bugün

müjdat gezen in şiir albümünde mustafa alabora nın okuduğu ilke şiirini hatırlatmış söz.

ilkelerin olacak.
seni satın alamayacaklar.
aptalların uydurduğu atasözlerine inanmayacaksın.
"paranın satın alamayacağı yoktur", "herkesin bir fiyatı vardır" gibi sözlere kanmayacaksın!
onurunla, kimliğinle ve beyninle akıllı yaşayacaksın.
üreteceksin, seveceksin, sevileceksin
inançlarının arkasında duracaksın
sevgilerin karşılıksız
yardımların gizli olacak.
seni; attan, ottan ayıran özelliğin farkına varacaksın
çünkü sen insansın!
ve bunu yakaladığın gün bembeyaz yaşayacaksın.
--spoiler--
Adamın biri "herkesin bir fiyatı vardır, ben herkesi satın alırım, hatta ingiltere kraliçesi de buna dahildir" diye sağda solda söyleniyormuş...
Kraliçe bunu duyunca adamı yakalatıp huzuruna çıkartmış basmış fırçayı,
adam " bir dakika kraliçem sinirlenmeyin 1 milyar sterlin vereyim, 2 milyar vereyim" dedikçe kraliçe köpürmüş "götürün atın bunu zindana" diye bağırmaya başlamış...
Adamımız nöbetçilerin kolları arasında dışarı çıkarken dönüp "peki" demiş "şu buckhingam sarayının aynısını altından yaptırsam?"
Kraliçe durmuş "sende o kadar para var mı?" diye sormuş..
Adam nöbetçilere "fiyatı bulduk, şimdi iş parayı bulmaya kaldı" demiş..
--spoiler--
bu lafa inananlar için şöyle bir site hayal ettim;

tıklasatinal.com

Bu alışveriş sitesinde insanların fotoğrafları altında fiatları olacak, ürünü tıklayıp sepete atabileceksiniz. bilimum kartlara da taksit imkanı olacak.

beğendiğiniz ürünü başkasının sepetinde görünce üzülmeyin, nasıl olsa yeni ürünler gelir. felan feşmekan.
7.5 liralık bir neden at mi var arkamda'nın 6.5 lirasının vergi olduğunu biliyor muydunuz ?
herkes ihtiyaç sahibidir demedin başka bir yolu.
Doğrudur. (bkz: arslanbek sultanbekov)
kilomu 28 Bin 630 liradan (kdv hariç) bırakıyorum.
Not: 10 kilo ve üstü alana kdv+kargo+%2 indirim.
ak partililer.
Tum erkeklerin birer gizli ibne oldugunun apacik kanitidir.

Simdi sana geldiler bir canta dolusu para gosterdiler. icinde nakit olarak 50 bin dölar para var. 1 saat kendini teslim ederse tum paranin onun olacagini soyluyor ve gizli kalacagina da soz veriyor. Gider mi gitmez mi simdi abi? Tabi gitmez. Ama ya fiyati artirirsak? Sunu 150 bin lira yapalim.. Kendini erkegin hasi olarak tanitan erkeklerin cogu eminim ki gider yatar. Kisacasi kimisi 50 bin dölara yatar kimisi de 500 bin dölara... Anlasilan o ki herkesin bir fiyati vardir.
karakterli insanlar hariç şeklinde devam etmesi gereken cümle.
Güzel bir münir özkul filmi vardır. ismini hatırlayamadım fakat patronuyla olan diyalogu hatırlattı bana bu söz. Filmde baba rollünü oynayan münir özkul patrona,
-ben büyüğüm, demişti.
Büyük olmak için cebinde binlerce liran, altında son model araban ve marka kıyafetlerin olmasına gerek yok. Büyüklük ruhtadır.
insanlara mağazadaki elbise gözüyle bakan insanlar ise küçüktür.
Hatta haklı bile olabilir küçük insanlar çünkü 3 kuruşturlar her zaman.

Edit: bizim aile. (Teşekkürler)
Zengin züppe sözü.