bugün

masonlara göre yehova'yı simgeler, 'tanrının gözüdür', aslen deccalin tek gözüdür, şeytanı simgeler.
(bkz: 1 dolar)
(bkz: sharingan)
(bkz: kalp gözü)
(bkz: sauron)
illüminati gerçeğidir.
bununla ilgili videolara bakmak için youtube a gelenler yazın 42 bölüm falan ama masonluğa ait herşeyi bulabilirsiniz.
2. olarak da müzik dünyası deşifre oldu yazarsanız youtube a daha çok bilgi edinabilirsiniz.
(bkz: biri bizi gözetliyor)
piramitin tepesinde duran gozdur. seytani bir simgedir.
gözü veren zat* hem gözü görür hem de ince bir mana olan gözün gördüğünü görür.
"i can see everything here with my third eye, like the blue in the sky."
bazı masonlar her şeyi gören göz sorulduğunda o allah'ı simgeliyor gibi saçma laflarla kıvırmaya çalışmaktadırlar.
ing. David's eye.
Bu david de şeytanı simgeler. An itibariyle sözlükte fosur fosur cirit atan gözdür. (bkz: aydınlanma işi bunlar)

bu arada olmasan da olurdu ama nasıl olurdu kim bilir, hoş geldin tek göz kardeş.
biscolata erkekleri ile televizyonlarda zehirlenen kızlar, şu göbeğin değerini bilemediler. şu göbeğin esrarengizliğine bakar mısınız? dokunsam içine çekip paralel evrenlere götürecekmiş gibi sanki.
(bkz: illuminati)
360 derece dönen gözdür ama insanda bulunmaz.
Kenan Doğulu'nun "Boş Sayfa" şarkısında bile geçer. Ne ayak, anlamadım.
horus' un gözüdür.

illuminati dediğiniz yapılanma da ondan esinlenmiştir.
(bkz: sauron)
dijital bir sistemin ana parçası da olabilir.
Mitolojiye göre Agartha ve shamballa ırkının kralı brahitma'nın gözüdür.
Bu kadim ırk, nuh tufanından sonra yer altına çekilmiştir.
O zamanda Dünya'ya şu an yapılmak istenen gibi bir reset atılmıştır.
işte bu kadim ırkta nuh tufanından sonra, tüm teknolojisi ve gücüyle yer altına çekilmiştir.
insanlar, hayvanlar ve tanrılar kitabında Ossendowski şöyle anlatır:
"Yer altındaki bu kudretli güç tüm dünya liderlerine sinyaller gönderir. Ve liderler dünyanın geleceğiyle ilgili istemsizce kararlar alırlar."
Sonradan Müslüman olmuş rene guenon ise;
her şeyi gören gözle ilgili sembolizmi detaylıca işlemiştir.
Sauron gözü denir buna, ne kadar fantastik gelsede çoğu böcek türünde görmek mümkündür aslında bu göz özelliğini.