bugün

Titan zincirinden farksız,çogunlukla alakasız adamların sizi kandırmak adına iş görüşmesi diye çagırıp zırvaları anlattıgı üstüne de bitince şu şu otelde seminer var 20 lira verip dinleyin sonra sizi alacaz diyip arkasından neler ne paralar isteyecegini söylemeyen igrenç bi oluşum sakın bu pisliklere inanmayın sadece anlık paranızı almaya çalışıyorlar.Önceki distribitorlere para kazandırıyorsunuz ama sizin para kazanmanız çok zor olur girdiginizde ve bu dolandırıcılara para verirsiniz.Ayrıca Tarım bakanlıgı tarafından onaylı olmayan bi ürün yani kısaca kesinlikle uzak durun.
insani zehirleyen bir marka.
Annem 8 yildir bu isi yapiyor ve ben de pek cok herbalife toplantisina katildim. Yani bu bilgileri icerden biri olarak veriyorum.
Annem bu ürünlerin zararli olduguna asla inanmak istemiyor.
Ama yillar boyu herbalife ürünlerini bizzat denemis olanlara tavsiyem: bunu kullanmayin.

Ha bu ürünlerin yararina inananlara saygi duyarim. Onlardan tek istedigim, ürünleri bilimsel boyutta arastirmalaridir...
Neyse benden bu kadar. Zayiflamak icin haplara, sivi seylere, yapay ürünlere para yatirmayin. Dogal ve saglikli bir sekilde zayiflayin. Spor+diyet. Bitti. Doktorunuzun tavsiye ettikleri disindaki tüm haplardan uzak durun.

edit: annem bu işten para kazandı evet. hatta bir ara 700 ytl kazandı. ama aylar boyu çok aşırı derecede çalışmanız gerekiyor. yani o kadar disiplinli ve ağır bir çalışma ile hangi işi yapsanız kazanırsınız öyle para. hatta daha bile çoğunu kazanırsınız.
Messi'nin reklamlarında boy gösterdiği marka.
(bkz: neşeli hayat)
öncelikle yönetim ve işletim yapısıyla incelenirse sikindirik bi şirket.pazarlama tekniklerine bakınca haketmediği kadar profesyonel, distribitör olarak başladığınızda elinizdeki avucunuzdaki tüm parayı cukkalarlar, kimseye para kazandırmazlar. sadece bi tepe kadroları vardır türkiyedeki sayıları elliyi geçmez, o grup para basar, tok gezer, pek çalışmaz, ara sıra büro açılışlarında filan görürsünüz.sinema sanatçısı salih güneyde bu işlerle uğraşıyor bildiğim kadarıyla.
haxball oynarken muhabbet arasında bu marka ve ürünlerinden bahseden samimi bir insana inanma onlara demem üzerine kullanıcısı ve üyesi olan bu arkadaşın sen nasıl benim hayatımı kurtaran ürüne laf edersin başlarım sana diye tepki vermesi ve bunun üzerine benim ben tıp fakültesi öğrencisiyim önyargım yok ama bu tarz şeyler insanlara zarar veriyor bunları biliyorum demem.
ve ardından onun sanki namusuna küfredilmiş gibi bana çemkirmesi ve delicesine bağlandığı sanki her tanesini kendisi hazırlamışçasına anlatmasına sebep olan muhteşem! ürünlerin sahibi şirket.

bu tarz şeyler insanları bilimsellik ve gerçeklikten tamamen alıp sürekli bir mucize bekleme haline sürüklüyor ya bundan nefret ediyorum. bilim denince de bu da denenmiş bak ben denedim demiyorlar mı orada kafamı duvarlara vurasım geliyor biyoistatistik diye bir bilim var ki türkiye'de hiçbir insan kendisinin dışında örneği önemsemediği için pek geçerli değil malesef.
reklam amaçlı başlık.
Yakınlarım tarafından kullanılan ve etkisini gösteren zayıflama ürünlerini satan firma.

Bir ev hanımı 4 ayda 16 kilo verebiliyorsa o ürün başarılıdır.

Kullanmaya başladım. Ürün hiç bir sike yaramıyor olsa bile sabah 2 litre su içtim ve besin takviyesi dışında birşey yemedim. Öğlen 2 dilim ekmek çorba ve az tavuk yedim. Akşam yine gıda takviyesi ve bol su ile geçirdim.

Bir diyetisyene milyonlar yatırsam yine aynı diyeti uygulatacaktı. (bkz: uyguladım oradan biliyorum)

Şimdi ise akrabam para kazanıyor.

Yok zehirliyor yok kanser yapıyor diyen adam %99 sigara ve alkol tüketiyordur. En olmadı mc donalds veya burger king ürünlerini haftada 1-2 kere tüketiyordur. Yani söylediklerinin pek bir kaale alınacak bir yanı yok.

Ben bol bol burger king ve pizza Hut tüketen biri olarak bu ilaçlar ile onlara ara verince zaten zehirlenmem 1 seviye azalacak. Herşey dengelenmiş olacak. ;)

Ha birilerini zengin mi etmiş oluyorum..... Eeee mc donaldsın bu kadar büyük bir zincir olmasının sebebi yine ben değil miyim?
milleti kandırma aparatıdır.
sokaklarda kart dağıtan elemanları olan oluşum. her gördüğü iri kadının zart diye burnuna sokuyor kartı ''denemek ister misiniz?'' şeklinde. hayır belki ben iri kemikliyim, belki güreşçiyim, belki gazım var!
Müşteri olarak da, iş olarak da mümkün olduğunca uzak durulması gereken umut taciri saadet zinciri.
Ürünlerinin Amerika içinde satışı FDA tarafından yasaklanmıştır.
Ancak Türkiye gibi üçüncü dünya ülkelerinde tutunabilmektedirler.

Kendileriyle ilgili bir anım da var:

Yeni mezun bir çömezken yıllar önce herbalife'ın bir iş görüşmesine gitmiştim.
Taksim'de bir oteldeydi. Belki orada 50 kişi vardı görüşmek için bekleyen. Matah bir şey sanıp ben de beklemeye koyuldum. Bizi bir toplantı odasına aldılar. Slayt gösterisi başlayacaktı, öndeki masanın yanında koca hoparlörler, ve çıstak çıstak çalan bir müzik....

Hala işin nasıl bir iş olduğunu bilmiyordum ve merakla bekliyordum. Sonra yönetici gibi, başkan gibi birkaç kişi konuşmaya, firma profilini anlatmaya başladılar. Ondan sonra ise bazı satış temsilcileri çıkıp show yapar gibi "kilomu bilmem kaç kilo kontrol ettim" diyerek (ve bunu yaparken de kolunu havaya kaldırmak gibi show amaçlı hareketler yaparak) bizi etkilemeye çalıştı.

Belki yarım saat, belki 1 saat sürdü bu gösteri müzik eşliğinde, hatırlamıyorum. Bir ton şey anlatıldı, en son da söylenen şuydu: Herbalife'a katılabilmek için önce onun paketini satın alıp kullanmak zorunda olduğumuz. En son bir soru sorayım dedim, sormama kalmadan bütün yetkililer salondan boşalmıştı bile!...Şaşakalmıştım, zaten cebimde üç kuruş para yoktu, olsa neden iş arayaydım ki? Demek ki bu bir iş görüşmesi değil, pazarlama ve satış gösterisiydi, ama beni hiç de etkileyememişti. Öfkeli bir şekilde çıkmıştım oradan.

O günden sonra Herbalife ismini ne zaman duysam tiksinti duydum. Ha, bir ara ben de çok kilo almıştım, ama Herbalife'ı kullanmak aklımın ucuna bile gelmedi, bol bol spor yaptım. Şu an lisanslı sporcuyum. Ve kilomu istediğim gibi kontrol altında tutabiliyorum.
o kadar inandırıcılar ki insan o noktada kıllanıyor. hakkaten şirket. ve insanları çok rahat kandırıp, kukla haline getirebiliyorlar. uzak durunuz.
david beckham ve lionel messi derken, şimdide Barcelona'ya sponsor olmuşlar. yıllardır kıllanıyordum bu şakşakçılara, şimdi düşünmeye başladım "acaba doğru mu söylüyorlar" diye.
bir süredir bu ürünü kullanan biri olarak işe yaradığı söyleyebilirim. ama bizim miller mucize beklediği için hayal kırıklığı yaşayan çok. diyete en yardımcı özelliği günde tek öğün yemek yemeye rağmen tok kalmanız, zaten kilo verdirten olay da bu. yüksek protein içerdiğinden sağlıklı da aynı zamanda. ama sen gidip o tek öğün hakkında 1,5 iskender yanında da künefe patlatırsan nah zayıflarsın tabi. yani adamakıllı ev yemeği yersen, ürünü düzenli kullanırsan akşamda 20 - 30 dakika egzersiz yaparsan zayıflarsın. 190 boyunda 110 kilo biriyken 1 ay kullanımla 100 - 102 kiloya kadar düştüm şimdi.

not: haftada 3 veya 4 gün spor salonuna gidiyorum.
akşam bir distribitörü ile görüşeceğim kapitalist, yakın eş dost becertme şirketi. ulu, itü ve ekşiden yaptığım ihtisaslarla gidip biraz dalga geçip, eğlenmeyi düşünüyorum, gelişmeleri paylaşacağım. şimdiden uyarım girmeyin böyle şirketlere nice yiğitler harcandı bu işlerde.
(bkz: amway)
(bkz: qnet)
(bkz: titan saadet zinciri)
(bkz: avon)
(bkz: dore)
ürünlerinin sağlıklı olduğu iddia edilen firma.
hahahahahah.

ben şimdiye kadar hiçbir doktorun, diyetisyenin, beslenme uzmanının kilo vermek isteyen insanlara "amaan ne uğraşçan sporla diyetle, paran varsa al işte herbalife, sağlıklı kilo verirsin" dediğini duymadım. yemene içmene dikkat edeceksin, düzenli olarak sporunu yapacaksın. dükkan kara geçmeyecek. bu işin mantığı budur. fabrika mahsulu işlenmiş ürünlerin tamamen doğal diyerek millete kakalandığı para tuzaklarına kanmamak lazım. kilo verdiriyor verdirmesine de, sağlığından ne götürüyor onu da hesap etmek lazım.
ayrıca sporsuz verilen kiloların ürünler bırakıldıktan sonra çok daha fazla bir şekilde geri geleceği riskini de unutmamak lazım.
gereksiz şeyler üreten gereksiz marka. yıllar önce bir arkadaşımın aklına uyup iş görüşmesine gittik. tam bir komedi idi. çıkışta telefon numaralarımızı zorla listeden sildirdik.*
satis personellerine, sikis personeli deniyo bu firmmada.
Igrenc bir tadi vardir. Suan bile midemi bulandiriyor.
baştan söyleyeyim bu ürünü ne satıyorum nede reklamını yapıyorum. Milleti ikna etmek için uğraşamam. Ama bildiğim bir şey varki bu firmanın ürünleri işe yarıyor.Boyum 1.80 ve bir ara 92 kiloya kadar çıktım. Şişmanlayınca tipim kaydı, eski yakışıklılığımdan eser kalmamıştı.Böyle bir zamanda bu firmanın ürünleri bana yardımcı oldu. 1,5 ayda 92 den 86 ya düştüm. Hedefim 70 kiloya kadar düşüp eski fit halime dönmek. inşallah bu firmanın ürünleriyle bunu başaracağım.
Reklamında cristiano ronaldo oynuyor.

(dönen para büyük.)
Sahte bir dünyanın av peşinde koşan insanlarından oluşur.
'bir ipod’tan daha ucuza kendi işinizi kurun' ilanıyla köle, pardon eleman arıyorlar.

lan benim arkadaşım bunu satacam diye dayak yedi amk. sağ gözü mosmor olduydu.
çok para kazandıran firma. ben bu işte değilim akrabam yapıyor.
yıllardır soruyorum hiç 1. 500 tl den aşağı bir ayda kazandım demedi.
toplantılara giden kişiler de hep fazla kazanç fikrinden yürüdüklerini söylüyorlar.

şimdi şöyle bir olay var. her ay bunların toplantıları var şehirdışı.
bir kişinin masrafı en az 150 tl. bahsettiğim şahıs bu toplantılara 5 yıldır gidiyor.
12 x 150 = 1.800 tl. 5 yılda 1.800 x 5 = 9 000. tek kişilik masraf 9 bin.
tek başına da yapmıyor. 3 kişi tüm aile yapıyorlar. 27 bin tl demek bu.

bu işin ucunda para olmasa 27 bini nereden bulup da gidebilirler ki?
tek maaşla geçinmeye çalışan mazbut bir aile bu.

bu yola giden para, para kazandıklarına en büyük delil.
hadi 10 bin olsun, 5 bin bile çok değil midir yazık değil midir böyle bir ütopyaya.

mantıken çok kazanıyor olmalarına gülerim. çok fazla ürünleri yok.
zayıflama ürünü, kremler, cilt maskesi, sabun, şampuan.

zayıflama ürünü kısmına gelince; herkes zayıflamak ister.
ancak o shake denen bebek maması gibi şeyi insanlar nasıl içiyor?
ben de alacaktım. sırf bu mama kısmı beni bozdu.

ben de 8 kilo verdim. hiç öyle bunları yapmadan.
zayıflamak isteyenlere tavsiyeler başlığında yazdım.
halen de vermeye devam ediyorum.
esmer ekmek, cacık, yumurta. şeker falan yok.
ekmeksiz doymuyor ki insan.

bu işi yapan insanlara kolay gelsin. belki ben de birgün başlarım.
sadece kazanılan çok para, satılan mal çeşidi çok az olunca denklemi bir türlü kuramıyor beyin.

ben de ürün satıyorum. şampuan kremle kazanılmıyor o paralar.
Benim çeşit çeşit ürünüm var. Yok yani ayda bin tl mümkün değil.
Bu ürünler sihirli, bulunmaz şeyler mi anlamadım ki.
Büyük firma büyük paralar var kapitalizmin en iyi örnekleridir kendileri.