uyanışın kendi doğal mecrasında ilerlemesi halinde, türkiye bugün çağdaş, bağımsız ve demokratik bir ülke olabilirdi ki, buna engel olmuşlar ve 12 eylül rejimine ve dolayısıyla ülkenin bugünkü duruma gelmesine yol açmışlardır. bu arada kendileri de saldırırlarken veya karşıt saldırılarda zayiat veren bu milisler, bir mendil gibi kullanılıp kenara atıldıklarını 13 eylül günü şok geçirerek anlamışlar, 12 eylül'den sonra ise, inkarcılık yoluna sapıp, kendilerini çek-senet tahsilatı ile avutmaya kalkışmışlardır. sosyalist blok'un çöküşünden sonra, ortada komünizm tehlikesi kalmayınca, toplumsal tabanı genişleterek, akp'ye rağmen kitle partisi olmaya çalışmaktadırlar. geçmiş geçmişte kalır, ama tarihten ders alıp gerçekten değişmişlerse.